• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
estorm - специалист
Ще се ползва много на едно място и искам да го захраня чрез кабел с постоянен източник на ток. Въпросът ми е на тялото където се включва батерията има повече от две пластини. Някой знае ли как да го вържа?
Модела е DTD152Z ако не става с него кой модел Макита или Деволт ще стане?
Старите имаха по две само тези новите сега гледам по 3 по 4.
cat - специалист
Не разбрах само купил ли си винтоверта или ще купуваш , ако е второто направо вземай на 220 В

Изображение
Аз имам такъв и съм много доволен често се случва да бъзикам колегите които имат на батерии .
estorm - специалист
Не съм купил все още. Благодаря за идеята ! Не знаех, че има с кабел и импакт. Макита TD0101F ми излиза на 85 паунда. Добре ли е?
Все пак на 150 паунда има DeWalt винтоверт и импакт с по една 2.0 амп. батерия, зарядно и куфар.
Не е ли по изгодно? Само да измисля на импакта захранване и ще имам за малко повече две машинки с батерии и зарядно.
https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcz29 ... EkQAvD_BwE
naster - майстор
Ако ще инвестирате, по-добре да е в безчетковите модели. Бях намерил импакт за £204 безчетков с 2х5Ач. Примерно това, не пазя точния линк.

https://www.ffx.co.uk/tools/product/Dew ... act-Driver
radius - майстор
Какъв е смисъла от импакт с големи батерии? Моя е с 2 х 2Ач и си бачкам много дълго с една батерия - леко, удобно... Импакта не е толкова лакома машина, наистина не виждам смисъл от батерии с които да бачкаш 3 дена без смяна.
Ако се ползва постоянно пък още повече - тогава тежината е фактор и по-добре да е по-лек.
При положение, че батерията свършва по-бавно, отколкото се зарежда другата, не мога да намеря логика в голямата батерия. А като ще се ползва на едно място пък още повече - стои си зарядното със забучена батерия и като свършиш с другата, сменяш и продължаваш.
naster - майстор
Човекът пита за постоянен източник - очевидно иска максимума. А иначе при наличие на няколко устройства: винтоверт, ръчен циркуляр, саблен и т.н. е полезно да има големи бактерии. Аз имам 2 и 4 (засега).
radius - майстор
И аз на бошовската косачка ползвам 2*36в*4ач +2.5 ач, ама тук питат за друго...
naster - майстор
Кое е другото? Аз чета какво е питал човека: харесал си комплектче, обаче иска импакта да му е като на кабел. Аз му препоръчвам да разгледа безчетковите модели - повече работа със същата батерия. И му показвам примерен импакт, който аз съм харесал, като плюс е с големи батерии. Наистина не разбирам как се пише, не по темата, а просто за спора с някого.
radius - майстор
Ти откъде знаеш какво иска? Той пише за много, ама може да си мисли, че 200 винта са много. Вземи маай цял ден с един кютюк с голяма батерия и после да си говорим за плюсовете.
estorm - специалист
Хора не спорете излишно. Онзи с кабела няма и килограм срещу почти двойния с батерия. Това което ме замисли е, че кабелния има доста по слаб стотина NM срещу 160-170nm на този с батерия. Зачудих се дали няма да дойде слаб и да почне да грее.
И тъй като ми трябва само импакт май няма смисъл от комплект.
Все пак първоначалното ми питане беше дали и как ще се захрани боди-то щото на неговия корпус виждам повече от две захранващи пластини.
Какво друго му подава батерията?
  • 1
  • 2

Тема "Makita impact driver LXT въпрос захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: