Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
ср май 13, 2020 1:36 pmmiroki написа:
От написаното останах с впечатление, че не си ползвал черен Елтос. Нямат нищо общо със старите сините, които нямат нито плавно ускорение, някои нямат и реверс и скорости, други удар.
Машинката си е достатъчно компактна, не по-различна по удобства, от тези които се предлагат сега.
Относно носталгията, мразя стари неща и се изказах от практична гледна точно за домашен инструмент, но всеки си има различно мнение. И аз уважавам Вашето.
Грешиш с впечатлението, ползвал съм и определено не искам да ми е избор в живота.
Машинката е далеч от компактните бормашини, които има на пазара и много, ама много далеч от функционалността на перфоратор при пробиване. Да, направена е универсална, достатъчна за домашна употреба преди 30 години. Но, нормално за концепция на 30+ години, нито е добра в пробиването, нито е толкова удобна за работа. Това не е мнение, това е констатация.
miroki - майстор
Аз също казах каква е моята констатация. Така или иначе, колегата няма да намери такава от магазин. Аз също не съм казал, че е перфоратор и го отбелязах. Като вляза в магазина и половината от тези, които се продават са подобни, та явно доста разчитат на концепцията 30+. Само, че едва ли някоя ще изкара 25+ години работа, освен топ марките. Особено, ако се ползва толкова често за бетон и шлайфане.
Относно перфораторите съм си взел едва преди 2-3 г.
https://perforator.pazaruvaj.com/schepp ... 366205353/
С него да къртя бетон и отвори за тръби. Дрелката не е за това.

Тема "Съвет за избор на бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: