Ел. инструментите. Консумативи.
preslav - майстор
пет яну 11, 2019 5:25 pmhidrazin написа:
Отдавна се отказах да купувам каквото и да е българско стига да мога да купя същото китайско или турско.
:partyman:
Без да оспорвам казаното от теб ще приведа един пример - българските защити на фирма SONO. Очевидно са се постарали доста, както се казва "пипнати са", поне мен ме удовлетворяват. Въпросът обаче, до колко са български, си остава - със сигурност елементната база не е българска, само предполагам, но и кутийките им не са български, за схемното решение няма как да знам, но имам усещането, че много добре си познават продуктите. Няма нищо лошо да се заложи на българското, ама силно издишаме в посока конкурентоспособност - цените ни са високи (почти по две), качеството ни е съмнително, сервизът е сложен, комуникацията производител-клиент е нарушена. Без никаква носталгия по миналото, просто си спомням, че сме правили и кондензатоти, и резистори, и транзистори - почти всичко вече е МИНАЛО, но някои хора продължават да си живеят там, правят ремонти и саморемонти, сменят елементи, пренавиват мотори, поддържат коли втора употреба с части "втори потреб", топлят се на дърва и въглища, а карат Поршето си на газ.
Естествено обръщението ми не е към теб, а към цялата аудитория - така и не разбрах авторът на темата какви толкова нечувани термини използва в работата си, стрх го е да сподели, че да не му взема занаята ли???
lov - майстор
пет яну 11, 2019 5:25 pmhidrazin написа:
Качественото зарядно от български производител все едно е изрязано от списание "Весёлые картинки".
Ма тва списание беше вървежно при децата до към 80-те години.
И техните зарядни са в стил от тези години - ЦЕ-КА ключе, потенциометърче.
Кабелите просто си излизат от дупки в кутията направени със свредло. :-D
Особено много кърти мивки модела им натикан в разклонителна кутия ПКОМ...


Зарядно кутия ПКОМ.jpg


Отдавна се отказах да купувам каквото и да е българско стига да мога да купя същото китайско или турско.
:partyman:
То побългарено китайче ама чаркалаците 33-то качество.
Надявам се, се сещаш за вица за китайските степени на качество. :-D
preslav - майстор
съб яну 12, 2019 3:57 pmlov написа:
Надявам се, се сещаш за вица за китайските степени на качество. :-D
Този не съм го чувал, ама знам, че всичко, което не е китайско, не е оригинално.
Към автора - четеш ли ни още, няма ли да пуснеш един термин от твоите, виж какви сме отзивчиви, а ти за нито един инджипляктор не спомена.
lov - майстор
Наши журналисти попитали китайците как се справят с качеството щото китайско е станало нарицателно за калпави стоки в България.
-- Аа.. нямаме никакъв проблем. Имаме 32 степени на качество за всеки продукт и каквото си поръчаш, такова получаваш и за такова плащаш. А и ние от давана се чудехме как по културно да ви попитаме за да не се обидите и сега е момента да попитаме.
От къде вашите търговци успяват да внасят 33-то ??? :lol:
preslav - майстор
Купувам второ зарядно - https://www.onlinemashini.bg/invertorno ... 4-a-/42466 - само, че тези са скъпчии, същото го има по 35 лв. без да е на промоция. За едното зарядно ме ползваха само като консултант, другото го взех за подарък на човек, който е с АГМ Варта. Тествах второто зарядно на малък ГЕЛ акумулатор, първото успешно се справя за втори път с АГМ Оптима. Райдер, неРайдер, работят си много добре, надуват акумулатора до 14.2-3, после го поддържат на 13.3-4, периодически го донапомпват до 14.2 и така докато не го изключиш от заряд. С две думи правят онова, което е писано за зареждането на АГМ. Собственикът на първото зарядно му изпробва и функцията за защита от обратно свързване - работи си антидурак системата.

Тема "Амперметър за зарядно за акумулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: