• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
npace - специалист
пон дек 23, 2019 4:25 pmplamen6703 написа:
и не е от професионалната серия на райдер.
Напротив, точно от нея е:
Прикачен файл:
20191203_201432.jpg

:-D
Не казвам, че Райдер не могат да изкарат здрава машина - могат и имат немалко такива. Но с материалите, които ползват няма как да я получат с теглото и характеристиките на истинските машини и затова лъжат със спецификациите.
Аз също имам машина РДП, но я взех защото нямам намерение да я ползвам често, а разликата с истинските беше 300-500 лева в зависимост дали се гледат характеристиките или реалната работа дето върши. :-D При разлика под 50 лева просто няма смисъл човек да се зарива с боклуци.
plamen6703 - майстор
Не е от индустриалната серия, такава е моята https://www.onlinemashini.bg/sablen-tri ... 0-w-/31179 купих го за прорязване на отвори на едни ел.табла, покрай ламарината направих с него един дървен навес над 30 кв.м и още работи.
Индустриалната марка е този http://www.ems.bg/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0 ... ww-ems-bg/ :partyman:
npace - специалист
Райдера имат три серии - РД, РДП, и РДИ. РД са най-китайските, много от тях вероятно и опасни. РДП при определени обстоятелства може да мине за машина.
РДИ може и да са хубави, но при положение, че пак лъжат със спецификациите и са на цена на истинските не виждам причина да си купя.
За РДП също дават три години гаранция.
plamen6703 - майстор
При тези саблените триони истината започва към 400 лв. :) огромна разлика в цената от този, който купих. Моята основна дейност не е железарска и за това купих по-евтина машина да свърша работа и да я включа в крайната цена. :partyman:
bijonisler@gmail.com - специалист
пон ное 25, 2019 7:15 pmsevginsali написа:
Здравейте.
Видно от заглавието, моля за мнение за индустриалната серия на инструментите на RAIDER.
Преди месец, бях свидетел за това как RS-28 (машина за 80-100лв) на марката разфасова масивен метален парапет (с ножчета пак на марката - 2 бр), все едно последното е някаква ламаринка.
Предполагам горната серия са по-сериозни, а и дават 3 г гаранция + безплатно гаранционно обслужване и куриерски такси.
Конкретно съм се спрял RAIDER RDI-RS30, който е с около 100 лв по-евтин , от най-евтиното марково решение на моя проблем. Че и даже има контрол на махалното отклонение.
Ще се радвам на мнения на хора, имали допир с машината или най-малко на машини от тази серия.
Само като чуеш РАИДЕР и бягаи колкото може по далече...............
veselint - специалист
Само като чуеш РАИДЕР и бягаи колкото може по далече...............
[/quote]

Това от личен опит ли го казваш или просто си чул че така казват.Не казвам че са върха на сладоледа,но за парите си вършат перфектна работа.Преди десетина години си взех бормашина и флекс,скъсах ги от работа и още работят.С бормашината съм разбърквал десетки чувала теракол,и до сега само четките съм сменял веднъж.Флексчето и то колко плочки е нарязало и колко варосани стени е изшкурило и още не се предава.Вярно появиха се луфтове и на двете машинки,но все пак са от най малките серии на марката.По спомен ги взех за 50-60лв.и двете.Смятам че за тези пари си струва.
bijonisler@gmail.com - специалист
нед фев 16, 2020 8:23 pmveselint написа:
Само като чуеш РАИДЕР и бягаи колкото може по далече...............
Това от личен опит ли го казваш или просто си чул че така казват.Не казвам че са върха на сладоледа,но за парите си вършат перфектна работа.Преди десетина години си взех бормашина и флекс,скъсах ги от работа и още работят.С бормашината съм разбърквал десетки чувала теракол,и до сега само четките съм сменял веднъж.Флексчето и то колко плочки е нарязало и колко варосани стени е изшкурило и още не се предава.Вярно появиха се луфтове и на двете машинки,но все пак са от най малките серии на марката.По спомен ги взех за 50-60лв.и двете.Смятам че за тези пари си струва.
[/quote]
Личния ми опит е ; Купих малък флех ползвах го 2 пъти по 10-15 минути и изгоря .После взех друг,същата работа,след това купих комплект които в които има флех,бормашина и шлаифмашина,С шлаифмашината изтърках гипсокартона на една стая и гръмна флекса замериса,забави обороти и го хвррлих,бормашината не е изгоряла но е разбита и не я ползвам,Сега съм с ДЕВАЛТ и нямам проблеми,
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за индустриалната серия на RAIDER" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: