Ел. инструментите. Консумативи.
npace - специалист
Добър вечер, майстори и майсторки!
Плана е да построим нещо като барака 3 на 4 метра - плоча/замазка отдолу, четири колони, плоча отгоре. Т.е. 1 + 0.5 + 1 кубик по най-най-най-груби сметки, бъркани и изливани на три пъти.
Възможно ли е това количество бетон да се забърка с ръчен миксер от рода на Райдер RDP-HM01 (от китайците с различни имена тоя дето върви около 160-170 лв.)? Или пък с някой от моделите на Спарки (които предпочитам, понеже са си наши, обаче китаеца по-евтин, има две скорости, а не се знае, дали ще остане нещо от машинката след процедурата, но ако ще остане сигурно ще купя Спарки)?
И - независимо от начина на бъркане - дали е подходящо да се използва готова смес сух бетон или е по-добре да забъркаме сами от пясък, чакъл и цимент? Понеже забъркването изисква отговорност, а никой вкъщи не иска да я поема, затова питам за готовите смеси.
А после сигурно ще налепим плочки в бараката и около нея - българско лепило клас Ц2Т или Ц2ТЕ удачен избор ли е? Терафлекс, Теразид и Деко има в магазините наоколо.
Благодаря!
mitko64 - майстор
Чак, близо 3 кубика не съм бъркал, но до 0,8 кубика, без прекъсване съм стигал. Машината ми е такава https://www.gereedschapcentrum.nl/atika ... 19008.html и бъркам в 90 литрово корито до към 70 литра, да не прелива. Подбирал съм дребни чакъли, да не ги захапят витлата, при едновинтовите не би трябвало да има този проблем. Ако решиш да пробваш избери мощна машина, двускоростна и бъркай на бавните(350) обороти. Тези сухите бетони, които се продават в торби по 25 и 40 кг. са по- подходящи за подови замазки.
За лепилата- от 4 години съм фен на Baumit.
atanasov2004 - специалист
Привет! Колега за тази работа ако има възможност си вземи под наем бетоно-бъркачка, после я връщаш и нямаш грижи. Успех :)
Чираче - майстор
вт фев 12, 2019 12:55 amnpace написа:

Плана е да построим нещо като барака 3 на 4 метра - плоча/замазка отдолу, четири колони, плоча отгоре. Т.е. 1 + 0.5 + 1 кубик по най-най-най-груби сметки, бъркани и изливани на три пъти.
Не пести от бетона, като правиш по тънки плочи. Ще съжаляваш, ама после....Плочи с размери 3х4м. са си 12 кв.м. по 12 см минимум са си 1,44кубика бетон. Не се занимавай с разни бъркалки, ами хващайте лопатите, ако нямате възможност да намерите бетонобъркачка.
npace - специалист
Много благодаря на отзовалите се!
Най-вече на Митко, понеже се отзова най-много и каза точно това дето исках да прочета! :-D
Преди години бърках някакъв разтвор на Баумит, много лесно се работеше с него и стана здраво. Доволен съм от тях макар и с нулеви знания за строителство, ама нали родното производство да подкрепим.
Спарки тъкмо са пуснали бъркалки 1200 вата с 2 скорости, дано не са много китайски. Иначе и магазина, и сервиза са наблизо. :-D
Бетонобъркачка под наем е резервния вариант, не че ме мързи да бъркам с лопатата, обаче се притеснявам дали ще го объркаме достатъчно добре. А бъркалка така или иначе трябва да купя, ако може защо да не свършим и тая работа с нея?
От бетон няма да пестим, размерите са закръглени нагоре и затова изглежда така. Планирахме 12 см дебелина за плочите и 15х15 см за колоните, но може би ще са повече. И подобаващо количество желязо - готова мрежа 15х15 см 8 мм или 20х20 9, понеже такива има наблизо, за колоните не знам още.
Virtex - майстор
На Баумит цимента за домашно ползване пише, че НЕ трябва да се ползва за отговорни дейности - носещи или отговорни конструкции, включително колони, плочи и т.н.
mitko64 - майстор
Предполагам става въпрос за Баумит Бетон.Става за подови замазки и хастари. Само торбите са му малки-25кг, бъркал съм по 4 торбета наведнъж. Аз поне не съм виждал готова суха смес за носещи конструкции.
npace - специалист
Има сух бетон на Рьофикс, за който пишат, че може да стане на Б30:
https://www.roefix.bg/PRODUKTI/Creteo-B ... C25-30-GK4
Но почти няма чакъл в него, 1-4 мм според документацията.

Торбите са по 40 кг.
nikolov333 - майстор
Бетона не е проста работа.. Имаше някъде из форума доста подробно писано по темата.. ха намерих :!: :arrow: viewtopic.php?f=47&t=47711&start=20#p716858
Gadnyara - специалист
Не мога да отговоря дали с бъркалка ще стане и коя да изберете, но Ви предлагам практично решение.

Всеки бетонов възел продава суха смес. А някъде наоколо чакат бордови камиончета.
Проверете двете цени и преценете дали си струва да товарите и разтоварвате торби и допълнителните инертни материали. После само омокряте и наливате. Доста по-бързо и безболезнено ще стане.
Може и директно готов бетон 1куб.м да се навие някой да докара.

А миксерче пак си купете... :wink:

Тема "Бъркане на бетон с ръчен миксер за разтвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: