Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
пет дек 28, 2018 8:21 amESPACE написа:
пет дек 28, 2018 8:03 amkozl написа:
Ти сигурен ли си в това което пишеш?
Или някъде си прочел, или някой каза?
И ако може да се аргументираш как отчитат Т в помещението?
Как работи топломера ?
Аве прекалено се доверявате на написаното. Още в първите редове е пълно с неистини.
Датчик в предния край на разпределителя отчита Т в помещението :lachtot:
Това мое да напише всеки, който няма представа как се отчита Т в помещението.
Antonii - майстор
Принципно има и такива със статично зададена температура в помещението на 20 или 22 градуса.
Но това непроменя принципа им на действие.
А как може да се отчете коректно температурата в помещението е друг въпрос, но е напълно възможно.
kozl - майстор
пет дек 28, 2018 10:04 pmAntonii написа:
Принципно има и такива със статично зададена температура в помещението на 20 или 22 градуса.
Но това непроменя принципа им на действие.
А как може да се отчете коректно температурата в помещението е друг въпрос, но е напълно възможно.
Това познания ли са или разсъждения?
Ако има зададена константна Т, то когато в помещението е по-топло, а радиатора не отоплява (летен сезон) и радиатора ще е по-топъл и следва брояча да натрупва единици поради разлика в измерената и от датчика на радиатора и зададената Т. Но това поне при разпределителите, които имам не се случва.
vrangelov - специалист
съб дек 29, 2018 9:02 amkozl написа:
Това познания ли са или разсъждения?
...
Това са познания. Ако дискусията се задълбочи още малко, форумът ще стане справочник за манипулиране на топлинни разпределители. Не вярвам това да е целта. Въпросните устройства, след като не са вече на радиаторите, спокойно могат да бъдат изхвърлени по надлежния ред, като се внимава батериите да бъдат изхвърлени при батериите.
hidrazin - майстор
Вместо да гадаете в стил ЕЖК не мое ли да намерите и прочетете поне един мануал на топлинен разпределител?
Примерно:
Siemens WHE30
Или на някой друг по желание. Мое и сами да си ги откриете по надписите на топлинните разпределители.
Там ще откриете ... нужната информация.
Мен лично ми е тъпо че години наред плащам за да е йофтино парното на шопландци. И не само на тех...
И баба Пена от Долно Нанагорнище дава своите 20 стинки за същото. макар за парно само да е гледала по тАлАвизора.
Ако е имала ток през седмицата или тогава не си е цепила дърва за вечерта... СРАМ
:partyman:
ben84 - специалист
И на мен така ЕЖК и преди години направих проби с едни топло... разпределители.
На село живея и експериментите бяха единствено за чесане на крастата.
На радиатор един контролен, друг за манипулиране.
Изолирах му предната част със стиропор и си показваше колкото контролния. ПослеМ завъртях предния датчик на задната страна и пак същото си показваха и двамата.
Дали е добре да се доверявате на честната дума на монополите, или трябва да знаете как точно става измерването на "точките"? То па като знаете, че ги манипулирате.
Въпроса е кой е по-честен.

Хидра, я езици не знам и нищо не ми говори тоя Манол.
Какво мери тоя часовник с думи прости? Я по емпиричен път разбрах, че не е отдадена енергия.
hidrazin - майстор
съб дек 29, 2018 11:30 pmben84 написа:
...Хидра, я езици не знам и нищо не ми говори тоя Манол...
И аз. Използвай чичо Гошо переводчик.
Със сигурност не измерва отдадена енергия. За тва и му се вика разпределител.
С относителна точност и неверни показания.
Ноооо... тук опираме до статистиката. А както знаят и малките деца (днешните не го знаят и даже не подозират):
Крайния резултат е верен сбор от неверни данни.
Парното е за белите държави където нашата не фигурира.
В този му вид трябва да бъде забранено със закон, наказуемо и преследвано от прокуратурата и съдилищата.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Предлагам темата да се заключи като отдавна изчерпана и вредна
ben84 - специалист
съб дек 29, 2018 11:46 pmhidrazin написа:
Крайния резултат е верен сбор от неверни данни.
Това ме подсеща, как един познат механик смята на глас:
3+8=16 ...8 по 4 =21 плюс шест = 43 и половина.
Накрая сметките му са верни, ама се кефи как е объркал всички около него.

ПП. Лзаре, вредни са цигарите и алкохола.
Тая тема е тъпа, както повечето тука. Кво се стегаш?
hidrazin - майстор
съб дек 29, 2018 11:55 pmLazarGanev написа:
изчерпана и вредна
??? Бива да се обосновеш. Особено за "вредна"...
:partyman:

Тема "За какво може да се използват стари топломери ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: