• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
ivo_dedko - специалист
Здравейте колеги. Отдавна се опитвам да си намеря от тези панели (тип стена) като в магазините, (или нещо подобно) върху които се редят инструменти. Трябва ми за гаража. Искам да си подредя малко инструментите - клещи, отверки, ключове, чукове и т.н. Дори не знам как се казва това което търся, но се надявам да сте ме разбрали :)
Ако някой може да предложи как да са направя (имам един огромен лист- колкото цялата стена- OSB) още по-добре.
Предварително благодаря.
peter_m - специалист
Най-лесно става като си очертаеш инструментите например с маркер и наковеш пирони :?
skrijo - специалист
По магазините не са ли на дупки :?: .
ivo_dedko - специалист
skrijo написа:
По магазините не са ли на дупки :?: .
Точно такива ми трябват, но никъде няма. Проверявал съм и в Практикер и в Бриколаж и във Вилаз.
skrijo - специалист
Питай в някой магазин от къде са ги къпули или почвай с бормашината в гипсокартона , или нещо подобно .Успех :) .
Здравейте колеги опитах се да кача снимка от моят гараж да види колегата какво сам сатворил но ми дава че фаилът е много голям
muhala - майстор
Аз направих нещо подобно от един лист шперплат
mkocev - специалист
Перфорираните метални гърбове са доста скъпи. Ползват се в оборудване за магазини (стелажи и др.)
Но дори и втора употреба не е евтино оборудването.
Ако се ползва ОСБ, ще трябва да е с пирони и /или с фиксирани рафтове/позиции за нещата, а ценното на перфорираният гръб е че дава свобода на разположение.
Има един готин начин за модулни преместваеми рафтове/поставки, като за окачване се ползва "сглобка" от изрязани ивици по дължина и под ъгъл, монтирани на гърба и такива, монтирани на модулите. Модулите се окачват на монтираните на стената ивици. За ивиците (сглобката) трябва твърд и гладък материал, цял гръб може и да няма, а може и от ОСБ да е. Сега не мога да намеря снимки, на такова изпълнение.
shotik - майстор
Темата е стара, но актуална- хората на различните възрасти по различно време желаят да въведат ред по прибиране на инструменти, по направа на работно място според условията.

В сегашно време, много често виждам изхвърлени плоскости от гардероби и секции, дори някои са цели.
Това са едни чудесни материали, били са в жилище и с тях може да си сковете или сглобите с винтове шкафчета или стени.
Преди години правих моя работен кът в мазето от един четирикрилен гардероб, без надстройка, на койтому направих рафтове, попаднаха ми три метални контейнера/ картотеки за 60 лв и съм подредил в чекмеджетата инструменти, преди това купих сгъваема маса, на която плота е от две дъски с винтов механизъм за отваряне и затваряне една към друга, но съм направил плот, който го стягам с тези дъски.
Менгемето съм го закрепил на текстолитова плоча и го захващам със стеги, за да мога да го свалям,ако не ми е нужно.
Някои инструменти ги закачвам на плоскост, на която съм направил отвори и в тях съм извил телове, подходящи за закачване на всеки от инстументите.

Малко допълнение :

Сега излизах на вън и някой хвърлил два матрака с дървена основа и рейки, ако се намерят такива и с куки от тел, закачени на рейките, които ще са хоризонтални, ще може да се подредят много инструменти и много лесно може да се измени конфигурация с пререждане на куките на други места.
mironcho - специалист
То за имане има перфорирани табла, ма цената е :? -> цък или пък -> цък и тука имало ...
А пък ако човек има хъс и сръчност може и да успее да надупчи равномерно желаната по голяма плоскост.
Май само мерак трябва, начини ще се намерят
  • 1
  • 2

Тема "Стена за инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: