• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет авг 22, 2019 8:37 pmLutchezar написа:
Ако съм на зор винаги мога да заема от приятел
Е това пък не го разбирам - значи не си готов да дадеш 100лв за собствен качествн инструмент, който ще ползваш 20 години, а си готов да вземеш от приятел неговия, който може да струва 200лв, а може и 300лв? А ако изгори в ръцете ти какво правиш - купуваш му нов или му го връщаш изгорял и губиш приятел заради 100лв?
DMN - майстор
Lutchezar написа:
Всеки си преценява колко ще го ползва и оттам колко може да даде. Правилната сметка води до правилния инструмент.
Ами така е.
Аз също смятам, че човек сам трябва да си направи преценка за купуването на инструмент според това, колко и за какво ще го използва.
Пък и нали затова е гаранцията, ако има нещо, то ще си покаже още в началото(или в периода на гаранцията).
От голямо значение е и усета към инструмента при работа, ако се насилва повече от възможностите му....няма как да оцелее.

По принцип и аз не обичам да вземам чужди инструменти, може да е евтин, но да си е мой.
:partyman:
Lion15 - специалист
чет авг 22, 2019 8:37 pmLutchezar написа:
Решението е резултат от нуждата от такъв инструмент, натоварванеъо което ще понесе и доходите.
На практика имам нужда от ъглошлайф един-два пъти в годината и то за 5 минути най-много. Мисля че при откриването на Практикер пуснаха GreenTools 115мм. за 25-30 лв. Взех си за да не си тръгна с празни ръце. Ами още е жив, лек е, бъркам в места където с друг не мога. Но само за домашни нужди и за препилване на нещо тук там.
Замислял съм се многократно да взема нещо истинско. Но ще си отлежава в шкафа. Ако съм на зор винаги мога да заема от приятел или пък под наем. По същата причина не купувам акумулаторни инструменти. Една отвертка и един импакт, който сумарно за една година е работил под 10 минути.
Всеки си преценява колко ще го ползва и оттам колко може да даде. Правилната сметка води до правилния инструмент.
Попринцип е така ,но вече клоня към макитата и боша но предпочитам боша ,защото ще го ползвам рядко и е по-евтин.
plamen6703 - майстор
Боша е по-скъп, с доставката / ако ползваш куриер/ ще ти стъпи на 90 лв., а качеството на този зелен Бош е като на "RTR"-a.
Ако нещата опират до пари, взимай "RTR"-a и не давай излишни пари за зеления БОШ! :partyman:
Lutchezar - майстор
чет авг 22, 2019 8:48 pmLazarGanev написа:
чет авг 22, 2019 8:37 pmLutchezar написа:
Ако съм на зор винаги мога да заема от приятел
Е това пък не го разбирам - значи не си готов да дадеш 100лв за собствен качествн инструмент, който ще ползваш 20 години, а си готов да вземеш от приятел неговия, който може да струва 200лв, а може и 300лв? А ако изгори в ръцете ти какво правиш - купуваш му нов или му го връщаш изгорял и губиш приятел заради 100лв?
Купува се нов естествено. Това на теория. По принцип си имам всичко необходимо за това което мога, и не ми се е налагало да заемам.
Не мога да разбера логиката на тези които питат дали някой връща взето назаем в не работещо състояние. Изобщо не би ми хрумнало да питам такива неща, камо ли да ги пиша с леко обвинителен тон.

Допълнено :
ами баш истински инструмент струва много повече от 100 лева, когато говорим за нещо от типа на Х000 лева ами няма да си го купя, не ми е оръдие на производство, нямам нужда от него.
Последна промяна от Lutchezar на чет авг 22, 2019 9:29 pm, променено общо 1 път.
Lion15 - специалист
Прикачен файл:
Screenshot_2019-08-22-21-08-48.png .

А мислите ли този да менте или да го взимам.
Нов е.
Също съм се насочил към Спарки за резервен вариант .
torbalan - Дървен философ
Боша е лайно. Дали зелен, дали син. Все си е лайно.
Само името му е голямо.

По-добре нонейм, отколкото бош.
Lutchezar - майстор
чет авг 22, 2019 8:50 pmDMN написа:
...
От голямо значение е и усета към инструмента при работа, ако се насилва повече от възможностите му....няма как да оцелее.

По принцип и аз не обичам да вземам чужди инструменти, може да е евтин, но да си е мой.
:partyman:
Това с усета се развива при работа. Ако не работиш много няма кога да го усетиш. А в случая не е за работа, така че може да мине на по-заден план.


Иначе и аз затова имам една камара инструменти, за да не заемам.
:partyman:
Kumay - майстор
чет авг 22, 2019 9:11 pmLion15 написа:
Screenshot_2019-08-22-21-08-48.png
А мислите ли този да менте или да го взимам.
Нов е.
Също съм се насочил към Спарки за резервен вариант .
Това е абсолютно менте!
Като повдигна въпроса и за Спаркита - истинските струват колкото Макитата. Вероятно и там си гледал ментета!
Lutchezar - майстор
Имаш ли наблизо нормален магазин за техника?

Приятел който ще ти даде да пипнеш неговия ъглошлайф?

Това с дистанционно пазаруване по снимка го правя само когато много добре познавам стоката и има достатъчно достоверни отзиви за продавача /не само в Алиекспрес /.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: