Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
А знае ли някой къде все още се продават от тези "запояващи станции"?
Прикачен файл:
008294909.jpg
008294909.jpg (34.31 KиБ) Видяна 2290 пъти
Обаче не стават за радиатор на кола - пробвано от съседа, който поиска поялник на заем да си оправи студена спайка :-D .
plamen6703 - майстор
Все още се намира и такава "запояваща станция", това си е класика в жанра https://vikiwat.com/product/15105/induk ... etp-5.html и качествен индукционен поялник :partyman: !
kozl - майстор
На този от линка човката Cu ли е?
След като подпалих неколко подобни нашенски изработки и познат на баща ми ми подари това "чешко куче", преди лето 1980-то. Още го ползвам, а колко пъти се спъвам в кабела му и поялника скача от масата на пода - не съм броил, но и крушката до сега не съм сменил - свети ве :shock:
А и що бакър 2,5мм2 съм забелил и нарезал. И ся съм скътал към кило и половина медовина, два и половина на парчета за човчета :-D
А да забравих да спомена, че се прекарах с два "инду" китаеца, които мноо мислат доде затоплят и не са с "медени" човки :wallbash:
И че си купих от ЛИДЛ поялника с тинолоподаващото, ма още не съм го пробал, да разбера колко съм се минал :lol:
plamen6703 - майстор
Това чешко "куче" се е доказало във времето с много добро качество. Нашенски такива поялници се правеха по онова "лошото" време в ДПП "Виолета Якова" - Радомир. Като ученик в техникума "С.М.Киров" имаше производство и правехме такива индукционни поялници "С.М.Киров", голяма част от тях отиваха за износ, бяха по-качествени от тези на "Виолета Якова" и бяха с бакелитова кутия :) ! Имаше и добри румънски индикционни поялници Coop."Radio progres"- Bukuresti...
На този от линка силно се съмнявам човката да е от "Cu" то вече медта е химера :wink: ! :partyman:
nikolov333 - майстор
А този дали е с медна човка, на снимката поне така изглежда.. https://vikiwat.com/indukcionen-poialni ... 9-100.html
plamen6703 - майстор
Даже прилича и да е калайдисана :) Някой като купят поялник и казват, че не струва и не може да запоява, защото не знаят, че първо трябва да си калайдисат човката и чак после да се опитват /ако могат/ да запояват :wink: ! :partyman:
kozl - майстор
ср окт 17, 2018 10:25 amnikolov333 написа:
А този дали е с медна човка, на снимката поне така изглежда.. https://vikiwat.com/indukcionen-poialni ... 9-100.html
Апа оно си пише, че в комплекта има медна човка :roll:
nikolov333 - майстор
Четох..ама със слабите очила :cool: :lol:
kr1100 - майстор
[quote=plamen6703
Някой като купят поялник и казват, че не струва и не може да запоява, защото не знаят, че първо трябва да си калайдисат човката
:wink: ! :partyman:
[/quote]
То и на 24 и 36В -50Вт поялници от В.Търново беше трудно да се калайдиса човката, но пък с такава от Велер изкарваха поне петилетка с велерската човка.
lov - майстор
И аз съм ползвал дълго време от тези нашенските с бакелитовия корпус. И то тогава най големия проблем бяха именно ползването на медни човки че калая ги разтваряше.То и други май почти нямаше. И най добрия заместител тогава бяха теловете дето поддържат вътрешния балон на живачните лампи. Малко трудно се калайдисваха но изкарваха изключително много време.
А иначе аз писах по горе че ползвам един такъв и то доста сносно направен на парксайд но купуван преди веригата да влезе в България. Не съм виждал да са го пускали но е доста по мощен от линковете които са показали колегите. По спомени някъде към 15 евра дадох тогава и не съжалявам.

Тема "Препоръчайте запойваща станция за дом. употреба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: