Ел. инструментите. Консумативи.
Колеги, търся си настолна бормашина за Непрофесионални занимания. Харесах си модела Bosch PBD 40. Изображение
Малко ме притеснява, че почти всичко е електроника. На седмица пробивам по 5 дупки в метал или дърво, страх ме е да не издаде багажа при малко по-голямо натоварване.Вярно, че има гаранция, но чакането...Заслужава ли си 500-те лева?
http://napravisam.net/?p=17118
lov - майстор
Аз пробивам много повече от теб и за тва си купих за 150 пари лидълско китайче.
cat - специалист
Колега аз съм с Ейхел и съм доволен пробива до 18 мм няма проблем пробива си китайчето .
muhala - майстор
чет фев 14, 2019 9:09 pmlov написа:
Аз пробивам много повече от теб и за тва си купих за 150 пари лидълско китайче.
Лидълската машина има ли някакви луфтове в оста, която се върти ?
шоп - майстор
@supervizor, всичко зависи от работата и очакванията ти.
5 отвора на седмица е супер ниско натоварване, но при неправилна работа и претоварване може да я повредиш и от 1 отвор.

12-13мм в стомана леко и без напън не са проблем. Сега ако имаш по-големи свредла с престъргани опашки е друга бира.

Аз лично никога не бих дал 500 лв за такава играчка. Имам място и затова си купих една българска ПН 161 за 250 лева от една ремонтна работилница на търг.

Вярно, тежи 7-8 пъти повече от PBD 40, но на мен ми върши работа, защото и закачам свредла до 32мм и дори фрези и борщанги:-) С една малка кръстата маса използвам настолата бормашина и за фрезичка.

Та всичко зависи какво ще работиш и какви са очакванията ти.

Тема "Настолна бормашина PBD 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: