Ел. инструментите. Консумативи.
ky-kyy - майстор
пет фев 15, 2019 10:34 amatanasov2004 написа:
Наем на бетоно - бъркачка е 18-20 лв за 24 часа. Сложи и транспорт - отиване - връщане :-D Колко да струва :? Не се вкарвай във филм :-D
Есента имах подобно приключение. Поръчах от близкия бетонов възел бетона. Дойде едно камионче, изака се, пред нас и за нула време с приятели го разстелихме.
Иначе, за бъркалката, да си я купи. Ако не за друго, ще си разбива материала за ракията :)
chapara - майстор
Той - бетона, идеята и якостта са му в това да се излее наведнъж и със супер еднаква консистенция, а не днес едно бъркане- ракийка - утре друго, времето няма да ти стигне дори и без ракийка. Ако си ливнал една две кофи бетон в кофража и се счупи машинката, компрометирана колона налице, имай ги тези неща предвид :wink:
шоп - майстор
пет фев 15, 2019 12:47 amnpace написа:

Натрошен чакъл мисля да сложа, намерих 4-14 мм пакетиран сравнително евтин.
Аз вече си взех пуканки и бира и мисля да гледам филм: как се бъркат и наливат 2.5м3 бетон с ръчен миксер за теракол, как се купува пакетиран пасък, чакъл, готов бетон и колко лв ще излезе накрая 1м3.... може би 500лв?

За тази пари по-добре викни три пъти пума ( бетоновоз комбиниран с бетон помпа)
100лв е м3 бетон. Без пари е в сравнения с твоя на торби, където ще се утрепаш от работа, ще е супер скъп, и ще си счупиш машината на първите 1/4 от м3 бетон.

П.П. По спомен 1м3 бетон тежи около 2800кг...Който иска да ги бърка с бъркалка:-)
npace - специалист
пет фев 15, 2019 10:22 amchapara написа:
Твърда глава си ти :-D
Дъа. :lol:
Ама на приказки предимно. Ако на замазката не стане както си го мисля ще взема бетонобъркачка под наем и ще бъркам като нормалните хора. :-D
Може и Пума.
npace - специалист
пет фев 15, 2019 1:23 pmшоп написа:

теракол
А това хубаво ли е? От българските лепила кои други са хубави?
Бъркалката по принцип за стотина квадрата плочки трябва да я взема.
И за измазване на самостоятелно разположен санитарен възел изпълнен в стил и технология Рустик а.к.а. Външния Кенеф. :lol:
шоп - майстор
Аз ползвам само Ardex
Не е евтино, но кеф цена няма. Избора е голям: дали за вътрешно или външно, дали да е мразоустойчиво, дали фугите ще са под или над 4мм....
npace - специалист
пет фев 15, 2019 10:26 amky-kyy написа:
Как точно - в процеса на забъркването, като е забъркан и в кофата, или като е залят....
В половин варел (долната половина) - сипване съставки, бъркане, прехвърляне и бой с лопатите докът му свърши въздуха. :-D 15 пъти. :-D




Въобще не е евтино Ардекс. :-D Ама ако с него плочките ще могат да удържат бетона защо пък да не сложим? :lol:
ky-kyy - майстор
пет фев 15, 2019 3:24 pmnpace написа:


В половин варел (долната половина) - сипване съставки, бъркане, прехвърляне и бой с лопатите докът му свърши въздуха. :-D 15 пъти. :-D




Недей си причинява, подобни гимнастики, ве човек..... :-D
npace - специалист
пет фев 15, 2019 3:44 pmky-kyy написа:
Недей си причинява, подобни гимнастики, ве човек..... :-D
Не може, трябва да начешем крастата. :lol:
Гледах едни Хитачита 1500 вата с много положителни коментари в Амазон, може да взема от тях вместо Спарки.
От Райдер се отказах окончателно. :lol:
sian - специалист
Аз бих взел по 2 Хитачита за всеки в бригадата и ще се сменяват за да не прегреят.

Тема "Бъркане на бетон с ръчен миксер за разтвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: