Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
нед дек 10, 2023 6:58 pmChefo77 написа:

Виж дали не може да му се добави XPS - нали така им се казваше системата за осветление. А ако можеш да си сложиш по някакъв начин някаква светлинка отвътре над диска, ще видиш че лазерът не е толкова удачен вариант пред проекцията на диска върху детайла.
Такъв е моя ,с лампичка. За лазера-да, така е. Имаше ... сега що не се сещам марка и модел, беше с две линии отстрани на диска, т.е. показват ляво и дясно на среза де е. Но както казах-свикнах си там :)
PIP - майстор
Не можеш ли да го върнеш. Фен съм на Макита, но не и на пендулите им. И според мен най-добрите са на festool и dewalt. Най-интиутивни са за работа, макитите и бошовете имат абсурдни според мен дизайни и решения. А може и да има нещо вярно в това какво се продава на нашия пазар, имам десет макити и единствената (и най-малко ползвана) с проблем е купувана от България, всички останали от УК. Може и съвпадение да е.
Сварочник - помощник
Немога да го върна ,ползвал съм го . :) Здраве да е. Дано мотора да кара и да поработя някоя друга година. А отностно за случайната повреда, за която споменаваш, мисля че не е случайно.Много хора са на това мнение.Имам братовчедка, мъжа и работи навън в областа на строителството нещо. И той е голям фен на Макита, но инструменти от БГ не купува. Първо мислех да му поръчам да ми го достави от вън ,но е много ангажиран и неисках да го занимавам.Другия сигурно ще е Девалт :) Живи и здрави да сме,другото ще го наредим :)
Lisko - майстор
По отношение на лазера - за моя бързо ми писна да се занимавам и не го ползвам, вместо това приближавам диска почти да опре някой зъб, тогава намествам детайла и така. И на настолната бормашина лазера също го заебах. Много по-полезно ми е пръстеновидното осветление което си направих около шпиндела.
Ако иска някой да сподели трикове около ползването на лазерите, така че да има повече файда отколкото нерви, цял съм в слух.
PIP - майстор
Настрой я добре да реже вярно, с другото се свиква. Трябва да ти изкара повече от няколко години... моя девалт кара 16-та година и е пушка.
PIP - майстор
нед дек 10, 2023 9:38 pmLisko написа:
По отношение на лазера - за моя бързо ми писна да се занимавам и не го ползвам, вместо това приближавам диска почти да опре някой зъб, тогава намествам детайла и така. И на настолната бормашина лазера също го заебах. Много по-полезно ми е пръстеновидното осветление което си направих около шпиндела.
Ако иска някой да сподели трикове около ползването на лазерите, така че да има повече файда отколкото нерви, цял съм в слух.
Аз съм голям фен на лазера, особено за первази с профили, защото не е нужно да прехвърлям белези за маркиране, лазера обикаля целия профил, за мен е страшно полезна функция. И не само за профили, много по-лесно и бързо се сменя ъгъла по черти (за пасвания) с него, отколкото да прокарваш диска по цялата линия.
Chefo77 - майстор
нед дек 10, 2023 8:03 pmпишман_майстор написа:
нед дек 10, 2023 6:58 pmChefo77 написа:

Виж дали не може да му се добави XPS - нали така им се казваше системата за осветление. А ако можеш да си сложиш по някакъв начин някаква светлинка отвътре над диска, ще видиш че лазерът не е толкова удачен вариант пред проекцията на диска върху детайла.
Такъв е моя ,с лампичка. За лазера-да, така е. Имаше ... сега що не се сещам марка и модел, беше с две линии отстрани на диска, т.е. показват ляво и дясно на среза де е. Но както казах-свикнах си там :)
Sparky. Те имаха две ленти, два лазера.
Сварочник - помощник
Та като стана дума за девалт :) Купих преди време едни работни обувки девалт за 180 лв, на втория месец почнаха да се отлепят подметките :) . Незнам аз ли попадам все на дефектни стоки :-D Или света е вече такъв. Ще минавам и аз на райдер вече, просто ми омръзна да плащам половината от себестойноста на продуктите за името на фирмата :-D Много инструменти ми минаха през ръцете , и честно да кажа най доволен съм от бош и метабо.Японците и Китайците са царе на евтиното.
PIP - майстор
За мен не е до марка, а до модел. Няма марка, на която всичко да и е добро. А за обувки, ако искаш удобни и здрави пробвай timberland или engelbert strauss, които са специализирани в това.
Сварочник - помощник
Такава каша е с тези марки и цени в България, то в мътна вода се лови риба :) Истината е само една. Държавата рекетира бизнеса по един или друг начин, съответно бизнеса нас и така.Никой не иска ред и дисциплина ,защото всеки гледа далаверата,да влачи от някъде без да плаща данъци. Поверили сме управлението , на страната ни, на мафиоти и чакаме някой от някъде да дойде и да ни вкара в пътя, вместо да се стегнем и да си оправим страната, от която бягаме.Това че на никой не му пука, един ден ще ни затрие като народ. Но да не разводняваме темата :) Дано някой ден се вразумим малко, че ще се пръснем като циганите по целия свят, и земята ще ни вземат. :) Ако са знаели дедите ни, които са давали животите си и са извоювали с кръв тази земя, каква паплач ще ги наследи.Незнам,незнам :) Лека вечер

Тема "Избор на Потапящ циркуляр, герунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: