Ел. инструментите. Консумативи.
nikolov333 - майстор
.. ааа за акъл не си питал и не гарантирам.. :-D :lol: :lol:
mitko64 - майстор
Не знаех че Форето бил дилър на Спарки.
nikolov333 - майстор
Ти хептен се омаи в четенето по линкове.. я пак прочети.. viewtopic.php?f=54&t=61590&start=20#p964514
ср мар 30, 2016 8:51 pmdragozow написа:
Колега над тебе написах каква е разликата- цвета единствено ! НД серията претендира за по голяма износоустойчивост
Не се обиждай, но се изказваш силно неподготвен. Ще ти обясня защо, за последната година имам четири или пет големи ъглошлайфа от HD серията със счупени редуктори през първият месец след продажбата. Имай предвид че не съм се разпродавал много и това е изключително лоша статистика. Вярно, сменят ги, но неприятното чувство в мен и клиентите остава. Аз от много време насочвам клиентите да НЕ СИ купуват Sparky и мисля сериозно да ги разкарам от мрежата. В сервиза имаме няколко работни машини, бормашина, зеге, ъглошлайф и перфоратор, работни, от старите. Всеки ги взима, влачи и т.н., не са мръднали. Повечето нови модели ги правят в няколко фабрики, производството тук излиза по-скъпо. Забележи, не казвам какво да си купи някой, защото ще е реклама, дори и да не го продавам.
И едно мнение на "почитател"на Sparky.. :-D
viewtopic.php?f=54&t=47628&start=40#p879526
Virtex - майстор
Имаше преди време бош 7-115Е с регулиране на оборотите за 120лв. Не ми се занимава да продавам моят чисто нов (подлъгах се тогава по шопинг манията да взема един :-D ) иначе някои можеше да се възползва от чисто нова машина за добра цена,но така или иначе има за около много по-заслужаващи си машини от тези китайски ментета из ОЛХ / фейсбук "базари" и т.н.
mitko64 - майстор
вт фев 12, 2019 11:24 pmnikolov333 написа:
Ти хептен се омаи в четенето по линкове.. я пак прочети.. viewtopic.php?f=54&t=61590&start=20#p964514
ср мар 30, 2016 8:51 pmdragozow написа:
Колега над тебе написах каква е разликата- цвета единствено ! НД серията претендира за по голяма износоустойчивост
Не се обиждай, но се изказваш силно неподготвен. Ще ти обясня защо, за последната година имам четири или пет големи ъглошлайфа от HD серията със счупени редуктори през първият месец след продажбата. Имай предвид че не съм се разпродавал много и това е изключително лоша статистика. Вярно, сменят ги, но неприятното чувство в мен и клиентите остава. Аз от много време насочвам клиентите да НЕ СИ купуват Sparky и мисля сериозно да ги разкарам от мрежата. В сервиза имаме няколко работни машини, бормашина, зеге, ъглошлайф и перфоратор, работни, от старите. Всеки ги взима, влачи и т.н., не са мръднали. Повечето нови модели ги правят в няколко фабрики, производството тук излиза по-скъпо. Забележи, не казвам какво да си купи някой, защото ще е реклама, дори и да не го продавам.
И едно мнение на "почитател"на Sparky.. :-D
viewtopic.php?f=54&t=47628&start=40#p879526
Mоето мнение като почитател без кавички за ъглошлайфите им Спарки и Спарки Профешънъл е съвсем различно. Естествено е да повярвам на себе си. И съвсем сериозно, интересно ми е кой модел ъглошлайф на Спарки е китайско производство. От другите им инструменти има много китайци, имам поне половин дузина такива. Драгозов, като дилър, ако може да разясни точно нещата.
nikolov333 - майстор
вт фев 12, 2019 11:29 pmVirtex написа:
Имаше преди време бош 7-115Е с регулиране на оборотите за 120лв. Не ми се занимава да продавам моят чисто нов (подлъгах се тогава по шопинг манията да взема един :-D ) иначе някои можеше да се възползва от чисто нова машина за добра цена,но така или иначе има за около много по-заслужаващи си машини от тези китайски ментета из ОЛХ / фейсбук "базари" и т.н.
Сега са пак толкова.. https://profesionalnatehnika-bg.com/bg/ ... ofessional
zaksofon - специалист
Такааа, не съм вярвал да се заформи такава дискусия, че чак 4 страници :-D :-D Благодаря ви, за което! Не искам да разводнявам повече темата с лаишки въпроси от рода на - това става ли, това не става ли... Но все пак ще се върна на темата. Все пак излиза, че никой не е имал такъв (поне от колегите от форума) и за това си е мистерия, какво е положението с полската машинка. Притеснително е разбира се, защо е толкоз евтина :-D. Утре ще се чуя с продавача и ще го разпитам.
Между другото, не знам дали някой е имал вземане - даване с машинки - workzone, на брата на Лидл - Алди? Аз за нещастие работя от няколко години в Англия (където има Алди) и съм си накупил какво ли не. Ами първо - евтини са, ама много евтини и второ - много са добри. Някой ще каже, че са една стока с Лидълските, но не е точно така. Четох из Английския "Направи сам" или нещо подобно, че Workzone ги правят от Айнхел, но не знам дали е така. Значи имам винтовертче 18 волта, дето може да се конкурира с ДеВалт, а е мъничко, мъничко.... кой да очаква да е толкоз яко. Както и да е, много излязох от темата. Исках да кажа, че и неизвестните марки и евтините също, понякога се оказват задоволително добри. :partyman: По-добре да похарча 4 пъти по 50 лв и да си купя 4 машинки (полски де - не Райдер, че никак не ги харесвам), от колкото 200 за ДеВалт, на който и ремонта евентуално ще по стотак. Нал тъй? :-D А и нали съм скръндза, по дяволите...
nikolov333 - майстор
Ааааа, тва че си скръндза, трябваше да го кажеш навреме.. да не си хабим клавиатурите.. :-D :lol: :lol: :partyman:
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 11:56 pmnikolov333 написа:
Ааааа, тва че си скръндза, трябваше да го кажеш навреме.. да не си хабим клавиатурите.. :-D :lol: :lol: :partyman:
Хаха, да, имаш право, малко ви подведох. Но аз още в началото съм уточнил, че се интересувам от конкретна машинка, която е скандално евтина. Какво ли не гледах... Втора ръка Миуокии, Бош, Девалт, Вюрт... Всичко, дето мяза на гъз - внос най-често от Германия и Англия е по стотак. А туй поляче - ново - 45 лв... Викам си - бах мааму... Полско е, може пък да става, я да питам аз... Сега някой ако зададе подобен въпрос за Уоркозон, ще отговоря положително и ще бъда полезен, можеше и аз така да попадна на човек с Хиго. :partyman: :-D
И още нещо - пазаруването от продавалниците, не винаги те води до боклуци от Китай. А и освен това има доста сносни китайски стоки. Ще ви дам пример с електрониката и по-точно със смарт часовниците на Ксайоми - Хуами - Amazfit Stratos и Amazfit Bip. И двете джаджи по нищо не отстъпват на Гармин, Самсунг, Епъл и т.н., дори са по-добри в много отношения. А що се отнася до цена - в пъти по-ниска. А и в днешно време, всичко е Китайско. Имаме отрезна машина - пендула - Макита, която си е мейд ин Чайна. И аз си мислех, че всичките Макита се правят в Япония, но не... А е купена от реномирани магазин в Англия (Screw Fix), където няма как да е менте просто. Друг пример... Навих се да си позабързам лаптопите в къщи - два на брой със SSD-тa. Ами за WD green 240 GB дадох по 69 лв, докато в магазина са по 85 лв. Освен това - CD caddy за тях в магазина е по 30 лв, аз си го намерих в итернет за 8 лв, а са абсолютно еднакви по дяволите... Защо да не ровя и питам, ето на спестих си 70 лв само от чарковете за компютрите. С частите за коли е същата работа. Питане му е майката и ровене, с питане до Цариград, стига се, но с *** отзад. :-D :-D :-D Мноого, ама мноооого излязох от темата..
Последна промяна от zaksofon на ср фев 13, 2019 3:28 am, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Абе разбирам те, понеже и аз имам подобни теории за качеството и цената на някой "изгряващи" марки .., ама да не сравняваме HIGO и Xiaomi.. :-D :lol: :lol:

Тема "Някой ползвал ли е Ел. инструменти - HIGO (полски)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: