Ел. инструментите. Консумативи.
mishuk - напреднал
пет юни 28, 2019 12:09 amпишман_майстор написа:
Да, прав си, рядко ще се налага , поне сега, за напред- не знам. А има ли винтоверт подходящ за целта? С колко Нм е необходимо да е ( ако въобще става ) ?
Приятел ми сподели, че имал някакъв вюрт с 90Нм въртящ момент и наистина бил ги отдавал, ще я носи тия дни за експеримента, ако става , ще си търся и аз тогава.
https://www.amazon.co.uk/Makita-DTD171Z ... 34&psc=1
Тази Макита е 180НМ и ще ги завива. Миуокито също. Има и с повече но там вече цифрите са големи. Не че тази е евтина де.
mitko64 - майстор
пет юни 28, 2019 12:09 amпишман_майстор написа:
Да, прав си, рядко ще се налага , поне сега, за напред- не знам. А има ли винтоверт подходящ за целта? С колко Нм е необходимо да е ( ако въобще става ) ?
Приятел ми сподели, че имал някакъв вюрт с 90Нм въртящ момент и наистина бил ги отдавал, ще я носи тия дни за експеримента, ако става , ще си търся и аз тогава.
60Nm винтоверт завива всякакви десетки в чам, поне в клиповете където съм гледал, без предварително разпробиване. От мои опити завива 10Х120мм. по- дълги нямах за проба. Само батерията бързо пада от такива натоварвания, хубаво е да има под ръка няколко батерии.
marian1 - майстор
Моя съвет е да вземеш шампиона в импактите, 203 нютона 3 скорости Девалт. Гледай в УК, скоро беше на промоция 160 паунда с 2 батерии по 2апч. Виж в ITS UK, или нещо по цена търси...
пишман_майстор - майстор
Пробвах с импакт, е не диуолт разбира се, но е мудна работа . Имам на батерия любителски на райоби 170 и 220 нютона с 1/4 шестостен, имам също и на 1/2 квадрат с 400 нм ( уж ) пак на райоби , пак трака бая на десятката и 20 санта дълга вида, осмица навива разбира се доста по-пъргаво. Отделно нещо бързо чезнат аку-тата ( 4 ач) . Поръчах и две нови , едната 5ач оригинална , втората 4ач китайска , да ги видя и на китайците как са.
mitko64 написа:
60Nm винтоверт завива всякакви десетки в чам, поне в клиповете където съм гледал
Това не съм пробвал, но не ми се рискува. Ще строша винтоверта си, мисля някъде там е по-якия ми.
Чакам един с 90нм да го тествам. Търсим и свредла с дълга работна част 4 и 5 мм .
Ще пиша .
nikolov333 - майстор

Прикачен файл

burgii_za_drvo_7br_k-t_4-12_8005043007.jpg
burgii_za_drvo_7br_k-t_4-12_8005043007.jpg (11.98 KиБ) Видяна 2047 пъти
kozl - майстор
пет юни 28, 2019 11:31 pmnikolov333 написа:
Нещо такова.. https://markita.net/burgii-za-darvo-7br ... 43007.html
А колко е дължината?
А м-у другото защо Винтоверт, а не импакт :?
То винтовръта предава въртящия момент 1:1 към тоя де го държи, а при импакта многократно по-малко.
Christo - майстор
Седем свредла за осем лева и половина.......Спиралната част трябва да е максимално дълга, за да може стружките да излизат. При пробиване в дърво това е и най-сериозният проблем. Свредлото зе затъпква с талаш и ако напънеш, го чупиш. Още повече, при малки диаметри и големи дължини. Виж при тия хора:
https://www.guehring-bg.net/?page_id=164#drilling
Имат свредла за какво ли не. Дължини до 40D. За 5mm това прави 20 сантиметра. Имат и още по-дълги, с прави канали. Има и контакти там на сайта им. Обади им се и питай. Имат офиси в София и Габрово. Германци са. Няколко пъти съм ги ползвал за изчанчени неща и съм много доволен. Цената сигурно няма да е лев бройката обаче.....
nikolov333 - майстор
съб юни 29, 2019 7:07 amkozl написа:
пет юни 28, 2019 11:31 pmnikolov333 написа:
Нещо такова.. https://markita.net/burgii-za-darvo-7br ... 43007.html
А колко е дължината?
..
300 мм, но материала сигурно е "кашкавалиум".. :-D :lol: :lol:
nikolson - майстор
Най-добре си вземи спирално свредло (тип lewis). Ще си спестиш ядове, а и няма да ти трябва толкова голям въртящ момент. 6мм на алпен е 235/160мм, струва 14 лева. Не е като пари за специален верт, или бракувана батерия.
пишман_майстор - майстор
съб юни 29, 2019 7:07 amkozl написа:
..
А м-у другото защо Винтоверт, а не импакт :?
То винтовръта предава въртящия момент 1:1 към тоя де го държи, а при импакта многократно по-малко.
Импакта много "трака" и грее излишно ( ако е 3-4-5 види-да, търпи се, ама за повече...), отделно става мудно навиването ( бавно е ) . Направо кабардисвам , хем съм от доста спокойните хора :) .
За свредлото: мисля си една шантава доработка. Пробивам прим. с 8мм горната греда, след това поръчвам на "моя" стругар да ми направи дорник с дебелина 7.5мм . дължина 160мм ( за да премине примерно през 10 санта греда и да има място за захват на патронника) и отпред да го пробие с 4мм глух отвор с дълбочина , колкото е опашката на 4.05-4.10мм с "нормална" дължина свредло . Набивам внимателно или го закрепвам свредлото по някакъв начин в дорника и така имам хем дълго, хем и една идея центрово свредло ( спрямо първия отвор ) . Същият чалъм и за 10мм , правя дорник 9.5мм диам. и за свредло 5мм .
Да, ще се задръства от опилката малко, но навън/навътре два пъти и смятам няма е чак драма, чам е в края на краищата. На теория звучи добре, не съм го правил, снощи го измислих като дремех. Ще е стабилно и не чак толкова чупливо. Така мисля, на практика ще си покаже.

Тема "Винтоверт за завиване на дълги и дебели видии в дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: