Ел. инструментите. Консумативи.
Индианец - специалист
ср юни 17, 2020 2:54 pmLion15 написа:
ср юни 17, 2020 2:00 pmVirtex написа:
ср юни 17, 2020 1:54 pmLion15 написа:
И познай къде беше разликата?
В цвета.
Ниския клас на Макита не е това което повечето я хвалят.- ЛИЧНО МНЕНИЕ!
Ако си мислиш, че Райдер и Макита са едно и също, защото имат еднакъв корпус - леко си сбъркал :wink:
Това, че дадени марки 'заимстват' от по-големите не значи, че са на едно ниво или че вътре имат едни и същи карантрии.

+ Това си нов и е възможно да си пропуснал споровете "маркова" срещу "не-маркова" техника и под секрет ще ти кажа, че превръщането на всяка тема за инструменти в такъв спор поради незнание на някои от участниците няма да се допусне :)
Извинявам се.
Наистина осрах на човека темата.
Само да кожа едно нещо.
Като съм казал разлика в цвета, значи е в само цвета.
Като гледах Райдера помолих да го пробвам от към вибрации и шум.
Не сравнявам ей така.
Айде чао.
Каквото имах да кажа го казах.
Няма проблем.
За сега имам време да помисля.
Иначе за ексцентрик шлайф не се бях замислял.
Какво ще кажете по въпроса?
Сега за тоя спор и така и така е донякъде.
Не вземам страната на никой.
PIP - майстор
ср юни 17, 2020 9:10 pmИндианец написа:

За сега имам време да помисля.
Иначе за ексцентрик шлайф не се бях замислял.
Какво ще кажете по въпроса?
Сега за тоя спор и така и така е донякъде.
Не вземам страната на никой.
Модел/марка виброшлайф, като всеки инструмент се избира според това за какво ти трябва, колко ще го ползваш и колко си готов да дадеш. Няма универсален модел дето да става за всичко. Малките евтини модели са финишни машини с малък радус и мощност и са за довършително шлайфане и не са подходящи за грубо/сериозно шлайфане. . На скоро двама приятеля си купиха подобни играчки - пъви ден работа почват да хвърлят шкурката, втори ден купуват преходни падове за шкурка, трети ден изгаря машината, на четвъртия единия си купи маркова машина, другия му двавах на заем да си свърши работата.
Индианец - специалист
ср юни 17, 2020 9:31 pmPIP написа:
ср юни 17, 2020 9:10 pmИндианец написа:

За сега имам време да помисля.
Иначе за ексцентрик шлайф не се бях замислял.
Какво ще кажете по въпроса?
Сега за тоя спор и така и така е донякъде.
Не вземам страната на никой.
Модел/марка виброшлайф, като всеки инструмент се избира според това за какво ти трябва, колко ще го ползваш и колко си готов да дадеш. Няма универсален модел дето да става за всичко. Малките евтини модели са финишни машини с малък радус и мощност и са за довършително шлайфане и не са подходящи за грубо/сериозно шлайфане. . На скоро двама приятеля си купиха подобни играчки - пъви ден работа почват да хвърлят шкурката, втори ден купуват преходни падове за шкурка, трети ден изгаря машината, на четвъртия единия си купи маркова машина, другия му двавах на заем да си свърши работата.
Попринцип вземам рендосан материал и му трябра малко шкурене.
Ще го ползвам сравнително рядко, 1 път в месеца, я не.
Нещо на Парксайд да излизат виброшлайфове на промоция скоро?
naster - майстор
Вибро и ексцентър бяха покрай изолацията по 30-ина лева, взех ексцентър с рег. обороти.
Индианец - специалист
Не съм писал по темата но да помоля някой с вибро/ексцентър шлайф на Макита,Мактек, Бош да посочи модел и лични впечатления.
И аз тези дни ще си избера няколко модела и по-запознатите в тази област ако искат да ми помогнат с избора.
Искам да е нещо марково..
Затова оставих темата, да събера парички, но имам да събирам още, поне да се ориентирам през това време.
Благодаря предварително!
npace - специалист
Аз имам Диуолт, много добре балансиран и работи часове без да загрее. Ако ръцете ти са по-големи Макита или Спарки ще ти бъдат по-удобни. Макита можеш да вземеш под 200 лева от Румъния или Германия, Диуолт в момента има за 130-140 лева в edigital.bg (унгарски магазин).
Бош не купувай, необосновано скъпи са.
И китайци не купувай, защото са по-слаби, често недобре балансирани и ще те болят ръцете.
Индианец - специалист
вт юли 28, 2020 4:02 amnpace написа:
Аз имам Диуолт, много добре балансиран и работи часове без да загрее. Ако ръцете ти са по-големи Макита или Спарки ще ти бъдат по-удобни. Макита можеш да вземеш под 200 лева от Румъния или Германия, Диуолт в момента има за 130-140 лева в edigital.bg (унгарски магазин).
Бош не купувай, необосновано скъпи са.
И китайци не купувай, защото са по-слаби, често недобре балансирани и ще те болят ръцете.
Прав си, колега.
Китайските машини са малко късмет работа.
А като взема някоя хубава марка поне да знам, че мога да работя и по продължително.
Ръката ми е сравнително голяма за годините ми.
Намери ми се работа с дъски и са сериозно количество и ще ги шлайфам.
Мерси за препоръките!
Chefo77 - майстор
DeWalt е избора ти. Говорим за ексцентър предполагам.
Има и по-добри, разбира се, но за това, което ти трябва, е ОК.
Индианец - специалист
https://voinishki.com/%D0%92%D0%B8%D0%B ... 0%B9%D1%84

Някой има ли впечатления от тази машинка?
Колегата горе е писал за Девалт и се чудя.
npace - специалист
125 мм орбитален вземи, това е най-универсалната такава машина.

Тема "Виброшлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: