• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
men79 - специалист
Става дума за всекидневна с кухненски бокс с две отделни лампи. Можели да се постави сериен ключ на двужилна ел. мрежа???
Гледах схемата и не ми стана ясно.....
fbr - майстор
За можене, може, ама не всеки може.
kozl - майстор
чет май 07, 2020 10:12 pmmen79 написа:
Става дума за всекидневна с кухненски бокс с две отделни лампи. Можели да се постави сериен ключ на двужилна ел. мрежа???
Гледах схемата и не ми стана ясно.....
Още едно недообяснение :?
На безкрайно мноо двужилни ел.инсталации са поставени серийни ключове.
Са ако въпросо е как да се замени обикновен единичен със сериен ключ - задай правилния въпрос.
И ако не ти се кръти, оти вчера я точно тва правих и на комшиите им беше неприятно от шума и на мене оти бех сос маската у къщи и после повече чистих отколе къртих ма нели е за падобрение.
Но са па продават дистанционни управления за осветление. Стиа да има мале место за приемнико и стаат чудеса - забраваш за ключа на стената и помниш дека си заборавил детонационното последния пат :-D
men79 - специалист
Нашите са разделили всекидневна с кухненски бокс на две отделни стаи преди години и аз сега махам пак стената и искам една голяма стая.
На самата стена, която се маха се намираха ключовете и за двете лампи така,че като я махнах вече са махнати и жиците.
fbr - майстор
И без ключ ли остават лампите.
men79 - специалист
В момента да...и ключовете махнах.
Вече ще бъдат на стената на стаята до врата...над нея е кутията за осветлението
kozl - майстор
А защо ти е сериен ключ?
В тази кутия за осветлениет има ли проводници до всяка "лампа"?
И колко са "лампите" и кви и как са свързани - на два кръга ли, че ти трябва сериен ключ.
А по принцип "двужилната мрежа" предполагам е от 2 проводника фаза и нула.
Та в разпредел.кутия трябва да влизат по 2 проводника от всяка осветителна група, фаза и нула от кръг "Осветление" и три проводника към конзолата на серийния ключ, ако е с два бутона (двоен).
Ако осветителната група е плафон или полилей, значи от всека група по 2 проводника до РК.
Щото има един полилей с две или три групи на осветление, за които шъ требе двоен или троен сер.ключ. и по-малко проводници, щото нулата мое да е обща за полилея.
iliya_i - майстор
men79 написа:
Нашите са разделили всекидневна с кухненски бокс на две отделни стаи преди години и аз сега махам пак стената и искам една голяма стая.
На самата стена, която се маха се намираха ключовете и за двете лампи така,че като я махнах вече са махнати и жиците.
пет май 08, 2020 9:51 ammen79 написа:
В момента да...и ключовете махнах.
Вече ще бъдат на стената на стаята до врата...над нея е кутията за осветлението
Ти цяла стена си махнал, сега проблема е да копнеш до вратата едно каналче, 2 пръста широко, за да си пуснеш едно кабелче за ключ. Кабелчето го пусни поне тройно, а още по-добре четворно. За да имаш после опции само с пресвързване в кутията, без повече къртене.
men79 - специалист
Това е лесно....каналчетата лесно ще се направят....., просто исках да знам как стават връзките в разпределителната кутия....това ме интересува. :?
men79 - специалист
Получих отговора си тук




:prayer:
  • 1
  • 2

Тема "Двужилна ел. мрежа и сериен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: