Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
пон яну 13, 2020 8:00 amChristo написа:
Преди месец пак обсъждахме същата тема, но нещо не мога да я намеря, че да се самоцитирам. В работата имаме пендула Макита
https://voinishki.com/Makita/MAKITA-LS- ... &limit=100
Сайтът е примерен. Колега съсипа два диска уж за метал, правейки буквално по 3-4 сряза върху винкели, нещо от сорта на 50Х50Х3. Дисковете не помня какви бяха, но по спомен струваха 140-150 лева единя и бяха маркови. И на тях пишеше "for steel" Излизаха едни искри при рязането, все едно се реже с карбофлекс. И едни грозни звукове излизаха от машината. Виждал съм такива профи машини в машиностроителни фирми. Работят на около стотина оборота, с охлаждане, и зъбите им са много по-ситни.
Винаги съм бягял от това да продавам такива машини и такива дискове! Съсипването наистина е за 2-3 ряза, ако се ползва неподходящият диск за материала. Но кой гледа с какво реже...
пишман_майстор - майстор
Christo написа:
Преди месец пак обсъждахме същата тема, но нещо не мога да я намеря, че да се самоцитирам.
viewtopic.php?f=56&t=63225
Christo - майстор
пон яну 13, 2020 9:02 pmKumay написа:
Винаги съм бягял от това да продавам такива машини и такива дискове! Съсипването наистина е за 2-3 ряза, ако се ползва неподходящият диск за материала. Но кой гледа с какво реже...
Знам, че продавате електроинструменти и сте компетентен. Аз не се смятам за върха на познанието, но със сигурност няма да взема да режа с диск за дърво стоманени винкели. Факт е, че професионалните машини от този тип работят с охлаждане и на много по-ниски обороти. На пример: https://dikarconsult.com/%D1%86%D0%B8%D ... s-250.html Сайтът е примерен и нямам такава машина е не рекламирам нищо и никого! Не ангажирам никого с мнението си. Написах какво съм видял и какво стана. Всеки има право да прави с парите си каквото намери за добре. На сайта, който е посочил питащият, има дискове и за неръждавейка! Да си купи една пендула на 3000 и нещо си оборота и един такъв диск за неръждавейка и да сподели колко сряза е направил! Не на неръждавейка, на винкел от Ст3. Бих препоръчал ръкавици и маска за лице. И здраво да захване профила за машината. Може пък и аз да греша.
Kumay - майстор
ср яну 15, 2020 7:50 amChristo написа:
пон яну 13, 2020 9:02 pmKumay написа:
Винаги съм бягял от това да продавам такива машини и такива дискове! Съсипването наистина е за 2-3 ряза, ако се ползва неподходящият диск за материала. Но кой гледа с какво реже...
Знам, че продавате електроинструменти и сте компетентен. Аз не се смятам за върха на познанието, но със сигурност няма да взема да режа с диск за дърво стоманени винкели...
Че кой е казал на дърводелска машина да се реже с диск за дърво винкел??? :lol:
ср яну 15, 2020 7:50 amChristo написа:
... На сайта, който е посочил питащият, има дискове и за неръждавейка! Да си купи една пендула на 3000 и нещо си оборота и един такъв диск за неръждавейка и да сподели колко сряза е направил! Не на неръждавейка, на винкел от Ст3. Бих препоръчал ръкавици и маска за лице. И здраво да захване профила за машината. Може пък и аз да греша.
За тази грешка писах! Всеки материал си иска диска, който е предназначен за него.

Тема "Избор на отрезна машина за метал( дърво )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: