• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,искам да сменя монитора на тази баланс машина с тези по-новите тънките монитори,но не знам как да го свържа,ако някой е правил такава замяна,моля да сподели как се свързва.предварително благодаря на отзовалите се
brum - майстор
Виж с какви кабели е свързан монитора и върни информация. Снимки биха били полезни.
тези кабели влизат в монитора
hidrazin - майстор
И сигурно оная черната букса дето е към машината е такава?

Прикачен файл:
Monitor.jpg
Monitor.jpg (21.23 KиБ) Видяна 1492 пъти

:partyman:
hidrazin - майстор
съб дек 10, 2022 12:08 pmbalev написа:
да,такава е
Няма да стане само със свързване на кабелчета.
Тая машина е допотопна - около 30-годишна.
Видеосигналът от нея е RGB+S/CGA и няма как да го бучнеш директно в "тези по-новите тънките монитори".
В зависимост от това с какви входове е новият монитор ще ти трябва и съответния конвертор.
RGB/CGA/EGA/YUV To VGA Video Converter
Или за монитори с HDMI
VGA/RGB/CGA/EGA/YUV to HDMI
Съответно ще трябва и захранване за конвертора - адапторчр DC 5V/2A
И накрая НАЙ-ВАЖНОТО - човек дето е в час за да ти го свърже и оживи.
По снимката която си сложил (не е твоя) би трябвало да е така на буксата с 5 кабела:
R - червен проводник
G - зелен(жълт) проводник
B - син проводник
S - бял проводник
GND - черен проводник
Останалите жици (двойката и тройката) са за захранване на стария монитор и трябва да се изолират/елиминират.
От мен толкоз.
:partyman:
благодаря много за подробното разяснение,ще търся такъв преход и ще видя какво ще стане,а в краен случай,ще си сложа стария монитор
Здравейте!

Използвам темата, защото въпроса ми е по същата, а и отговорите може да помогнат на други.
Монтирах въпросния конвертор CGA към VGA и вече имам картина на монитори с VGA вход. Сега, когато машината завърта джантата за да направи замерването, и когато спира въртенето, картината на монитора трепти/прескача.
Чудя се от какво ли може да е.
успях и аз да го покарам и моята картина и тя трепери както казваш и аз не знам от какво е,но иначе си работи така
  • 1
  • 2

Тема "beissbarth microtec 741 monitor" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: