• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
вт сеп 06, 2022 5:28 pmimegogo написа:
Здравейте тази година имам работа за резачката, взе да сдава багажа проблема е,че плюе маркуча за маслото от задната страна на отвора който зад шината машината е McCulloch E-ProMac 2200
Може самият маркуч вече да не се държи добре, или да сте сменили шината на такава, която примерно няма отвор за подаване на масло, съответно се създава налягане и маркучът изскача.
imegogo - специалист
шината е друга от стар бензинов McCulloch наложени една върху друга с неговата са еднакви,аз от самото начало я ползвам с нея ,маркучето изглежда добре,не знам и аз какво е тези дни повалях и доста рязах с обърната машина някъде прочетох,че тези машини не ставали за такова рязане заради маслените помпи
Soviet_Soldier - специалист
вт сеп 06, 2022 8:32 pmimegogo написа:
шината е друга от стар бензинов McCulloch наложени една върху друга с неговата са еднакви,аз от самото начало я ползвам с нея ,маркучето изглежда добре,не знам и аз какво е тези дни повалях и доста рязах с обърната машина някъде прочетох,че тези машини не ставали за такова рязане заради маслените помпи
Доста от електрическите нямат маркуче с филтър/тежест в резервоара, а просто отвор в долната част, възможно и нещо като филтър пред него. Като се обърне машината на обратно, разбира се, че не може да се смазва веригата, защото засмуква масло само от дъното, а не отива маркучето в маслото, водено от тежестта и стоящо постоянно потопено. Въпрос на модел, но този недостатък си се среща и при авторитетните брандове.
Indianec 2 - специалист
Колега, я виж дали няма филтърче някакво което маркуча се нахлузва и да го възпрепятства да излезе, не плаващо с тежест, нещо като капаче, или такова което не му дава да шава.
Може да се е разкачило.
Или маркуча да се е свил, с времето стареят и да не седи по улеите/каналчетата.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: