• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Zlatkooo - помощник
Здравейте!Намерих един стар винтоверт без зарядно и си мисля дали мога да му заредя батерийте със е дно старо зарядно за лаптоп?
Батерията е Ni-Cd.
Имам и друг винтоверт със литиево йонна батерия и съм слушал ,че не трябва да зарежадам Ni-Cd батеерията с такова зарядно .
Батерията е 18V.
Кажете ми дали ще стане ,защото не знам изобщо дали батерията ще държи и няма смисъл да давам пари за зарядно ,което не се знае дали ще влезе в употреба.
preslav - майстор
вт юли 23, 2019 11:42 amZlatkooo написа:
Здравейте!Намерих един стар винтоверт без зарядно и си мисля дали мога да му заредя батерийте със е дно старо зарядно за лаптоп?
Батерията е Ni-Cd.
Имам и друг винтоверт със литиево йонна батерия и съм слушал ,че не трябва да зарежадам Ni-Cd батеерията с такова зарядно .
Батерията е 18V.
Кажете ми дали ще стане ,защото не знам изобщо дали батерията ще държи и няма смисъл да давам пари за зарядно ,което не се знае дали ще влезе в употреба.
От къде ги "намирате" тези винтоверти, че да си купя и аз няколко?
Zlatkooo - помощник
вт юли 23, 2019 11:57 ampreslav написа:
вт юли 23, 2019 11:42 amZlatkooo написа:
Здравейте!Намерих един стар винтоверт без зарядно и си мисля дали мога да му заредя батерийте със е дно старо зарядно за лаптоп?
Батерията е Ni-Cd.
Имам и друг винтоверт със литиево йонна батерия и съм слушал ,че не трябва да зарежадам Ni-Cd батеерията с такова зарядно .
Батерията е 18V.
Кажете ми дали ще стане ,защото не знам изобщо дали батерията ще държи и няма смисъл да давам пари за зарядно ,което не се знае дали ще влезе в употреба.
От къде ги "намирате" тези винтоверти, че да си купя и аз няколко?
Намерих в мазето докато чистих. Бях го купувал преди години но не знам къде е зарядното
preslav - майстор
вт юли 23, 2019 12:20 pmZlatkooo написа:
вт юли 23, 2019 11:57 ampreslav написа:
вт юли 23, 2019 11:42 amZlatkooo написа:
Здравейте!Намерих един стар винтоверт без зарядно и си мисля дали мога да му заредя батерийте със е дно старо зарядно за лаптоп?
Батерията е Ni-Cd.
Имам и друг винтоверт със литиево йонна батерия и съм слушал ,че не трябва да зарежадам Ni-Cd батеерията с такова зарядно .
Батерията е 18V.
Кажете ми дали ще стане ,защото не знам изобщо дали батерията ще държи и няма смисъл да давам пари за зарядно ,което не се знае дали ще влезе в употреба.
От къде ги "намирате" тези винтоверти, че да си купя и аз няколко?
Намерих в мазето докато чистих. Бях го купувал преди години но не знам къде е зарядното
Батерията със сигурност е мъртва, но с малко сръчност и мерак корпусът може да се ползва за нови елементи.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Обикновенно зарядните за лаптоп дават 19V. Има и на доста по-малко.
Дори да е 19V и колкото и време да зареждаш ще е недостатъчно да се зареди батерията.
За пробата ще стане. Ама зарядното трябва да вади поне 22,5V.
npace - специалист
ATX захранвания за настолен компютър имат някакви +12 и -12 волта, ама не съм сигурен дали заедно ще правят 24 волта.
Лаптопското ако му стигат амперите може да го вържеш като захранване вместо батерията.
Zlatkooo - помощник
Момчета, на зарядното пише ,че дава 24 волта .Ще свърши ли работа.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Баш не стигат особено. Към 4,5-5А са. Заедно с батерията по може.
Пробиваш/завиваш един път, чакаш минута две и пак може би ще стане.
24V бива.
Като се затопли батерията спирай заряда, ако няма с какво да мериш.
Zlatkooo - помощник
вт юли 23, 2019 11:06 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Баш не стигат особено. Към 4,5-5А са. Заедно с батерията по може.
Пробиваш/завиваш един път, чакаш минута две и пак може би ще стане.
24V бива.
Като се затопли батерията спирай заряда, ако няма с какво да мериш.
Как така заедно с батерията?А и батерията е 1ампер .
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Един Ампер и Един Амперчас са различни работи.
Батерията може да е 1Ah, и да даде 10А и повече за 6мин. примерно
  • 1
  • 2

Тема "Зареждане на винтоверт със зарядно за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: