• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Lion15 - специалист
нед авг 25, 2019 6:44 pmChefo77 написа:
За да се пръска един диск много по-често причината е в ползвателя - без да се обиждаш!! На мен ми се е случвало само с един турбодиск, райдърче, но причината беше в мен.
Иначе никоя от известните марки, които слагат табелата си върху диск, няма да те подведе. Аз съм с Бошове, но защото бях в техен магазин като се сетих, че ми трябват дискове.
Благодаря!Утре ще вземе на бош няколко броя.
kozl - майстор
Ako трупаш опит, купи си от по-дебелите дискове за рязане.
И предпазни очила - препоръчително.
Lion15 - специалист
пон авг 26, 2019 6:31 amkozl написа:
Ako трупаш опит, купи си от по-дебелите дискове за рязане.
И предпазни очила - препоръчително.
Горе-долу колко милиметра?
А очила ще си купя задължително.
Благодаря за съветите.
tehnik84 - помощник
чет авг 22, 2019 4:24 pmKumay написа:
Вярно, че съм пристрастен/аз ги продавам/, но се чудя при цена 109,00 лв с безплатна доставка до офис на Еконт и три години гаранция струва ли си да се взимат хоби машинки!
Не знам цената на RTR-а, но мисля че е по-добре да дадеш повече пари за доказана марка и машина.
Напълно подкрепям мнението!
MAKITA и като марка е знак за добро качество, и като сервизи ако се наложи, има как да се разчита за наличност на части и бърз ремонт.
При такава нищожна разлика в сумата, по-добре да не ти прегрява евтина машина в ръцете.

Успешна работа!
пишман_майстор - майстор
Останах изненадан от мненията за "зелените" бошове, големият ми е отпреди 25 години и никакви проблеми ( досега един път лагери и четки съм сменял ), но напоследък го товаря повечко с едни диамантени дискове и търся адекватен за целта шлайф, ще се купува нещо по-яко. Сегашните зелени наистина ми изглеждат доста лимбезе . Мислех да си купя син бош поне 2200 ватов или по-мощни , а то според темата е зле като предложение.
Имам и един перлес с 2200 ватов мотор, масивна и и тежка машина, който му се прецака ротора преди седмица и дотам, странното е, че редуктора няма износване ( излишно ) много стегнат, ама ротора изби, от рязане на бетон , канали и т.н. Съмнявам се да му намеря ротор . Стар модел е.
Kumay - майстор
пон авг 26, 2019 7:38 pmпишман_майстор написа:
Останах изненадан от мненията за "зелените" бошове, големият ми е отпреди 25 години и никакви проблеми ( досега един път лагери и четки съм сменял ), но напоследък го товаря повечко с едни диамантени дискове и търся адекватен за целта шлайф, ще се купува нещо по-яко. Сегашните зелени наистина ми изглеждат доста лимбезе . Мислех да си купя син бош поне 2200 ватов или по-мощни , а то според темата е зле като предложение.
Имам и един перлес с 2200 ватов мотор, масивна и и тежка машина, който му се прецака ротора преди седмица и дотам, странното е, че редуктора няма износване ( излишно ) много стегнат, ама ротора изби, от рязане на бетон , канали и т.н. Съмнявам се да му намеря ротор . Стар модел е.
Имам добро предложение за теб! 2 200W с добре прахозащитени лагери.
пишман_майстор - майстор
Благодаря Ники за предложението. Първото място където проверих за нов шлайф беше при теб :) ще го имам в предвид .
Друго питане: понеже няма се вдига от кръста нагоре при работа, кое е за предпочитане, по-тежък или по-лек модел? По презумция спестените кг при изработката на дадена машина води често до влошени някои показатели.
И някакво мнение за шлайфовете на Спарки? Примерно този с черен цвят ( пребрандиран модел на спарки е) https://www.hornbach.de/shop/Winkelschl ... tikel.html
Хареса ми , че е с 5 г гаранция
Като гледам е 1/1 с http://sparky.eu/bg/powertools/angle-gr ... pa-hd.html
П.п. цената в Бг е с 40-60лв горница и две години гаранция , спрямо черния от линка, той е и с къде по-дълга гаранция, 5 години. Отделно ако цъфне мотора, направо го подменят с нов на момента , това в рамките на 5 години .
"Garantie von fünf Jahren. Und sollte bei Ihrer J.C. Schwarz-Maschine innerhalb der ersten fünf Jahre ein Motorschaden auftreten, tauschen wir das Gerät sofort 1:1 um."
Boxo - напреднал
Да кажа и аз малко от моя опит с ъглошлайфите. При нас се ползват за професионална работа всеки ден. Работим главно със син Бош, защото сервиза ни гарантира ремонт в рамките на 24 часа, което е важно за нас. Ползваме, както големи ъглошлайфи 230мм, така и малки 125мм.
От големите вземаме най-евтиния модел, първия изкара 5 години рязане всеки ден, и накрая проблема му беше, че почна да му прескача палеца за развиване на диска и си купихме нов, а този остана за резерва. Втория го ползвахме 4 години, след което си купихме пак нов и този и той остана за резерва. Третия вече трета година си работи и няма проблеми. Единствените ремонти на тези ъглошлайфи са смяна на четки и прекъснат кабел.
От малките ъглошлайфи имам модели 700, 800, 1100, 1700 W купувани по различно време и все още нямам изгорял. Те са малко по-проблемни, освен четки и кабели, там на единия сменяхме ключа. Също съм доволен от работата им, но реших и аз да залитна по другите марки. За една задача за шкурене с телена четка , реших да взема евтина марка и нали има гаранция, ще го правят ако се развали. Взех си райдер с променливи обороти за 70лв с 1 година гаранция, За 6 месеца влиза 3 пъти в сервиза , като смянаха лагери , зъбни колела и на третия ппът понеже пак се бил разбил, ми отказаха да го поправят. Наложи се пак да ползвам синия бош 1100W. Въпреки, че беше на повече от 3 години, свърши повече от половината работа и след това, понеже ми се стори, че звука му е променен, реших да го закарам в сервиза да го видят. От там казаха, че ремонта ще струва 200лв и това ме отказа да го ремонтирам. Реших, че ще го оставя докато спре да го ползвам. Вече е над 7 години и още работи!!!
Купих и Макита ъглошлайф, при откриването на Практикер. Работи година и полвина и се разби зъбчатката. После си купих Hitachi, то работи вече година без проблеми все още, но в сравние с Боша е доста по дървено и да не говорим, че не може да стегне диск с дебелина 1мм.
Може би следващото, което ще пробвам е DeWalt.
Не мисля че Бош е най-хубавата марка, но с такова прилично качество и бърз сервиз, поне аз не съм намирал друга марка да ми го предложи.
Работил съм и с Hilti, наистина хубави ъглошлайфи, но чак пък да са двойно по-скъпи от синия Бош......
За зеления Бош мога да кажа, че старите им машинки бяха добре , но тука от няколкко години са с качеството на китайските марки, че и по-ниско.
Ако ми трябва ъглошлайф за хоби, бих си купил от ЛИДЛ, на тяхната марка Parkside, защото имат голяма гаранция и като се развалят, до колкото знам направо ги сменят или ти връщат парите, а не те разкарват по някакви сервизи в другия край на града.....
kozl - майстор
чет авг 29, 2019 1:23 amBoxo написа:
За една задача за шкурене с телена четка , реших да взема евтина марка и нали има гаранция, ще го правят ако се развали. Взех си райдер с променливи обороти за 70лв с 1 година гаранция, За 6 месеца влиза 3 пъти в сервиза , като смянаха лагери , зъбни колела и на третия път понеже пак се бил разбил, ми отказаха да го поправят. Наложи се пак да ползвам синия бош 1100W. Въпреки, че беше на повече от 3 години, свърши повече от половината работа и след това, понеже ми се стори, че звука му е променен, реших да го закарам в сервиза да го видят. От там казаха, че ремонта ще струва 200лв и това ме отказа да го ремонтирам. Реших, че ще го оставя докато спре да го ползвам. Вече е над 7 години и още работи!!!
То заради тези телени четки аз след Метабото придобих 2 RTR-а. Тези четки предполагам вкарват голям ексцентричен товар в машинките и са причина за бърза повреда. Та понеже ми стана жал за Метабото, работих с четка с RTR-а. По подобен начин единия промени звука, но все още го ползвам, та купих втори.
И да отбележа, че нямам интензивно натоварване всеки ден. Ползвам от време на време.
Та не само марката и качеството трябва да се отчитат, за дълготрайността, а и начина на употреба е много съществен.
Но аз не мога да правя оценка за издръжливост, защото нямам условия за постоянно натоварване.
Има обаче една, може би единствена причина, поради която евтинджосите са много по-надежни на оцеляване от професионално доказалите се машинки :?
:shock: А?

Те по тая при4ина купих си Вертото, а Макитата щото ми мноо удобна на ръката. Она като гепи и неще да пущи, та се наложи да я платя :roll: :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: