• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Индианец - специалист
Не, че съм спец, ама щом държиш да е на ток защо не погледнеш ей тази:
https://niksi.eu/elektricheski-trioni/59-gs-200-e.html
kr1100 - майстор
Ако има още в Кауфланда - Coutrry Side жълта 2400Вт,шина, верига 3/8 Орегон/ Китай/ ,5,3кг .С бързо обтягане на веригата и плавен старт за 99 лв. и 3 гаранция.
GPGP - напреднал
Здравейте! Първо - Честита Нова Година! Много здраве и късмет да ви донесе!
Много благодаря на всички! Страхотни съвети. Покрай празниците не бях влизал и тъкмо си мислех, че съм свел избора до 2 и хоп, още няколко предложения... :-)
Разгледах Щил - много скъпи и с по-малко възможности от по-евтините й конкуренти;
Макита - много ми хареса, обаче цената не е същата от линка на колегата по-горе, а към 330лв.
Хитачи - горе-долу същата работа + модела, който гледах беше с надлъжен двигател и ми се стори малко неудобен
Фаворита за сега е McCulloch CSE 2040S - 240лв. - в бюджета е, красив е :-0, отзивите са добри(доколкото четох тук-там) и в магазина бяха любезни(то май човека там беше от форума, ама не питах). Та, общо взето до преди малко избора ми беше м/у Макита и McCulloch :-) Сега ще проверя и последните предложения, няма как...
Още веднъж ви благодаря.
И да използвам случая да ви попитам още нещо - в момента дървата(10м3) са нацепени метровки. И си мислех да си взема стойка за рязане на дърва - има ги м/у 40 и 60лв.Вижда ми се удобна джаджа. Някой от вас има ли опит с такава?
Индианец - специалист
пон яну 04, 2021 6:22 pmGPGP написа:
Здравейте! Първо - Честита Нова Година! Много здраве и късмет да ви донесе!
Много благодаря на всички! Страхотни съвети. Покрай празниците не бях влизал и тъкмо си мислех, че съм свел избора до 2 и хоп, още няколко предложения... :-)
Разгледах Щил - много скъпи и с по-малко възможности от по-евтините й конкуренти;
Макита - много ми хареса, обаче цената не е същата от линка на колегата по-горе, а към 330лв.
Хитачи - горе-долу същата работа + модела, който гледах беше с надлъжен двигател и ми се стори малко неудобен
Фаворита за сега е McCulloch CSE 2040S - 240лв. - в бюджета е, красив е :-0, отзивите са добри(доколкото четох тук-там) и в магазина бяха любезни(то май човека там беше от форума, ама не питах). Та, общо взето до преди малко избора ми беше м/у Макита и McCulloch :-) Сега ще проверя и последните предложения, няма как...
Още веднъж ви благодаря.
И да използвам случая да ви попитам още нещо - в момента дървата(10м3) са нацепени метровки. И си мислех да си взема стойка за рязане на дърва - има ги м/у 40 и 60лв.Вижда ми се удобна джаджа. Някой от вас има ли опит с такава?
Без да съм спец си мисля, че ако нямаш проблема с кръста и си по-млад си ги режи така, без стойка.
Тя ще върши по добра работа за по-разкривени дървета и то докато придобиеш опит.
За правите метровки е загуба на време според мен.
Soviet_Soldier - специалист
пон яну 04, 2021 6:22 pmGPGP написа:

И да използвам случая да ви попитам още нещо - в момента дървата(10м3) са нацепени метровки. И си мислех да си взема стойка за рязане на дърва - има ги м/у 40 и 60лв.Вижда ми се удобна джаджа. Някой от вас има ли опит с такава?
Може и самоделна да си направите, не е нещо сложно, он като цяло така става по-бавно. Най-бързо е един да ги подава върху дръвник, а втори само да ги реже. В земята не е желателно да се оре с резачката, защото от нея веригата се затъпява бързо.
burkov - специалист
Аз се изкривих без стойка, ползвах едни дънери да редя, че ми отиде кръста.
Ако намериш удобна и с подходяща височина, не го мисли.
dragozow - майстор
И да е лека е много важно.
GPGP - напреднал
Ами всички,които гледах са сгъваеми и под 10кг. Като тази https://www.servina.net/page/gradinska- ... 29576.html ми хареса най-много,защото горе отвора е до 40см. Другите са до 30. Има и е такива https://www.onlinemashini.bg/stoyka-za- ... -sm-/49106 ама не ми се вижда добра идея да нарежа 10м3 с нея 😂. Има и такъв тип https://bauhaus.bg/stoyka-za-ryazane-na ... ft/p/18396 и ми се струва доста удобна, но цената ми идва вповече. Трябваше да кажа на Дядо Мраз да ми я донесе,ама като не се сетих...😂😂😂
ZMeyGorianin - майстор
Ползвам втората:https://www.onlinemashini.bg/stoyka-za- ... -sm-/49106 Удобна е за сравнително еднакви дървета- за много тънки или много дебели трябва да се премести подвижния гребен. Не е проблем - става за секунди. Ако можеш да ги сортираш от купчината е по-практична от другите, защото само вдигаш ниско и пъхаш единия край на дървото. То се застопорява само.
Наложи се да подсиля с винкел "Г" образната конзола - изкриви се от тежестта, след първите 5-6 м3.
Стойката не съм купувал от тази фирма.
addicted - специалист
Аз не че съм големия резач... Ама не ви ли се е.ава мамата на кръста като премятате 10 кубика по тия стойки? Брат ми ги почва директно какти са на хвърляни, резултата е със сравнително перфектна еднаквост. Аз си ги подритвам, и понамествам леко. Ама ако трябва да ги дигам по стойки...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: