Ел. инструментите. Консумативи.
npace - специалист
Вземи базични електроди.
Като пращи и хвърля искри - много са (амперите). Като не пали - малко са. :-D
Ето ти учебник:
https://dox.abv.bg/download?id=51037e1296
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 05, 2020 11:41 pmBorko39 написа:
Исках ,да знам орентировъчно колко вади китайчето и да си подбера електроди и да се уча да заварям ,знам че съм си купил боклук ,но все за десетина капвания годишно все трябва да свърши работа .Прощавайте ,но ,малко ме разочаровахте още от началото в този форум ,очаквах повече съпричастност и помощ .Моля, модератора да изтрие темата и профила ми като участник във форума !
Брей, голям кибритлия си бил, за какво са тез фасони? Най-културно ти казахме да зададеш 60-65А и да работиш с 2.5. И аз имам китаец, освен Fronius-a, не е много по-различно, и амперите са си реални, поне до 80-100. Няма какво да го мъчиш на 150, щото може и да даде фира.
Borko39 - помощник
Редактирах си поста .Не съм кибритлия ,нали форума е за да си помагаме за такива неща ,а не да пишете ,че ме било мързяло и тем подобни ,затова малко се нервирах .Моя китаец ,на 60-70 като го наглася ,даже 2мм електрод не заваря ,само лепне и от апарата се чува едно вшшшшш .Значи не са еднакви даже и до 100.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами добре тогава, увеличавай през 10А, докато почне да пали и гори нормално. Ако стане силен тока ще почне да прегаря детайла - тогава или трябва да намалиш тока, или да вземеш по-дебел електрод. Затова казвам да почнеш с 2 или 2,5мм
dragozow - майстор
Лазаре, не е 300 ампера и за това нищо от показанията на бутона и дисплея не отговаря на истината. Принципа е на проба - грешка с амперите до като уцели.
Hoвoceлckи - майстор
Големината на тока при заваряване е леко относително понятие. Отделно има и други параметри на въпросния ток. Имам амперклещи, но не се занимавам да си го меря.
Бих ти препоръчал и аз да ползваш жокер "обади се на приятел". Всеки, който се е понаучил да заварява, ще ти даде отговора на място, без да гледа показанието на дисплея. Така - с думи, по твое описание, едва ли някой би ти дал достоверен отговор.
Borko39 - помощник
Имам познати заварчици ,но трябва да ги заведа на село при апарата -нито са ми толкова близки ,пък и после ще трябва голяма софра да правя ,ще се наложи и да остане ,понеже ще се натикаме както си му е реда с гроздовата ,пък и не съм сигурен от едно показване ,че ще схвана и за напред .Някой ако може с по-прости думи да обясни как долу-горе да усетя според заварките примерно с 2.5 мм електрод колко да въртя амперите -те така или иначе са нереални ,но да си установя аз лично идеалното ниво на тока опитно с врътката и да си го знам -как трябва да става добрата заварка ?Моя кютук на 50-60 ампера показание даже не прави дъга с 2 мм електрод-само го лепи .
Редакцията е ,че :Ние по правило като се събираме там ,се отрязваме яко всички ,докато не изпием по кило гроздова на човек от моята ракия , на масата под асмалъка ,с тънко нарязани домашни мезелъци , не пускам никой да става от масата .Тренираме редовно с колектива и държим на такива натоварвания .Сутринта или по обед ,зависи кой кога ще се събуди ,изглеждаме като профи заварчици всички в очите :rolleyes: ,нищо че не сме пипали електрожена 8-[ .Шкембето готово от жените и по една агнешка главичка и атака .После може да заварям това онова с една мастичка да се уча докато стане пак ракиено време .И те така .
Hoвoceлckи - майстор
"Като не отишла планината при Хасан, Хасан отишъл при планината." :wink:
Сиреч - проблем ли е да докараш електрожена при приятеля си?
Билян - специалист
От къде си може някои колега около теб да ти покаже.
Borko39 - помощник
Имам познати заварчици -не са ми приятели ,не знам дали ще е удобно да ги карам да ме учат .Като ходя до село следващия път ще взема електрожена в града и ще пробвам при някой от познатите дали ще ми покаже .

Тема "Заваряване с китайски електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: