Ел. инструментите. Консумативи.
нед яну 12, 2020 4:22 pmшоп написа:
нед яну 12, 2020 3:08 pml87r78 написа:


Онеее тези с карбофлексов диск трябва да ги спрат от производство :-D
Определено имате голям опит с тези машини и ще споделите тук, защо трябва да спрат от производство :idea:
Приемам критиката, не трябваше да се изказвам така.
Chefo77 - майстор
Аз бих взел две отделни машини. Еволюшъна не бих го ползвал за рязане на метал, идеята на този тип герунги изобщо не е за рязане на метал. Алуминият не го включвам, той се реже по-скоро като дърво, отколкото като стомана.
Нещо от този тип (това е най-евтиното, което открих в този сайт, но има и по-евтини в онлайнмашини, да речем) - 399 за МакТек, 420 за ДеВалт, 440 за Бош.
И отделно бих взел нещо за дърво.
wanderer - специалист
Аз съм също за две отделни машини, но тези с карбофлексовите дискове за мен за по скоро компромис, и не ми харесват, както съм писал по-нагоре защо. Абсолютно не ги отичам, дори от мястото от където си купувам железата режат с такава - някаква самоделка. питах чорбаджията как така режат учудващо добре и почти право, каза: хубав по дебел диск и по-ниски обороти от тези на купешките :-D . така, че съм за лентоотрезна, и се надявам скоро да разбера как ще се представи.
cat - специалист
Машината с абразивен диск иска по леко подаване и срезовете стават относително прави даже имам отрезна машинка от Лидл от която съм много доволен но се ползва за разнасяне 355 я продадох като си вземах лентоотрезната . Тая маса дето я е показал колегата не виждам как ще и сложи 6 м прът отделно нека провери цената на един видиран диск а на него ще му трябват поне 2 и от там да си прави сметката .
Говорим за хоби само, примерно 15-20 пъти в годината( никога няма да ми се налага да слагам 6м )
Тези с карбофлексовите дискове не ги харесвам защото:
- вдигат много пушек
- много пепел
- като цяло са само за външни условия
Преди имах този от Lidl - продадох го, за момента остава само ножовката.
Chefo77 - майстор
Непрофесионалното ми мнение е, че с видиран диск (с каквито се реже дърво) няма да успееш да срежеш стомана... не и ако искаш да останат всички зъби де. Ако случайно решиш да сложиш на пендула карбофлекс, нещата загрубяват.
Пък лента за дърво ... странно (но не невъзможно).
нед яну 12, 2020 10:55 pmChefo77 написа:
Непрофесионалното ми мнение е, че с видиран диск (с каквито се реже дърво) няма да успееш да срежеш стомана... не и ако искаш да останат всички зъби де. Ако случайно решиш да сложиш на пендула карбофлекс, нещата загрубяват.
Пък лента за дърво ... странно (но не невъзможно).
Става на въпрос за тези - https://www.evolutionpowertools.com/uk/group/blades/, не тези за дървен материал.
Christo - майстор
Преди месец пак обсъждахме същата тема, но нещо не мога да я намеря, че да се самоцитирам. В работата имаме пендула Макита
https://voinishki.com/Makita/MAKITA-LS- ... &limit=100
Сайтът е примерен. Колега съсипа два диска уж за метал, правейки буквално по 3-4 сряза върху винкели, нещо от сорта на 50Х50Х3. Дисковете не помня какви бяха, но по спомен струваха 140-150 лева единя и бяха маркови. И на тях пишеше "for steel" Излизаха едни искри при рязането, все едно се реже с карбофлекс. И едни грозни звукове излизаха от машината. Виждал съм такива профи машини в машиностроителни фирми. Работят на около стотина оборота, с охлаждане, и зъбите им са много по-ситни.
пон яну 13, 2020 8:00 amChristo написа:
Преди месец пак обсъждахме същата тема, но нещо не мога да я намеря, че да се самоцитирам. В работата имаме пендула Макита
https://voinishki.com/Makita/MAKITA-LS- ... &limit=100
Сайтът е примерен. Колега съсипа два диска уж за метал, правейки буквално по 3-4 сряза върху винкели, нещо от сорта на 50Х50Х3. Дисковете не помня какви бяха, но по спомен струваха 140-150 лева единя и бяха маркови. И на тях пишеше "for steel" Излизаха едни искри при рязането, все едно се реже с карбофлекс. И едни грозни звукове излизаха от машината. Виждал съм такива профи машини в машиностроителни фирми. Работят на около стотина оборота, с охлаждане, и зъбите им са много по-ситни.
Благодаря за отговора, категорично ще е ножовка.
wanderer - специалист
За да не анатемосваме пендулите работещи с дискове със зъби само заострям вниманието на следното: в линкът който е дал по горе авторът на темата се вижда, че при дискове 355 за мека и неръждаема стомана максималните обороти са 1600, а машината от линкът който е пуснал Christo е с двойно по големи обороти на празен ход. Да кажем, че с работа няма да са толкоз, но близко. Така, че по ми се струва съсипването на дисковете да се дължи на човешка грешка отколкото на непригодност на машината за такава работа.

Тема "Избор на отрезна машина за метал( дърво )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: