Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
На този модел на Бош, за който говориш (GCM 12 GDL), слабото му място е точно това сложно двойно рамо. Много случаи има на сцепване, можеш да провериш. Предимството му е, че може да работи опрян до стена.
пишман_майстор - майстор
Не го знаех, не споря, но благодаря за предупреждението . Точно тоя ще отпадне от листата ми :)
Сварочник - помощник
Здравейте. Темата е стара, но просто икам да ви споделя нещо. И на мен ми трябваше потапящ циркуляр, точно за такава цел, да режа 10см .греди предимно. Оглеждах много варианти и накрая се спрях на Макита ls 1219l .Купих го за 2200лв. И съм изненадан от многото дребни дефекти по него. За толкова пари очаквах да е нещо добро за парите си. Правен е в Китай разбира се. Първо изписаните градуси не отговарят на срязовете.Абсолютно всички. Има някаква спирачка за спиране на диска след вдигане на супорта, един път сработи , два пъти не. Има луфтове във втулките и при по твърда дървесина тресе при рязане. Абсолютно нескупосана изработка за такава сума пари. Имам чуството че за Българския пазар се вкарват второ качество машини от тази марка. Имам познат ,който живее в Англия от години , и той много хвали Макита, за ел.инструменти . Но явно тук нещата са други. Имам и друго разочарование от Макита. Миналата година купих малък ъглошлайф 1400 вата, за около 300лв. И още като нов се чуваше едно леко виене при работа, беше дразнещо. Оказа се дефектен лагер на ротора. Да се чуди човек на кое, и какво да вярва вече. :roll: Правилото че цената е определяща не важи.А и незнам поради каква причина , ел.инструментите на Макита са най скъпи в България, от цяла Европа, това не разбирам. На база какво??? :?
пишман_майстор - майстор
Изненадан съм. Точно макита лс1219л гледах и аз преди време. Не съм работил с такава , поогледах я ( нова) . Хареса ми , има някои неща които ми допаднаха.
След това обаче се спрях на dewalt dws780. Купих го и не съжалявам. Въпреки, че някои неща не ми допаднаха съвсем в началото ( лостове , врътки , трябва се пресягам повечко , не за друго ) . Липсата на лазерна линия също ми липсва на моменти . Не знам предлага ли се този модел с такава? Не намерих.
Но работи перфе , градусите, реглаж обороти, плавния старт, спирането .
Никакви луфтове, стегнат.
Отделно и Чефо спомена за него, пък не ми се даваха и толкова пари за макитата . Бош гледах , също и други марки .
Сварочник - помощник
Макитата има лазер, но на открито неможе да се ползва, не се вижда нищо, трябва да е в затворено помещение и да е леко по тъмно :) Яд ме е че дадох толкова пари, за такава изработка, можеше да взема нещо за около 1000лв и сигурно щеше да е същото като машина. Но както и да е. :) Тази Макита е доста прехвалена като марка в БГ, но не е кой знае какво. Един Колега си купи отрезна машина за метал на Макита и се оплака че режела на криво по вертикала, та и преправя стойката и плота. :) Ще ви дам един пример. Кой ще е този луд, който ще плати 800лв , толкова се продава,за една малка бормашина 750вата ??? :) Makita dp4003 мисля че и беше модела. Та какво толкова има в нея,ебаси китайската измишльотина. :-D
https://www.onlinemashini.bg/media/cach ... e7c8e1.jpg
Chefo77 - майстор
На Макита настолните циркуляри винаги са били леко недодялани. И 0815, и 1018, и 1219. Не че са лоши машини, просто са недодялани. За неотговарянето на градусите - няма ли възможност да се мръдне скалата? В една посока ли "бягат"? Ако да - това е начинът. По вертикалата на моя Bosch GCM 12 JL също искаше настройка, но вече е ОК с гьонята и законтряне на нулевия градус .
Не зная как режеш, но на по-твърда дървесина прилагай неколкократно плъзгане със сряз, с малко подаване във височина - освен че ще подобриш среза и няма да криви (диска), ще намалиш натоварването на мотора, оттам и тресенето. Това важѝ за каквато и да е машина. Особено важѝ при рязане под ъгъл, а най-много - когато главата е легнала. Там да не забравиш да мърдаш опорите, че боли сърцето :D
А цената тук е такава заради пазара. Като продаваш 100 машини на година, няма как да имаш същата цена като тези, които продават 10 000 :wink:
И не се ядосвай много много. Не знаеш какви боклуци правят другите (по-евтините). Ще ѝ свикнеш с недостатъците.
Сварочник - помощник
Да, аз я пипнах тук там, сега бива горе-долу,но не е там работата. :) Купуваш по скъпото с идеята ,че е по- качествено все пак. Преправих някой неща сега е добре. А, ще я ползвам няма как. :) Единственото което ми харесва в нея е, че няма ремък, с червячна предавка е. :)
Chefo77 - майстор
Съгласен съм, че когато даваш пари, очакваш да е топ. Но все пак, си е среден клас машина :)
Макита не е лош бранд в никакъв случай. Имам доста акумулаторни машини техни на 18 волта, работят си много добре. И кабелните им не са зле, сравнени с останалите в класа им.

пишман_майстор написа:
Изненадан съм. Точно макита лс1219л гледах и аз преди време. Не съм работил с такава , поогледах я ( нова) . Хареса ми , има някои неща които ми допаднаха.
След това обаче се спрях на dewalt dws780. Купих го и не съжалявам. Въпреки, че някои неща не ми допаднаха съвсем в началото ( лостове , врътки , трябва се пресягам повечко , не за друго ) . Липсата на лазерна линия също ми липсва на моменти . Не знам предлага ли се този модел с такава? Не намерих.
Но работи перфе , градусите, реглаж обороти, плавния старт, спирането .
Никакви луфтове, стегнат.
Отделно и Чефо спомена за него, пък не ми се даваха и толкова пари за макитата . Бош гледах , също и други марки .
Виж дали не може да му се добави XPS - нали така им се казваше системата за осветление. А ако можеш да си сложиш по някакъв начин някаква светлинка отвътре над диска, ще видиш че лазерът не е толкова удачен вариант пред проекцията на диска върху детайла. Между другото, най-тъпото на 0815-ката, която имах, беше точно лазера. Лампичка в пластмасова тръбичка, с назъбено стъкълце отпред, законтрена с винт. Разбира се, се разцентрова в дължина и ротация, а нецентриран лазерът не върши никаква работа. Настройката на позицията на тръбичката не би трябвало да е проблем, но винтът се регулира като махнеш ... главата със съде мотор, защото няма инструмент с височина 5-6 мм, който можеш да вкараш там и да въртиш винта. Яко, а? :D
Сварочник - помощник
:) Да , ще мисля нещо друго на мястото на лазера, че аз работя с нея , предимно на открито. Не мисля че малкия пазар определя цените в БГ. По скоро са игри на търговците. Като купувах циркуляра ,цената варираше с едни 200-300лв на различните места. Много се будалкат и с тези промоции, пак са на печалба и при промоциите.Всичко е игри.Просто си мисля че цените на разните Макити ,не са реални на това което всъщност получава човек. :) Ако Макита са среден клас при циркулярите, кое е най доброто което може да се купи при тези машини??? :)

Тема "Избор на Потапящ циркуляр, герунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: