• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
чет авг 22, 2019 11:27 pmgogo7777 написа:
Синият Бош е про машинка. Фен съм на Макита, но щото имам слабост към марката.
Не превръщайте темата в "Левски - ЦСКА"
Апа я със зеленуто метабо да не съм от Берое :?
И отскоро имaм майкита при моите флексчета и 2 RTR и едно VERTO, дека още с първото завъртане изпуши за сервиз.
redbox - специалист
Спорът е излишен още изпървоначално, просто защото за ъглошлайф Макита винаги си е била по-добрата марка от Бош. Еле, пък зелен Бош :vom:
И въобще не става въпрос като за Рома-Лацио и прочие вечни спорове.
Chefo77 - майстор
Че зеленият кой къде го хвали?
И кой твърди, че Бош е по-добър? Имат по-удобни серии и вкарват регулиране на оборотите и в евтини модели, без аналог от страна на Макита, но не виждам някой да е припаднал по тъмно синьото.
EDI - майстор
Ко за зеления :axe: .Ползвам 500 ватов зелен модел, калибър 115, :-D от 98-а година, произведен в Бразилия, сегашните са плюнки пред него.Дори редуктора не е смазван.Та, Бош, Макита, все тая, колкото гаранцията да изкара да вече.Вземаш си най-удобния за теб-пробваш в магазина, и с най-дълга гаранция.Марките отдавна нищо не значат.
Kumay - майстор
съб авг 24, 2019 4:31 pmEDI написа:
Ко за зеления.Ползвам 500 ватов зелен модел, калибър 115, :-D от 98-а година, произведен в Бразилия, сегашните са плюнки пред него.Дори редуктора не е смазван.Та, Бош, Макита, все тая, колкото гаранцията да изкара да вече.Вземаш си най-удобния и с най-дълга гаранция.Марките отдавна нищо не значат.
Еди! Не сравнявай машини от ХХ век с такива от ХХI-ви! :lol:
kozl - майстор
Аз па се опитах да сравня GA5030 R s RTR-ите, които имам, включително и Верото. Но за сега съм резнал няколко винкелчета 20мм.
Или е много по-балансирана Макитата или работи на по-ниски обороти :?
По-тиха, по-малки вибрации. Това ми е първото впечатление. Дори е по-тиха от метабото.
Фитилчо - майстор
съб авг 24, 2019 12:17 amredbox написа:
Спорът е излишен още изпървоначално, просто защото за ъглошлайф Макита винаги си е била по-добрата марка от Бош. Еле, пък зелен Бош :vom:
И въобще не става въпрос като за Рома-Лацио и прочие вечни спорове.
Ти нямаш НИКАКВО Понятие от ъглошлафи!
Повтарям, ако не си разбрал НИ КАК ВО
tzetz009 - специалист
:? То в ръцете на "джелатин" какъвто и ъглошлайф да е , няма да устиска дълго ! Виждал съм и такъв с изгорени и роторна и статорна намотка едновременно !!! Един инструмент колкото по яка ръка с по дебели "кебапчета" го държи , толкова живота му е по къс . От спорта злоба си възстанових един "Грийнтулс" от два повредени такива ( :lol: дет' са по 19,90 лв на магазина) . Стои дежурен на тезгяха и вече три години колко работа ми е свършил - не е истина ! Че и съм му сложил предпазител за 125мм и е с такъв диск! На теория отдавна трябва да си е свършил ресурса !

:partyman: :partyman: :partyman:
Lion15 - специалист
Благодаря за отговорите но сега бях на зор и взех ртр-а а Макитата ще си я взема за коледен подарък .Може ли да ми препоръчате хубави дискове ,които не се пръскат при работа?
Chefo77 - майстор
За да се пръска един диск много по-често причината е в ползвателя - без да се обиждаш!! На мен ми се е случвало само с един турбодиск, райдърче, но причината беше в мен.
Иначе никоя от известните марки, които слагат табелата си върху диск, няма да те подведе. Аз съм с Бошове, но защото бях в техен магазин като се сетих, че ми трябват дискове.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: