• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
storming - специалист
Здравейте,

Хладилникът ми е разположен на място, където следобед го грее слънце (западна кухня) от дясната му страна и вратата . Няма къде да го преместя, не искам и да опасвам всички прозорци със щори и да правя мрак.
Чудих се дали ще има ефект ако по едната му страна налепя от това алуминиево фолио дето го слагат зад радиаторите да отразява топлината? За вратата няма какво да направя, но поне страницата ако мога да му предпазия.

Какво мислите, дали ще има ефект? Ако ви идва на ум и някакъв друг вариант или материал споделете.

Благодаря.
ben84 - специалист
По-голям ефект ще има, ако осигуриш някакво разстояние между фолиото и хладилника.
Аз бих изрязал парче алуминиева ламарина , което да закрепя на хладилника на разстояние 2,3...4 сантиметра.
Така хладилника ще е на сянка.
Може и да не е ламарина. И парче плексиглас облепено с фолио би свършило работа.
bijonisler@gmail.com - специалист
съб юли 04, 2020 10:39 pmstorming написа:
Здравейте,

Хладилникът ми е разположен на място, където следобед го грее слънце (западна кухня) от дясната му страна и вратата . Няма къде да го преместя, не искам и да опасвам всички прозорци със щори и да правя мрак.
Чудих се дали ще има ефект ако по едната му страна налепя от това алуминиево фолио дето го слагат зад радиаторите да отразява топлината? За вратата няма какво да направя, но поне страницата ако мога да му предпазия.

Какво мислите, дали ще има ефект? Ако ви идва на ум и някакъв друг вариант или материал споделете.

Благодаря.
Хладилника си има достатъчно добра изолация ,алуминиево фолио и разни други измислици са пълна грозотия.
storming - специалист
Грозотия е съгласен съм. Не горя от желание да го правя, но директното греене на слънце не ми ли скъсява живота?
zz_stefanov - майстор
Е искаш да го предпазиш, а себе си нещеш. Какво ти пречи да сложиш тънки ламелни PVC щори. Светлина минава през тях, но директно няма да попада на хладилника.
storming - специалист
Не искам да слагам щори, нямам никъде из апартамента. Мен влизащото слънце ме радва, но за хладилника ме притеснява.
Имам тънки пердета, които убиват една част от слънцето, но имам чувството, че не успяват да го предпазят.


Мислех и за варианта едно г-образно "паспарту" на 1-2 см от него, но не мога да се реша нещо, пак мисля че няма да е приятно. От друга страна ако го направя с леки плоскости ще е супер паянтово, ако му забуча някакви пдч-та ще ми се набива в очите ...
За това си мислех за фолио само от едната страна, тя не се вижда директно, но е прав колегата че въздушни джоб ще има повече ефект. Ще видим, ще го мисля.
kozl - майстор
Закачи отражатели за предно стъкло на МПС. Те имат и изолационен слой и отражателно фолио.
А хладилника бял ли е?
storming - специалист
Inox, какви са тези отражатели? Ще потърся да видя какво ще излезе.
Благодаря за предложението.
kozl - майстор
пон юли 06, 2020 11:59 amstorming написа:
Inox, какви са тези отражатели? Ще потърся да видя какво ще излезе.
Благодаря за предложението.
Предпазат тапицерията на автомобила от директно слънчево греене и нагряване до стопяване. Продават се почити навсякъде и не са скъпи, но са с форма като за предно стъкло на автомобил.
Примерно
naster - майстор
Този хладилник да не се намира на усвоен балкон? Аз бих направил един параван от еталбонд, дюбелиран в стената например, на малко разстояние, за да има въздух. А и естетически няма да загрозява, особено ако хладилникът е иноксов.
  • 1
  • 2

Тема "Изолиране на хладилник от слънчево греене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: