Ел. инструментите. Консумативи.
vencil - специалист
Ами аз това поръчах точно от този магазин но ми се обадиха и ми казаха че този модел го нямат в наличност и ми предложиха с 3 жички. Попитах дали ще ми свърши същата работа и дали му пречи че ще е постоянно под напрежение, казаха ми че абсолютно нищо не му пречи и аз се съгласих. Обаче не съм сигурен дали бяха честни с отговора та реших да питам да не ми излезе златно в последствие.
Та някой запознат ако ми каже дали става или не ще съм му благодарен.
plamen6703 - майстор
В магазина не си повярвал на това, което са ти казали, как ще повярваш тук като ти се каже, че може да го монтираш както са ти казали от магазина?
При мен такая штука ме изкара няма и година и паднаха оборотите на пендулата, като го махнах всичко е ОК, излезе ми над два лева на месец :cool: ! :partyman:
vencil - специалист
Вероятността да съм разговарял с продавач консултант който разбира точно колкото мен каква е, за това. Не се притеснявам за 25-те лева а за 260-то (циркуляра), надявах се тук някой с достатъчно познания да сподели за какво става дума.
От всичко което изчетох и изгледах когато става дума за монтаж в удължител се използва това.
Изображение

А тези с 3-те кабела са само за вътрешен монтаж в уреда след ключа.

Изображение

В интерес на истината за тези с трите жички казват че са по-надеждни но пък трябва да се монтират след копчето за включване на устройството но не споменават защо.


Тук реално демонстрират че трябва да е след ключа


Искам ей такова нещо да си направя, само че тука у нас никъде не откривам да се продават :?:


Явно и този път опитът ще е най-добрият учител (проба-грешка), естествено с една крушка че по-евтино излиза така :) .
plamen6703 - майстор
вт ное 12, 2019 7:07 amvencil написа:
Не се притеснявам за 25-те лева а за 260-то (циркуляра), надявах се тук някой с достатъчно познания да сподели за какво става дума.
Не се притеснявай за циркуляра, ако даде дефект модула няма да доведе до дефект на циркуляра. При мен като дефектира оборотите станаха нестабилни, по-ниски... като шунтирах модула всичко се възстанови и разбрах, че е дефектирал модула.
Другото е както казваш в процеса на работа с включване на повече гънки на "местността" ще инсталираш успешно модула. Правилото е каквото и да правиш по монтажа да е изключено захранващото напрежение. :partyman:
vencil - специалист
Оказа се че това което демонстрира руснака е вярно и продавача го е знаел че трябва всеки път преди включване на инструмента да изключвам и включвам разклонителя от мрежата :lol: . Само че ми го каза чак след като им писах че отказвам поръчката твърди че ми е обяснил за това, аз друго си спомням ама това е друга тема - има и такива търговци аз съм щастлив че изключително рядко попадам на тях :) . Ще преценя какво да правя с пратката, да я взимам да не я взимам и т.н. , яд ме е че изобщо трябва да се занимавам с подобен проблем ама....поне трупам житейски опит :lol: .
floydogi - специалист
Здравейте! Монтирах на пендула Metabo KGS216M модул за плавен старт RT230 12A. Дотук добре, малко бавно се развърта - за около 3 секунди, но това, което ме притеснява е, че май оборотите не са максималните. Та питането ми е - тези модули оказват ли влияние на мощност и обороти? Тъй като няма как да измеря оборотите, реших да измеря консумираната мощност, и уреда отчита малко над 500 вата, а машината е 1500. Не се сетих да измеря преди да монтирам модула колко е.
iliya_i - майстор
Тази мощност на празен ход ли я мери или под товар?
Колко е мощността без модула на празен ход?
(На празен ход консумираната мощност е толкова, колкото да се преодолее силата на триене в лагерите и съпротивлението на въздуха при въртене на диска. При натоварване консумираната мощност се качва, заради съпротивлението на материала който се реже.)
Здравейте.

Искам и аз да си сложа един плавен старт на настолния циркуляр.

Намерих ето тук да продават модул X3-12/D3 и другия DS12A.

Смятам да поръчам Х3-то и да го пробвам.
Ако някой вече го е правил (и поръчването от мястото, и монтажа), да даде едно мнение.
О, и ако някой ги е държал в ръце, да сподели размерите и на двата модула. За по-лесна ориентация, кое ще се побере и кое няма в наличното свободно място на инструмента.

Благодаря.
DMN - майстор
floydogi написа:
Здравейте! Монтирах на пендула Metabo KGS216M модул за плавен старт RT230 12A. Дотук добре, малко бавно се развърта - за около 3 секунди, но това, което ме притеснява е, че май оборотите не са максималните. Та питането ми е - тези модули оказват ли влияние на мощност и обороти? Тъй като няма как да измеря оборотите, реших да измеря консумираната мощност, и уреда отчита малко над 500 вата, а машината е 1500. Не се сетих да измеря преди да монтирам модула колко е.
Ще има малко загуба на мощност и съответно на оборотите, но не би трябвало да е толкова значителна, освен ако нещо модулът не е наред.
iliya_i ти е задал правилните въпроси, дай отговор първо на тях :) .
:partyman:
floydogi - специалист
Благодаря за отговорите! На празен ход я мерих мощността. Като имам време пак ще го отворя и ще шунтирам модула да премеря без него.
Иначе като го поръчах ми се обадиха, че свършили, и ми предложиха мостра, за 5 лева по-евтино. Е, получих откровено употребяван, явно свален от някоя машина, но не ми се занимаваше да го връщам, та затова са ми съмненията за оборотите. Внимавайте с този сайт.

Тема "Плавен старт за потапящ циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: