Ел. инструментите. Консумативи.
gibson58 - специалист
Ще купувам шублер ,че си нямам но се чудя дали от тези с часовник или обикновен до 150/200 мм от този тип https://www.onlinemashini.bg/6ubler-met ... 0-mm/15408.Понеже няма да е нов тези с часовника по-лесно ли се развалят,по-неточни ли са ,че ми се струват по-удобни. И другата дилема е на нов китайски или употребяван БГ или руско производство да заложа?
Единствено знам,че дигиталните не са точни като аналоговите, а дали е така вие ще кажете,който има наблюдения по-скоро.
plamen6703 - майстор
Ако го купуваш да си имаш, защото нямаш и ти се иска и с шублер да се "задомиш", всякакъв от изброените ще ти върши работа :wink: ! :partyman:
infomar
Купи си този от линка си и си готов. Няма батерии, иска само едни очила след време.
getzov - напреднал
Ако имаш силно зрение, вземи обикновения, електронният е по-точен(мери до 0,01мм), но е капризен към условия, а и зависи колко го натискаш като мериш - мени си показанието. Аз всекидневно работя с шублер, не вярвай, че с обикновен ще хванеш 0,02мм, в най-добрия случай 5 стотни.
gibson58 - специалист
вт окт 09, 2018 6:01 pmgetzov написа:
Ако имаш силно зрение, вземи обикновения, електронният е по-точен(мери до 0,01мм), но е капризен към условия, а и зависи колко го натискаш като мериш - мени си показанието. Аз всекидневно работя с шублер, не вярвай, че с обикновен ще хванеш 0,02мм, в най-добрия случай 5 стотни.
Рядко ще го ползвам и 5 стотни са ми ок. Не меря чак толкоз финни неща.май ще взема обиковен или с часовник.

Тема "Съвет за шублер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: