• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,
много отдавна чета форума, но чак сега реших да се регистрирам, подариха ми една дрелка в доста лошо състояние, но като почитател на старите инструменти съм решил да я съживя...
На дрелката има монтиран някакъв адаптер за циркуляр, така че в момента е нито дрелка, нито циркуляр. Отделно на това бутона и не работи и като я включа в мрежата започва да върти директно, явно се е сблъсквалa доста с бг инженеринг,,,

снимкa на дрелката:
Изображение

модела е: black and decker dnj 72

Та идеята ми е да я разглобя цялата да я почистя, смажа, но преди това да и сложа нов патронник с ключ... Като цяло съм сменял веднъж патронник на един Скил на който се наложи да го прорежа с ножовката и в последствие монтирах китайски...

тук има ремонт на подобен модел и патронника е на винт, а не на гайка като повечето:



Друг вариант би бил да я поправя и ползвам като циркуляр, но ми се струва че няма да съм доволен от работата и...
Моля за съвет как да демонтирам най-лесно въпросната приставка и дали би се намерил подходящ патронник..
plamen6703 - майстор
Патронника се завива отпред без да демонтираш нищо. Като решиш да я ползваш за "циркуляр" само демонтираш патронника. Имам някъде същата дрелка и поне при нея така стоят нещата.
Успех! :partyman:
Отворих я да видя защо не спира, оказа се че ключа е в насипно състояние, дано всички части да са там, утре ще се мъча да го сглобя...
kozl - майстор
И аз има комплекта на Блек енд Декер. И потвърждавам патронника се развива на резба в посока обратна на въртенето, като се използва ключа за стягане и с чук се удря в обратната посока на въртене.
чет юли 25, 2019 7:09 amkozl написа:
И аз има комплекта на Блек енд Декер. И потвърждавам патронника се развива на резба в посока обратна на въртенето, като се използва ключа за стягане и с чук се удря в обратната посока на въртене.
А дали мога да си купя патронник на винт, повечето които намирам са на гайка... :(
А доволен ли сте от циркуляр приставката?
kozl - майстор
По магазините едва ли. Много дърта техника е тва. Търси в продавалниците.
gogo7777 - майстор
Баси... :? ...как се разбирате за кво иде реч....Хвала :)
kozl - майстор
чет юли 25, 2019 8:16 amrado88 написа:
А доволен ли сте от циркуляр приставката?
Исках да му щракна снимка, но не мога да го намеря де е :? Обаче - беше отдавна, но много зор видях докато си намеря нови дискове с подходящ размер.
Някога, когато имах само B&D комплекта бях безкрайно доволен :-D
Да ама сега имам зеге Бош, Циркуляри Лидъл 2 броя, вибро шлайф 4 бр , без да броя двата мултишлайфа.
Единственото, което все още ползвам е бормашината, стойката за бормашина и много рядко допълнението за фрезоване на канали в дърво.
novgradski - специалист
[/quote]
А дали мога да си купя патронник на винт, повечето които намирам са на гайка... :(
[/quote]
...аз бих потърсил стругар и да ми стругова един преходен винт с 2 резби - за патронника и за дрелката.
mitko64 - майстор
За да улесниш стругаря можеш да му занесеш такъв адаптор https://www.emag.bg/adapter-za-patronni ... DBR5CFBBM/ . Да отреже SDS шлиците, да престърже остатъка от опашката и да нареже нужната резба, предполагам инчова. Това е за патронник до 13мм. с резба 1/2 20навивки UNF. За патронници до 10мм. мисля че няма такива адаптори, те с резба 3/8 24 навивки UNF.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на патронник на дрелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: