Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
вт фев 12, 2019 9:31 pmplamen6703 написа:
От тая марка Higo си купих брадва за 10 лв., "качеството" е като на чук вария от Лидъл, чупят се парчета от метала при удар. :partyman:
Kакви парчета се чупят от лидълската вария, че имам всякакви техни чукове? Много добра изработка са, по дръжките имам иначе някои забележки.
zaksofon - специалист
Добре де и на Спаркито ли взеха да правят ментета вече? Това означава, само едно - че са добри. :-D Из продавалника е пълно с реплики на Макита, Де Валт и Бош, но не знаех, че са почнали и Ловешките. Това си е похвала все пак :-D

Прикачен файл

Screenshot_20190212-220704.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20190212-220722.jpg
plamen6703 - майстор
Хвърчат люспи метал от варията от Лидъл. Бракувах го от съображения да не попадне в окото някоя такава люспа и си купих вария от битака, един хубав дървен сап и нямам проблеми с чука. :partyman:
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 10:14 pmmitko64 написа:
Това е пълно менте!
Добре, а от нашенските към кой модел да се насоча? Нещо да ми препоръчате? А и те също си имат гаранционен и извън гаранционен сервиз и чаркуляци всякакви...
mitko64 - майстор
вт фев 12, 2019 10:14 pmplamen6703 написа:
Хвърчат люспи метал от варията от Лидъл. Бракувах го от съображения да не попадне в окото някоя такава люспа и си купих вария от битака, един хубав дървен сап и нямам проблеми с чука. :partyman:
Имам 5 килограмовият лидълски, екстра качество, понесъл страхотни боеве по камъни и бетони, без никакви следи по челото. Само веднага смених дръжката с ясенова, че пластмасовата много вибрира. Същото е положението и с по леките им версии. Само уговорката е че всичко е купено към 2013 - 2014 година.
nikolov333 - майстор
Аз лично не бих се самонаказвал повече с безименни китайчета за 50-60 пари.. Имах един преди време от Кауфланд, който беше добро попадение, но след него взех някакъв от Практис и до последно не му разбрах как се включва с една ръка, да не говорим че и бая майстори му се чудеха... Сега съм минал на Bosch GWS 125-17s prof. за рязане шлайфане и 125-9s за тънките неща..
Последна промяна от nikolov333 на вт фев 12, 2019 10:25 pm, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
вт фев 12, 2019 10:18 pmzaksofon написа:
вт фев 12, 2019 10:14 pmmitko64 написа:
Това е пълно менте!
Добре, а от нашенските към кой модел да се насоча? Нещо да ми препоръчате? А и те също си имат гаранционен и извън гаранционен сервиз и чаркуляци всякакви...
Ето това примерно е оригинално https://www.deplan.bg/c/rezheshchi-shli ... 1050-16196 , по- стар модел е, имам такова, само че 1200W,няма умиране, въпреки всякаквите извращения на които съм го подлагал. За 7 години, само лагери смених. Новите модели HD, с червения редуктор, не знам как са като качество.
nikolov333 - майстор
..около тия пари са и bosch gws 125-9 https://dikarconsult.com/ъглошлайф-bosc ... 125-s.html
Последна промяна от nikolov333 на вт фев 12, 2019 10:28 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Лидълският 5 кг чук го ползвах да цепя дърва, по-упоритите пънове с железен клин. Не издържа и почна да се люспи по крайщата. Друг чук не ми се е налагало да купувам от Лидъл и само от този имам преки впечатления.

Тема "Някой ползвал ли е Ел. инструменти - HIGO (полски)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: