• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Junak - майстор
пет сеп 20, 2019 5:04 pmAndri01 написа:
Не съм виждал такива. Руски инструмент да ми се върти с над 10000оборота ,пред очите?? Не,мерси! То не,че и други не се трошат,но...!!
Ми те тия дискове са за болгарка, къде да ги видиш... :)
lov - майстор
Тези дискове са толкова руски колкото аз марсианец. :-D Чисти китайчета ориентирани за руския пазар.
В интерес на истината последните години ползвам основно такива. Вчера купих две кашончета. :)
Харесват ми заради дебелината. Лошото е че от година поне не съм намирал и с дебелина 0.8мм. Те и за това някои се жалват че са трошливи. Иначе си режат съвсем прилично а на цената под 45 стинки са си добри. :)
jekasus - майстор
Фатмака и моряка като видяха руско... и се насраха...
Боша, и той е китайски.
tzetz009 - специалист
Аз също си карам на милиметрови дискове . Тука някои се пънат , но те нямат много работа с железа . Вярно се иска точна ръка , но що трябва да е само една !?! Ползвайте метода на пищовлиите - с лявата длан сложена върху дясната ръка и я придържате . Ако сте с ръкавици то лявата ръкавица действа като заслон на проектилите от искри , които се разпръскват от най-долната част на вътрешността на предпазителя и се стрелкат към лицето Ви ! Доста е болезнено , когато си опарен от искра в носа или по устните :) , а всеки си навира лицето да следи чертата , която е "теглил" с чертилката !

:partyman: :partyman: :partyman:
Lion15 - специалист
Здравейте! :weedman:
Да ви попитам един тъп въпрос.
Сложих на ъглошлайфа диск за шлайфане и се появиха вибрации.
Като е с диска за рязане тези вибрации ги няма.
Да ви попитам според вас от флекса или от диска е?
Ако е от диска да го сменя ,че да не се счупи и да ме утрепе. :-D :-D
Благодаря предварително!

Пп:Диска е някакъв немски но не му знам точно името.
plamen6703 - майстор
Въпроса не е тъп, но само врачка би познала :roll:
Ако пробваш с друг диск рискуваш да си отговориш сам на въпроса без врачуване :cool: ! :partyman:
cat - специалист
Вероятно е крив диска най добре го изхвърли .
Lion15 - специалист
И аз помислих че диска е крив.
Та затова ще купя дриг в понеделник.
Бах тръгнал да шлайфам едни винкели и като нвидях ,че вибрира реших да попитам вас първо и се отказах.
Като го загледах имаше нещо като гърбица ,но не съм сигурен.
ZEDYCUS - майстор
Не го хвърляй, докато работи ъглошлайфа, докосни бетон за няколко секунди и диска ще се изравни.
Lion15 - специалист
съб ное 16, 2019 8:36 pmZEDYCUS написа:
Не го хвърляй, докато работи ъглошлайфа, докосни бетон за няколко секунди и диска ще се изравни.
Благодаря за съвета.
Не се бях сетил за това .
Ще опитам утре към обяд и дано стане ,че утре е Неделя и трудно ще намеря работеща железария и трябва да отложа запланувана работа. :-D :-D :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: