Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 27, 2018 2:56 pmSvezar написа:
То който с това си вади хляба обикновено си има и с кабел и с батерия . Какъв е смисъла на работната маса на която сглобяваш шкафове и чекмеджета за кухните да хабиш батерията като може с кабела. А после за какво ти е да се пъхаш с кабела в шкафовете да ги прихващаш за плота докато монтираш кухнята, като си имаш батерия :wink:
Ами да. Пък, който не си вади хляба с това, като свърши проекта по който работи, ще заебе машинката, батерията ще умре и те така
Майстор с Паркасйд, само ако Лидл е много близо и тъкмо е останал без инструмент, нали знаеш
radius - майстор
Абе друго си е да имаш един шкаф батерии коя от друга по-несъвместими, но за сметка на това умрели.
ben84 - специалист
чет дек 27, 2018 2:56 pmSvezar написа:
То който с това си вади хляба обикновено си има и с кабел и с батерия . Какъв е смисъла на работната маса на която сглобяваш шкафове и чекмеджета за кухните да хабиш батерията като може с кабела. А после за какво ти е да се пъхаш с кабела в шкафовете да ги прихващаш за плота докато монтираш кухнята, като си имаш батерия :wink:
Па ние единствено с акумулаторни бачкаме и само сменяме батериите. Ако не стига повер с 12В вземаш 18 и продължаваш.
Не мога да си представя как ще ми се плетат и ше се спъвам в кабели осем часа.
fore - майстор
Незнам, но аз откакто има 18 волтовият ударен и перфоратора на батерия все с тях пробивам отворите от 1,5 мм до 10.....
Само съм вадил перфо Спаркито с кабела като въртях едни отвори в пода на гаража да забивам едни колчета.

От както разкарах Флумо духалката за двор дето беше с кабел и го търках из двора и нищо не духаше та купих торнадо Маклуча с двутактов и мога да издухам и камъните от пътеката за кабели не искам и да чувам.
Сега трябва да завия на 2,50 метра височина в една ограда 18 метра дълга едни около 500 самонарезки да хвана едни карбонати че като валне сняг и навеса отгоре все едно го няма понеже там се чукат ветровете и е като Еверест, а подхода става като бобслейна писта......
Та се замислих и аз за по лекият вариант с безчетковият мотор дето го разграбиха на тия височини.......

radius да дойдеш да опънеш ти кабела да виси надолу и да ми ги навъртиш тия видии с твоята машина за по лесно....... :wink:
kozl - майстор
Никой не писа за ТБ-то.
Работа при влажни, мокри условия с инструменти с 12 или 18-20 волтови батери по-безопасна ли е от работа с инструмент към мрежово напрежение :?
А опасността от оголване на изолацията на кабелите при разпъване, настъпване и т.н. :?
radius - майстор
Само да отбележа, че темата е отцепена от лидълската, не съм я аз създал, защото ми е ясно, че никой няма да убедя. Но да се знае, че има и друга гледна точка - дали е оправдано за не профи да има една стая акумулаторни бъзикни.

Тук са се сбрали все профита ползващи един винтоверт за развиване и друг за завиване, разбира се акумулаторни - и не на последно място с най-новата LiPoFeNiCdPbCZn батерия! Естествено несъвместима с всички 50+ вариации на производителя. :lol: :lol: :lol: :lol:

Скоро очаквайте тема за и против пневматичните хоби-инструменти. Има потенциал.
fore - майстор
Брат, мисля че е напълно безмислено да ни убеждаваш колко безмислено е да си купуваме аку инструменти ! По същата логика аз мога да ти кажа да не си купуваш и кабелни инструменти, защото ще им се прецакат четките или пък намотките на ротора и тнт.
Всичко е въпрос първо на финансии и второ на желание за удобство при работа. Едно време карах Лада, но след като излязаха колите с турбо и аз и брато и жената вече караме коли с турбини и компресори !
И да, турбото се чупи и е скъпо за ремонт, но това е моята кола !
Така е и с батерийните машини. И батериите се скапват, но са в пъти по удобни.

Аз няма една стая с батерии и не е нужно да има толкова много батерии.
Едно ще ти кажа - щом нещо се предлага на пазара и се търси и купува, то значи че е необходимо да го има и да се произвежда.
Както аку инструментите, така и пневматиката е незаменима в дадени случай. И това че на тебе не ти харесва, трябва и не ти се налага да я ползваш, не значи че и останалите не трябва да я ползваме било то за любителски или профи цели.
radius - майстор
Братчед, мерси за мнението,
Специално те отблокирах да го видя.

Едно време с ладите пробутвахте ли гадни части или само сега с пасатите го правите? Щото, ако хората са забравили, аз помня какви ги беше забъркал и ако зависеше от мен, нямаше да пишеш в този форум!
kozl - майстор
Без да убеждавам - само инфо.
Първия ми кабелен винтоврът RTR още е първи и от време на време го ползвам.
Първите ми винтовръти с ник. кадмиеви батерии умреха отдавна и като батерии и като възможности.
plamen6703 - майстор
Имам ли възможност да работя на "кабел" не се сещам за акумулаторни или бензинови изпълнения, ама това е въпрос на личен избор и предпочитания :wink: ! :partyman:

Тема "За инструментите с батерия или с кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: