Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Да, Емаг са същите. Преди месец купих един хладилник, 699 лв и ваучер за 10%, 629 лв. На следващата седмица поглеждам, 899 лв и ваучер за 15% :)
Индианец - специалист
ср ное 11, 2020 11:40 amdragozow написа:
Да, Емаг са същите. Преди месец купих един хладилник, 699 лв и ваучер за 10%, 629 лв. На следващата седмица поглеждам, 899 лв и ваучер за 15% :)
Точно пък толкова скъпи неща от там не мисля, че ще взема.
Даже лаптоп гледах там, ама ме е шубе да купя от там заради гаранцията.
Само един винтоверт и комплект битове, а да и телефон на брат ми и с голям страх, да не се прецакат.
Само на винтоверта му изгоря подсветката и ще си сложа друг диод от запалка.
От крафтърите само някой ръчен инструмент или едно гедоре, на което съм хвърлил око, че ползвам едно за 10 лева, само, че му купих тресчотка на Bolter....
dragozow - майстор
ср ное 11, 2020 11:49 amИндианец написа:
ср ное 11, 2020 11:40 amdragozow написа:
Да, Емаг са същите. Преди месец купих един хладилник, 699 лв и ваучер за 10%, 629 лв. На следващата седмица поглеждам, 899 лв и ваучер за 15% :)
Точно пък толкова скъпи неща от там не мисля, че ще взема.
Даже лаптоп гледах там, ама ме е шубе да купя от там заради гаранцията.
Само един винтоверт и комплект битове, а да и телефон на брат ми и с голям страх, да не се прецакат.
Само на винтоверта му изгоря подсветката и ще си сложа друг диод от запалка.
От крафтърите само някой ръчен инструмент или едно гедоре, на което съм хвърлил око, че ползвам едно за 10 лева, само, че му купих тресчотка на Bolter....
Няма проблем със скъпите неща, имат си преглед и гаранция. В акаунта ми сигурно има покупки за 10 000 лв от там. Въпроса е да гледаш цените и на друго място. Специално този хладилник, който купих за 629 лв в България струваше 799 лв на две три места. Беше такъв размер, че да влезе в дупката на стария и нямах много избор.
Купих винтоверт Крафт роял. В обявата пишеше, че е с безчетков мотор, с две батерии 36 V 8 ach. При запускане си прескачаха искри от четките, което значи, че няма нищо безчетково. Тествах го на заредена батерия и успях да завинтя около 80 винта в меко дърво и батерията свърши. Отворих батерията и бях "приятно" изненадан. Вътре имаше 3 елемента по 3,7V 1500 mah, което по моите скромни познания по електротехника прави 11,1 V i 1.5 ach. Гаранционна карта нямаше. Щеше да е загуба на време, да се занимавам с доставчика, който е на стотици километра от мен. НЕ КУПУВАЙТЕ ЕВТИНИТЕ БОКЛУЦИ КРАФТ!!!!!!!!
Lisko - майстор
вт мар 21, 2023 9:08 pmmikmik написа:
Купих винтоверт Крафт роял. В обявата пишеше, че е с безчетков мотор, с две батерии 36 V 8 ach. При запускане си прескачаха искри от четките, което значи, че няма нищо безчетково. Тествах го на заредена батерия и успях да завинтя около 80 винта в меко дърво и батерията свърши. Отворих батерията и бях "приятно" изненадан. Вътре имаше 3 елемента по 3,7V 1500 mah, което по моите скромни познания по електротехника прави 11,1 V i 1.5 ach. Гаранционна карта нямаше. Щеше да е загуба на време, да се занимавам с доставчика, който е на стотици километра от мен. НЕ КУПУВАЙТЕ ЕВТИНИТЕ БОКЛУЦИ КРАФТ!!!!!!!!
Ема, съобразявайте колко трябва да е голяма 36 волта 8 Ач батерия и колко трябва да струва. Това е бандура за велосипед. Всъщност всичко е относително. За велосипед си е фина батерия, но за винтоверт би била яка бандура.
https://www.ebay.ca/itm/394381045144

Тия "V" по китайските батерии обикновено не са волтове а нещо като "версия" на батерията. Примерно най-малката е 88V, с двоен капацитет е 288V, а с троен 388V

Второ: 80 винта звучи малко, ама за любителска работа хич не е малко. Аз никога не помня да съм завил 80 винта един след друг. Ако са ти дали две батерии - свиркай си. Едната зарежда, другата се ползва и ако чак толко много винтове има, ще почиваш малко разнообразявайки с друга работа :)
hidrazin - майстор
вт мар 21, 2023 9:08 pmmikmik написа:
Купих винтоверт Крафт роял. ... НЕ КУПУВАЙТЕ ЕВТИНИТЕ БОКЛУЦИ КРАФТ!!!!!!!!
Че кой те би по главата да купуваш от магазин без адрес? И то български!
Купих същия (но с по-малко допълнителни боклуци) преди време.
Но го купих с ясното съзнание че купувам боклук.
Демек го взех за експериментални цели.
Цена 50 кинта от Турция. Предлага се с всякакви имена...
Имитация на DEWALT и ето тук съм писал за него - ЦЪЪЪК
вт мар 21, 2023 9:12 pmzz_stefanov написа:
Върни им го и КЗП.
А ти в кой свят живееш? Къде ще им го върне като магазина няма адрес?
Фирмата е регистрирана във Варна. IP-то на сайта е от Шопландия.
Съществува от близо 4 години и си върти свободно търговията.
Мислиш ли че за тези години няма някой оплакал се? А катеричка от бисквитки? :-D
Нищо няма да стане. Явно фирмата е на някой евроатлантически политик и няма кой да я барне.
Така че купувайте смело и без да мрънкате -вимето на наложената демокрация.
:partyman:
miliad - майстор
Скоро търсих ъглошлайф втора ръка. Пуснах търсачката на Базар, и ми изплю на 90% само тяхна стока. Обявите им са разпознаваеми.
Ако някой имаше желание да бори ментета, да ги е разчистил до сега.
ZMeyGorianin - майстор
Онзи ден получих тази бангия:https://techforman.com/producаt/akumula ... d-38v10ah/
След зареждане от три часа /светна зеления индикатор на зарядното/ замерих 21 Волта на батерията. На инструкцията пише да се зарежда първоначално 12 часа. Оставих я до следващия ден, без промяна.
От любопитство, отворих едната батерия и вътре намерих това:
Прикачен файл:
DSCN1343.JPG
Прикачен файл:
DSCN1344.JPG
Прикачен файл:
DSCN1342.JPG
Демек 10 елемента по 3.7 волта= 37 волта. Горе/долу отговаря. Да, ама аз меря 21?
От друга страна на зарядното пише 21 волта изходящо.
Сега се чудя да връщам ли зарядното?
Иначе на 21 волта се справи отлично - 3 часа кастрене на клони в овощна градина, дебели 5-10 см.
След приключване батерията падна на 19 волта, а имаше още възможност.
пишман_майстор - майстор
Десет елемента, двуредова батерия е д/г/ толкова като се зареди.
Тя батерията ако беше 10Ач и 38в щеше да е голяма колкото тухла единичка.

Тема "Отзиви за едни немски (ли са, не са ли) инструменти." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: