Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,

случайно попаднах на тази марка WORX. Търся си акумулаторен винтоверт след един неуспешен от ЛИДЛ и случайно видях един акумулаторен WORX WX183 / Li-ion , 20V/ 2Ah + зарядно / .

Дали е добро като инструмент спрямо Парксайд от ЛИДЛ?
Пробивам предимно в алуминий 2.5-3мм отвори за резба и ми е важно да няма луфт в паттронника. Парксайда ми направи луфт около 10мм при върха на свредлото и сега тъкмо го разчаствам да видя каква е причината.

Благодаря

Прикачен файл

037433982cdd1fd87770f631bc9ecfcb.jpeg
WORX
037433982cdd1fd87770f631bc9ecfcb.jpeg (27.54 KиБ) Видяна 5073 пъти
nikolson - майстор
Worx не е нова марка. Преди години се пробваха да я продават от Новомет, но тръгнаха със профи серията им. Сега даже разпродават, каквото явно е останало. Черно-оранжева е хоби серията им. Не разбирам, защо не си върнал верта, щом има такова биене. :? За 2-3мм отвор в алуминий едва ли ти трябва 18-20V машина. За парите на тоя Worx от снимката може да си купиш по-добро.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 09, 2019 7:44 pmnikolson написа:
За парите на тоя Worx от снимката може да си купиш по-добро.
Например ей ТОЯ комплект
нед юни 09, 2019 7:44 pmnikolson написа:
Worx не е нова марка. Преди години се пробваха да я продават от Новомет, но тръгнаха със профи серията им. Сега даже разпродават, каквото явно е останало. Черно-оранжева е хоби серията им. Не разбирам, защо не си върнал верта, щом има такова биене. :? За 2-3мм отвор в алуминий едва ли ти трябва 18-20V машина. За парите на тоя Worx от снимката може да си купиш по-добро.
Благодаря за бързия отговор.

Парксайда ми беше подарък, 120лв. Ползвах го за по 10 отвора на месец и ако се наложи някой винт за в мебел. Профилактично му правих заряд - много хубава батерия на 18-20волта. Луфта се появи изведнъж, седмица след като му изтека гаранцията и вече е късно. Затова си търся нещо по-здраво и без луфтове. Нека да мощно, теглото и размера не ме притесняват.

Тъкмо го разчастих и видях проблема на Парксайда. Вала на изхода от редуктора към патронника, лагерува в лагерна втулка, като откъм патронника има малки съчми за аксиалното натоварване. Та на този вал фабрично му останал при обработката стърчащо израстъче - като зрънце ориз, просто е релефно и стърчи. При въртенето на вала, това ръбче е надрало и изпилило лагерната втулка по гаден начин и оттам е дошъл луфта. Мога да го занеса на стругар да го изглади, но втулката е свършила. Обадих се в сервиза на Лидл - не поддържат такива резервни части.

Затова си търся нова машинка и благодаря на отзивите и насоките к ъм модел на винтоверт, да е доказан във времето и без такива луфтове/биене.
нед юни 09, 2019 7:44 pmnikolson написа:
Worx не е нова марка. Преди години се пробваха да я продават от Новомет, но тръгнаха със профи серията им. Сега даже разпродават, каквото явно е останало. Черно-оранжева е хоби серията им. Не разбирам, защо не си върнал верта, щом има такова биене. :? За 2-3мм отвор в алуминий едва ли ти трябва 18-20V машина. За парите на тоя Worx от снимката може да си купиш по-добро.
Мога ли да помоля за насока към конкретни модели в този ценови клас?

Мислих и за бавнооборотна двускоростна бормашина, преди съм ползвал Спарки Бур 350, но ми е тежичка за 3мм свредла, иначе за инцидентно завиване на винтове става, бавно и внимателно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, какво толкова му се вживяваш? Машинката ти е служила 3 години, а парите и са по=малко от цигарите за месец, какво толкова? :)
muhala - майстор
Парксайда придаваш ли го?

Тема "Нова марка ел.инструменти WORX?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: