• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, нов съм във форума и се регистрирах най-вече заради този въпрос.
Искам да си взема ел. косачка тример за градината, виждам че са доста по евтини от моторните
и по чисти. Имал съм моторна и се занимаваш с бензин масла и тя е за по-големи площи.
Въпроса ми е зададен доста пъти тук сигурен съм, но така и не мога да разбера как да го сметна по
тези таблици :? За косачката, която е 300W искам да взема около 30м кабел, но колко квадрата да е,
че не искам да има много аванс относно дебелината, защото ще стане много тежък и неудобен?
kr1100 - майстор
0,5 лесно ще се къса при издърпване. Има едни оранжеви тип удължител с контакт и щепсел - в никакъв случай такъв. Прекъсва само като го гледаш , а не поиздърпваш.
Благодаря Ви за бързите отговори, да разбирам, че този примерно https://www.home-max.bg/kabel-h03vv-f-2x0-75mm2-byal/ ще ми свърши работа?
nikolov333 - майстор
Ако ще е само за косачката да, ама ще го ползваш ли с други електроуреди..?
zz_stefanov - майстор
Косачката не е ли със заземителна клема. Не трябва ли кабела да е с 3 проводника.
Роднина на една колежка си беше заминал от офазена дръжка на ел. косачка. Как точно се е случило не знам, но варианти много.
Имал съм си разправии с дълъг удължител и водоструйка, та слагахме по спешност ДТЗ , за да не убием спасителя. Оказа се, че нов удължител успяха да го прожулят, така че да се оголят жилата :)
Та сега с електрическата коса съм с трижилен включен след ДТЗ (въпреки липсата на заземителна пластина от към косата).
lov - майстор
Иди в магазина и си купи хубав кабел 3х1,5 mm² два щепсела и два щекера.По голяма квадратура заради здравина а и утре може да ти дотрябва за друго. Ще ти стъпи на почти същата цена като на готов удължител. Писах два щепсела и два щекера зад да си разделиш удължителя на две защото по лесно се работи с по къси. Примерно единия 10 метра а другия 20. За прибирането и разпъването няма да обяснявам че пак е по лесно. А и често се налага да не го разпъваш целия и ползваш този който ти е по удобно.
ky-kyy - майстор
вт май 14, 2019 3:14 pmAlecks написа:
Здравейте, нов съм във форума и се регистрирах най-вече заради този въпрос.
Искам да си взема ел. косачка тример за градината, виждам че са доста по евтини от моторните
и по чисти. Имал съм моторна и се занимаваш с бензин масла и тя е за по-големи площи.
Въпроса ми е зададен доста пъти тук сигурен съм, но така и не мога да разбера как да го сметна по
тези таблици :? За косачката, която е 300W искам да взема около 30м кабел, но колко квадрата да е,
че не искам да има много аванс относно дебелината, защото ще стане много тежък и неудобен?
В Кауфланд има в момента 30 метра кабел, за 22 лева. Оранжев. Ползвал съм, такъв 5-6 години, за косачката и тримера. Нито ми се е късал, нито се е разтягал, нито нещо друго.....Откакто си купих бензинова косачка, го използвам в работата си, ако макарите ми не стигнат. Ми, държи си. Вярно, че е евтин и че жилата са тънки и че общо взето е тантела марка, но при разумно ползване върши работа. Друг е въпроса, ако ще включваш самоделки електрожени, или калорифери, или някакви големи консуматори.....За косачка, си е идеален :)
Ами на мен ми трябва възможно по-тънък кабел, за да бъде и по лек и удобен за по сериозни работи си имам 10 метров силен удължител. Може би ще го пробвам този от кауфланд дано издържи на 300в да го е.ва ако не, ще го мисля по на татъка. Благодаря на всички за мненията =D>
zz_stefanov - майстор
вт май 14, 2019 8:08 pmky-kyy написа:
....
В Кауфланд има в момента 30 метра кабел, за 22 лева. Оранжев. Ползвал съм, такъв 5-6 години, за косачката и тримера. Нито ми се е късал, нито се е разтягал, нито нещо друго.....Откакто си купих бензинова косачка, го използвам в работата си, ако макарите ми не стигнат. Ми, държи си. Вярно, че е евтин и че жилата са тънки и че общо взето е тантела марка, но при разумно ползване върши работа. Друг е въпроса, ако ще включваш самоделки електрожени, или калорифери, или някакви големи консуматори.....За косачка, си е идеален :)
Аз съм с такъв от кауфланд. Малко е дървен, и е 3х1мм2, но върши работа.
  • 1
  • 2

Тема "Колко квадрата кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: