• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Малки имам, от 900 ватов до 1400 . На различни марки, четири са, но всичките са стабилни. Всеки си има приложение на работа, един заради корпуса си и по-изтънена форма на главата се ползва масово с една ръка и тънък диск, друг с четка, а най-мощния го ползвам предимно с дискове за шлайфане.
От големите : една макита на 20-ина години , от които при мен около 15 , бош зелен на около 25 и един перлес с избил ротор ( отскоро ), него го имам в наследство от камара години. Но е тежък модел и го ползвах предимно за рязане на ниско и за тежки работи. Ротора май ще се намери , може да го възстановя .
Сега поръчах един друг, чакам го да дойде , не съм дал много пари за него. Колкото изкара все е кяр , ще го тормозя с диамантени дискове
пишман_майстор - майстор
Шлайфера пристигна . От разпродажба беше на screwfix. Разбира се, огледах го по-обстойно и му намерих кусури :-D . Засега плюсовете е цената му май само , има разни "екстри", ще го видя в действие . 2200 ватов, уж прахозащитен, с два предпазителя, тясна глава, антивибрационна дръжка , въртяща се задна ръкохватка, плавен старт и т.н.
Качество на сглобка- на ниво бюджетен шлайф , задната въртяща се ръкохватка малко в повече ми халтави , закопчаването ѝ куца леко, копчето за пуска и то нещо...не е като на Боша ми.
Тясната глава има предимства, но при рязане на бетон и други, където натоварването е голямо, е добре шпиндела да "стъпва" по-нашироко в редукторната глава, така силите при усукване се разпределят по-равномерно. В случая е негатив и го знаех преди покупката му. Кабела му е къс-три метра, ще го сменя с поне 6 метров.
Звука ми хареса , редуктора няма излишен луфт и шум.
Повече след поне месец работа ( ако устиска дотогава )
Lion15 - специалист
Колеги да попитам един въпрос .
От онези дни бях да копувам дискове за ртр-а от една железария и видях тези
Прикачен файл:
33399338_889.jpg
33399338_889.jpg (69.01 KиБ) Видяна 1901 пъти
.
Някой от вас ползвал ли е такива и ако някой ги е ползвал моля да каже своето мнение.
Благодаря предварително!
tsenkov - специалист
Не съм и няма да ползвам!
Lion15 - специалист
пет сеп 20, 2019 3:59 pmtsenkov написа:
Не съм и няма да ползвам!
Защо?
plamen6703 - майстор
Елементарно, защото така е решил да не ползва такива дискове :)
Аз ползвам "ZAI", просто за тях ми правят добра отстъпка и от тях купувам! :partyman:
Andri01 - майстор
Lion защо не караш руска кола? Това е отговора на въпроса ти :)
Lion15 - специалист
пет сеп 20, 2019 4:44 pmAndri01 написа:
Lion защо не караш руска кола? Това е отговора на въпроса ти :)
Попринцип ползвам дискове на бош но се забелязах тези .Стана ми интересно и реших да ви попитам.
Lutchezar - майстор
Напънах се да погледна отзиви по руските сайтове. Най-новите са 2014-2015. В общи линий държал почти колкото Бош на износване, но се чупел много лесно и хвърчали парчета ако кривнеш малко. Евтино и режещо, но с повишено внимание и защитни средства. Това са отзивите.
Andri01 - майстор
Не съм виждал такива. Руски инструмент да ми се върти с над 10000оборота ,пред очите?? Не,мерси! То не,че и други не се трошат,но...!!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: