• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
ср яну 29, 2020 11:17 pmestorm написа:
Хора не спорете излишно. Онзи с кабела няма и килограм срещу почти двойния с батерия. Това което ме замисли е, че кабелния има доста по слаб стотина NM срещу 160-170nm на този с батерия. Зачудих се дали няма да дойде слаб и да почне да грее.
И тъй като ми трябва само импакт май няма смисъл от комплект.
Все пак първоначалното ми питане беше дали и как ще се захрани боди-то щото на неговия корпус виждам повече от две захранващи пластини.
Какво друго му подава батерията?
Батерията му дава голям пиков ток при натоварване и понеже тя е намира в дръжката и няма дълга захранваща линия този ток се провежда без загуби.Ако искаш да подадеш ток със същия ампераж от външен източник,ще ти трябва доста мощен токоизправител или външен акумулатор,обаче кабелите между този външен токоизточник и верта вече ще трябва да са доста сериозни и ще бъдат тежки и неудобни.И колкото пъ-дълъг кабел използваш,толкова с по-голямо сечение трябва да е той,за да няма загуби и да се запазят характеристиките на машината.Общо взето ако искаш да ползваш пълните възможности на машината упражнението с външни кабели е безсмислено и като сравниш резултатите може тази на 220V да се окаже по-добраа освен това тя ще е и с по-лек и удобен кабел.
naster - майстор
Последно кабелен или акумулаторен. И кое е ключовото за избора: сила на удара, интензивна работа с една батерия, лекота при работа, мобилност? Показахте модел на Макита, после на Девалт. Аз Ви препоръчах по-добър модел с 205Нм и безчетков мотор. Г-н Диаметър уместно отбеляза като предимство да се работи с 2 леки батерии, а не с голяма.
radius - майстор
Все още не страдам от раздвоение на личността, така че си оставам прост радиус. Радвам се, че не ескалираме спора. Но докато автора не каже за какво и колко ще го ползва, само ще се дърляме без особен смисъл.
naster - майстор
О, това е малка (приятелска) закачка, прости ми, ако си го разбрал другояче! Иначе съм бесен - спечелих много готин чисто нов DCF887 с 3 Ач за 85 паунда, а онзи ми отказа поръчката, явно е очаквал за повече да се купи...
ZEDYCUS - майстор
Да добавя моите две стотинки, ползвал съм 220 волтовият винтоверт на макита. Има плюсове лек е спор няма, завива винтове перфектно, но няма ел. спирачка. Не можеш да спреш въртенето когато ти се иска, има инерция и ако не внимаваш и винта е малък го вкарва навътре.
От друга страна имам( имах четкови) безчеткови импакти макита, там удоволствието от работата е голямо.
Перфектно балансирани, леки и мощни. Там вече за батериите, всеки си преценява как и какво работи за да си вземе подходящия ампераж за работата. За много работа колкото повече, толкоз по добре. Максимата на мечо пух върши работа.
naster - майстор
И аз за кратко съм ползвал кабелен. И на мен не ми хареса липсата на контрол на силата.
Chefo77 - майстор
Абе като свикнеш на батерии, ти е терсене кабелното :D :D
moimoimoi - майстор
Или си купи импакт с кабел или с батерии ,според нужните характеристики.
това да преправяш от батерии към кабел е много тъпо.... защото...
и преди съм го писал,трябва ти захранване което да дава минимум 20 ампера ток.правил съм такова преди 10+години когато нямаше винтоверти/импакти с кабел.

пп: на девалт много често дават изходната мощност на акумулаторните си инструменти,нещо в диапазона 300-500вата, което отнесено към 18 волта означава 16-26 ампера ток

пп:а относно изводите: двата най-големи са плюс и минус, другите имат отношение към батерията,то на самата батерия пише кое е плюс и кое минус
  • 1
  • 2

Тема "Makita impact driver LXT въпрос захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: