Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Тези литри са след главата. Методиката наистина е малко шантава за изчислението. Но дори и да се приеме, че не е цвете, че са китайски главите и че са преувеличени, пак би трябвало да помпи при 5 бара около 120-140л в минута. Е вече нагоре ще падат яко , да.
Не съм се замислял точно каква е нуждата от въздух при боядисване . То има много фактори влияещи ( боя, вид пистолет, използвано налягане и т.н ). , но примерно се ползва стандартен пистолет и се боядисва при 2.5-3.0 бара. Той колко би консумирал? 100л + - в минута? Защо ще работи постоянно в такъв случай ?
Замислям, се щото и моя по-големия е някъде там. 90л бутилка, 350л всмук. , след главата не знам, ще видя дали пише нещо на табелката и ще извадя послъгването с поне 20-30%. Но не работи нон-стоп при боядисване , спира си .
dragozow - майстор
Дори да са изходящия дебит са малко. За пистолета много зависи какъв е, с каква дюза и др. На пистолета в документацията пише. Твоят е към 250 л/мин реално, което е различно. Зависи и какво ще се боядисва, едно е да пръскаш врати, друго е да пръскаш вратички или лице на чекмедже, при второто спираш и компресора пълни, до като при първото го чакаш да пълни за да продължиш. Бояджиите обикновено ползват много по-големи машини за да имат запас.
пишман_майстор - майстор
dragozow написа:
Твоят е към 250 л/мин реално, което е различно.
По-малко е дори. При 6 бара 211литра в минута, това пише. При максимума си 10 бара сигурно ще е и под 100 ( няма данни посочени ) .
АврораББ - напреднал
Това което е като данни ми се струваше , че е дебита на изхода . Не може от този клас компресори да са с толкова малък входящ
Общо взето ми се искаше компресор ремъчен , но цените стават зли.
Пистолета с който ще се ползва иска 360 препоръчителен дебит. Но ще се пръскат малки повърхности от порядъка на 40/80 . и то не много често и не гоня срок , за това мога да чакам напълване. Тези с ремъчна предавка четох че са доста по устойчиви на износване ,
Също виждам , сга са плъзнали накакви баш китайци разпрострнявани от някаква фирмичка Bulpower , italy air са ги кръстили с примамлива цена и данни , дали някой няма и там опит
https://viki-max.com/wp-content/uploads ... 0-home.jpg
Компресор за въздух BULPOWER с обем на съда 100 литра. С колела и удобна дръжка за лесно транспортиране. Компресорът е създаден да генерира и съхранява въздух под налягане за инструменти работещи с такъв въздух.
Технически данни:
Захранване: 220V/50Hz
Тип компресор: Бутален
Мощност ел. мотор: 2,2 KW, с медни намотки
Максимално налягане: 8 bar
Обем на съда: 100 л.
Дебит на въздуха: 360л./мин.
Регулиране на налягането: 2 манометъра
Ниво на шума: 90 dB.
Тегло: 58 кг.
пишман_майстор - майстор
Сериозна консумация на въздух изисква пистолета. Много ми изглежда, това при колко бара препоръчително налягане? Може ли линк?
А компресора от снимката надали е нещо различно с онова Деу . Само дето вероятно тук са посочени всмук. литри :)
Ако не беше толкова сериозна консумацията на пистолета ( сигурен ли си в написаното? )
То реално пистолетите за боядисване се движат д/г около стоте литра при 3 бара . Ти обаче казваш близо четири пъти по-висока. Ако това е така , или избери нещо друго , или при невъзможност (ако се изисква точно този пистолет ) се спри на мощен компресор . Ще е скъп минимум два пъти повече от бюджета ти.
PIP - майстор
нед дек 13, 2020 1:00 pmпишман_майстор написа:
То реално пистолетите за боядисване се движат д/г около стоте литра при 3 бара . Ти обаче казваш близо четири пъти по-висока.
Реално, по-скоро 250-350 л/м. Също така не знам защо мислиш, че компресор 100л/м при 10 бара ще ти даде два-три пъти повече л/м при 3 бара. По-вероятно 20-30%, може и повече да е, но със сигурност не е в пъти.
пишман_майстор - майстор
Дълго е обяснението защо компресор при по-високо налягане му спада драстично дебита. Има един момент дори, когато дебита става нула , буквално казано . Но тъй като камерата/обема над буталото е малка , то преди да стане "нула" , ще се претовари драстично и ще го отнесе я чарк, я мотор.
Може да си направиш експеримент , сложи от текстолит ( или друг подходящ материал ) по-сериозна дебелина подложка под клапанната плочка, т.е. повдигни главата на компресора примерно с 10 или повече мм , с цел да се увеличи обема над буталото и виж какъв ще е дебита при дадено налягане. Може дори да има момент още на 7-8 бара да е чиста нула. Ще си върти "вътрешен" въздух казано просто , но няма го вкара повече в бутилката.
Затова, за да не се случва това, се прави колкото се може плочката да е на минимално отстояние от буталото.
За пистолета.... тези литри сигурен ли си, че са при 3 бара? При "разреждането" на въздуха-ок, толкова са д/г. Но принципно консум. на въздушни инструменти , се посочва каква е при дадено налягане. 350л и при 3 бара си е сериозна консумация. Но тъй като аз не съм толкова наясно точно с това , мисля да не споря повече .
PIP - майстор
Аз също не бих казал, че разбирам от пистолети и компресори, но от прочетеното и чутото от хора дето се занимават с това покрай избора на моя пистолет и компресор се оказа, че повечето пистолети са в тая граница, хвлп пистолетите са и повече (450л/м).
пишман_майстор - майстор
Никога не съм се замислял, според е много важно посочените литри и за колко бара са.
Взех, че порових малко да видя каква е консумацията на пистолети за боядисване.
Наистина има посочени такива литри, но точно не се конкретизира и на какво налягане. Пише примерно консумация 200 до 350 л/мин при налягане 4 до 8 бара .
Понеже аз много рядко боядисвам с налягане повече от 3 , 3.5 бара , се изненадах , че с пистолета се работи и на 8 бара . Вероятно посочените там 350л се отнасят точно при тези 8 бара .
При 3 бара обаче надали ще са толкова.
Както и да е. Спирам, понеже не съм запознат .
angelfilev - специалист
нед дек 13, 2020 2:20 pmPIP написа:
нед дек 13, 2020 1:00 pmпишман_майстор написа:
То реално пистолетите за боядисване се движат д/г около стоте литра при 3 бара . Ти обаче казваш близо четири пъти по-висока.
Реално, по-скоро 250-350 л/м. Също така не знам защо мислиш, че компресор 100л/м при 10 бара ще ти даде два-три пъти повече л/м при 3 бара. По-вероятно 20-30%, може и повече да е, но със сигурност не е в пъти.
V1P1 = V2P2 Законът на Бойл-Мариот е открит в 17-ти век и се учеше по физика.
Ако налягането се понижи два пъти, обемът ще се повиши два пъти за да се запази равенството. ( при постоянна температура.)

Тема "Помощ при избор на компресор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: