Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте!
Попадна ми почти неизползван стационарен български шмиргел! Машината е 3 фазна и е свързана на звезда. Искам да я ползвам на 220 в, но незнам какъв капацитет кондензатор да подбера. Свързал съм я в момента на триъгълник и постигам най малък ток от 1 А с 35 мкФ. Някой по запознат колко трябва е точно. Ето снимки
Изображение
Изображение
Изображение
:?
plamen6703 - майстор
Снимки няма, но приеми, че си се справил успешно със задачата :wink: ! :partyman:
1115 - специалист
За да се сметне кондензатора трябва да се знае колко вата е мотора.
съб фев 16, 2019 9:39 pm1115 написа:
За да се сметне кондензатора трябва да се знае колко вата е мотора.
Точно това е проблема... :partyman:
съб фев 16, 2019 9:06 pmplamen6703 написа:
Снимки няма, но приеми, че си се справил успешно със задачата :wink: ! :partyman:
http://badboys.snimka.bg/other/razni.77241.38919286.big
http://badboys.snimka.bg/other/razni.77241.38919285.big
novgradski - специалист
Като го вдигаш - тежи ли 51кг?...не вярвам за шмиргел за диск ф200 да сложат 5kw и да товари с 13А.
Вярно че е по нормала от 77година. Табелката на мотора ли е или е отвътре на капачката? Да не са разменени капачките или понякога с център удрят десеттичната запетая (пък да не е ударена).
нед фев 17, 2019 8:35 amnovgradski написа:
Като го вдигаш - тежи ли 51кг?...не вярвам за шмиргел за диск ф200 да сложат 5kw и да товари с 13А.
Вярно че е по нормала от 77година. Табелката на мотора ли е или е отвътре на капачката? Да не са разменени капачките или понякога с център удрят десеттичната запетая (пък да не е ударена).
Табелката е за целия шмиргел той е комплекс с стойки, предпазни капаци, лампа, поставки. Табелката беше лепната над бутоните пуск и стоп. Предполагам е към 300 400 вата. Виждал съм тетевенски с 2 но по голям статор по 550 вата.
novgradski - специалист
И според мен е някъде около 500w.В един ъгъл на фирмата има един стар подобен шмиргел- ще видя дали личи нещо по него.И аз ако трябваше да пробвам - бих опитал с 35-40uF -и да видя как се държи.

Тема "Свързване на стар български шмиргел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: