Ел. инструментите. Консумативи.
gibson58 - специалист
ок,значи ще взема този ,който препоръча.Мерси!
П.С. забравих за човките да попитам.Трябва ли да купувам някакви веднага или неговата става на първо време?Ще запоявам предимно някакви жички и аудио жакове за сега.
fox_vt - майстор
Че какво и е на лидълската ,ползвам стария модел без дисплея единствено човката замина но парче 6 мм2 проводник с навита резба става пак на човка :lol: . Щом сега ще се учиш вземи си онези стойки с лупата и двете щипки да ти държат нещата. Хубава паста и тинол и температура 300 градус и се учи. То това е като карането на кола,ако го можеш и със всичко ще ти лепне ако ли не и най скъпата станция да вземеш все тая.
gibson58 - специалист
чет окт 11, 2018 7:06 amfox_vt написа:
Че какво и е на лидълската ,ползвам стария модел без дисплея единствено човката замина но парче 6 мм2 проводник с навита резба става пак на човка :lol: . Щом сега ще се учиш вземи си онези стойки с лупата и двете щипки да ти държат нещата. Хубава паста и тинол и температура 300 градус и се учи. То това е като карането на кола,ако го можеш и със всичко ще ти лепне ако ли не и най скъпата станция да вземеш все тая.
Като поразучих материята разбрах,че евтините станции не са баш станции наистина както каза колегата по назад.Говорих с приятел ,който пои редовно и има истинска станция и той ми каза,че важното е станцията да е (галванично развързана) ,което значи дококкото разбрах самият поялник да е на нисък волтаж.Да няма статично електричество за да може да се ползва спокойно за платки,диоди и др. чувствителни елементи.Та истинските станции не са съвсем евтини.Не можах да разбера лидълските дали са такива истински станции защото са на добра цена.Иначе за момента намери някаква по-бюджетна
http://servizno.bg/POIaLNIK-YX936 ПОЯЛНИК YX936 та се чудя още тази или лидълска...
Ти имаш ли инфо твоята на колко волта е поялника?
sstefanov - майстор
Доколкото знам, лидълските нямат термодатчик, а само регулатор. Освен това са с някакъв дебел неудобен кабел и най-тъпите човки на света. Груби и недодялани, все едно са руски :)
gibson58 - специалист
и аз така подозирах за тях,че никъде по кутията или в описанието не се споменава нищо .А относно другата имаш ли инфо как стои въпросът с човките?В самият магазин гледам има някакви ,но май само те ги внасят?Да не се окажат невъзможни за намиране ми е притеснението иначе мисля да я взимам днес.
plamen6703 - майстор
Въпроса с човките би трябвало да те вълнува чак като се научиш да запояваш :)
Може с купуването на поялника да разбереш, че тая работа не е за теб и не те влече. Поялника от хранителния магазин е лош вариант. Предложиха ти добър вариант, ама ти още питаш и разпитваш. Мерак с пари се гаси, виж и този вариант http://iskambg.com/instrumenti/1745-741 ... BA%D1%82_1 вътре има и допълнително човки, които ще се озориш докато ги разсипеш :-D Като докараш нещата със запояването до галванично развързана станция, ще ти кажа каква станция да си купиш и каква гривна да си слагаш на ръката, да си "смаеш" клиентите с каква техника имаш и какви пинизи ползваш да запояваш :drinkers: ! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
Вчера загледах станциите в Лидъл, тези са нов модел, кабела е доста по-гъвкав от на стария, освен това е с 5 жила, което навява на мисълта, че има датчик.
gibson58 - специалист
пет окт 12, 2018 11:54 amplamen6703 написа:
Въпроса с човките би трябвало да те вълнува чак като се научиш да запояваш :)
Може с купуването на поялника да разбереш, че тая работа не е за теб и не те влече. Поялника от хранителния магазин е лош вариант. Предложиха ти добър вариант, ама ти още питаш и разпитваш. Мерак с пари се гаси, виж и този вариант http://iskambg.com/instrumenti/1745-741 ... BA%D1%82_1 вътре има и допълнително човки, които ще се озориш докато ги разсипеш :-D Като докараш нещата със запояването до галванично развързана станция, ще ти кажа каква станция да си купиш и каква гривна да си слагаш на ръката, да си "смаеш" клиентите с каква техника имаш и какви пинизи ползваш да запояваш :drinkers: ! :partyman:
Виждам че не си се запознал добре с въпроса ми.Ученето е най малкия проблем ама не искам след това да се окаже че трябва да купувам пак поялник/станция ,защото не обичам да купувам едни и същи неща по няколко пъти.Поенето не ме влече ,а ми се налага чат пат,кабели,жакове и ще почвам тук там по някоя диодна лента да слагам,а доколкото разбрах обикновен поялник може да убие диод или друг чувствителен елемент.Това куфарче изглежда доста добре за 20-те кинта иначе :supz:
Иначе знам как се ползва антистатична гривна ,че дори и как може да се работи безопасно и без нея.Доста време асемблирах компютри та имам някаква представа ;).Клиенти няма "да смайвам" защото ще се ползва само за домашна работа от време на време както обясних.Отделно и е по-безопасно със станция в случай на авария с тока,едно е да държиш 220 волта в ръчиъката ,друдо са 26 волта.
plamen6703 - майстор
пет окт 12, 2018 3:28 pmgibson58 написа:
пет окт 12, 2018 11:54 amplamen6703 написа:
Въпроса с човките би трябвало да те вълнува чак като се научиш да запояваш :)
Може с купуването на поялника да разбереш, че тая работа не е за теб и не те влече. Поялника от хранителния магазин е лош вариант. Предложиха ти добър вариант, ама ти още питаш и разпитваш. Мерак с пари се гаси, виж и този вариант http://iskambg.com/instrumenti/1745-741 ... BA%D1%82_1 вътре има и допълнително човки, които ще се озориш докато ги разсипеш :-D Като докараш нещата със запояването до галванично развързана станция, ще ти кажа каква станция да си купиш и каква гривна да си слагаш на ръката, да си "смаеш" клиентите с каква техника имаш и какви пинизи ползваш да запояваш :drinkers: ! :partyman:
Виждам че не си се запознал добре с въпроса ми.Ученето е най малкия проблем ама не искам след това да се окаже че трябва да купувам пак поялник/станция ,защото не обичам да купувам едни и същи неща по няколко пъти.Поенето не ме влече ,а ми се налага чат пат,кабели,жакове и ще почвам тук там по някоя диодна лента да слагам,а доколкото разбрах обикновен поялник може да убие диод или друг чувствителен елемент.Това куфарче изглежда доста добре за 20-те кинта иначе :supz:
Иначе знам как се ползва антистатична гривна ,че дори и как може да се работи безопасно и без нея.Доста време асемблирах компютри та имам някаква представа ;).Клиенти няма "да смайвам" защото ще се ползва само за домашна работа от време на време както обясних.Отделно и е по-безопасно със станция в случай на авария с тока,едно е да държиш 220 волта в ръчиъката ,друдо са 26 волта.
Видях, че нищо не си разбрал от написаното :-D ученето е най-големият проблем, защото много хора учат, но малко са научените :wink: Поенето ако не те влече няма да пиеш, насила никой няма да ти налива, а запояването е различно от поенето :wink: Поялника, който ти пуснах на линка http://iskambg.com/instrumenti/1745-741 ... BA%D1%82_1 ще ти върши идеална работа да се научиш да запояваш и да си вършиш работа и след това за дреболиите, които описваш.
Наличието на такъв поялник по никакъв начин не прави излишна станция за запояване, която можеш да си закупиш впоследствие, ако прецениш, че ти е необходима за извършваната дейност! Диод можеш да "убиеш" и с такъв поялник и със станция за запояване, ако се окаже, че само си учил, но не си се научил как да запояваш :-D
Желая ти успех в науката и избор на поялник! :partyman:
gibson58 - специалист
Не можеш да ме убедиш ,че да запоиш 2 жички вкъщи е голямото изкуство.Аз съм ПОИЛ (съществува израза "поялна станция") ;) и друг път ,но ми е трудно защото разполагам с един стар раздрънкан поялник с правена човка от медна жица и си е голяма мъка ,но се справям криво ляво.Искам просто да си улесня живота. Ти можеш ли да си сигурен ,че с обикновен поялник няма да съсипеш метри скъпа и качествена диодна лена само при запояването и? Според теб заслужава ли си риска?

Тема "Препоръчайте запойваща станция за дом. употреба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: