Ел. инструментите. Консумативи.
VLADO66 - майстор
Риск е с тези бъркалки, особено ако има по едър чакъл. Колко му е на ръка- 2-3 бъркала, за час и нещо ще се опатка.
шоп - майстор
Вземи си земновлажен бетон и докато го сипваш в кофите или в количките с омокряне е готов за наливане.

Ръчната бъркалка е предимно за лепила и шпакловки. Ще се вкараш във филм ако си мислищ, че ще свършиш работа с нея. Ще останеш без ръце и кръст... а и без машина накрая:-)

Другия вариант е бетонобъркачка. Има здрави и евтини руски такива.

Миналата година су купих такава 200 литрова. Забърках сам без зор за цяло лято над 15м3 бетон. Мислех да я продавам след като си свърших работа, но разбрах какво удобство е и си я оставих. Тази година ще се лее басейн с нея:-)
npace - специалист
Ще тестваме бъркалката на първото отливане (плочата тип замазка) с бекъп комплект лопати. :-D Ако стане - супер, ако не - бетонобъркачка под наем за колони и таванска плоча.
Да не стане имам предвид да прегрее машинката най-вече. За самото бъркане не се съмнявам, даже предполагам, че ще разбърка бетона по-добре от бетонобъркачка.
Материала какъвто и да е можем да разтоварим най-близко на 15-20 метра от мястото, сухо може би ще е най-удобно, най-добре в торби. Но не готов микс Рьофикс, понеже е 16 лв. торбата (800 за кубик) :-D.
jgt - специалист
чет фев 14, 2019 1:28 amnpace написа:
Ще тестваме бъркалката на първото отливане (плочата тип замазка) с бекъп комплект лопати. :-D Ако стане - супер, ако не - бетонобъркачка под наем за колони и таванска плоча.
Да не стане имам предвид да прегрее машинката най-вече. За самото бъркане не се съмнявам, даже предполагам, че ще разбърка бетона по-добре от бетонобъркачка.
Желая успех!
Аз, от мерак като твоя, силно увлечен, изроних зъбно колело на машината.
npace - специалист
чет фев 14, 2019 8:25 amjgt написа:

Желая успех!
Аз, от мерак като твоя, силно увлечен, изроних зъбно колело на машината.
Благодаря!
Каква машинка е това?
Аз мислех да купя това:
http://sparky.eu/bg/powertools/paddle-m ... -plus.html
А сега гледам пускат и това:
http://sparky.eu/bg/powertools/paddle-m ... -plus.html
chapara - майстор
А видя ли какво пише за втората:
За смесване на бои, смоли, лакове, цимент и други прахообразни и течни материали с професионален резултат
Има ли и най малки камъчета в р-ра, пиши я машината - бегала, а бетон без баластра, не е никакъв бетон :wink:
npace - специалист
Бегала, бегала - де ще избяга? Да иде до сервиза и да се върне най-много. А той е съвсем наблизо. :-D
Натрошен чакъл мисля да сложа, намерих 4-14 мм пакетиран сравнително евтин.
И бъркане по рецепта за Б30 или Б35, та да излезе поне Б25.
ky-kyy - майстор
Аз нещо, не разбрах целта на задачата....Искаш с бъркалка за боя, да бъркаш бетон. Как точно - в процеса на забъркването, като е забъркан и в кофата, или като е залят....Или нещо не е наред с главата ми, че съм още махмурлия... :?
atanasov2004 - специалист
Наем на бетоно - бъркачка е 18-20 лв за 24 часа. Сложи и транспорт - отиване - връщане :-D Колко да струва :? Не се вкарвай във филм :-D

Тема "Бъркане на бетон с ръчен миксер за разтвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: