• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Buliviv - специалист
пон яну 04, 2021 6:22 pmGPGP написа:
Здравейте! Първо - Честита Нова Година! Много здраве и късмет да ви донесе!
Много благодаря на всички! Страхотни съвети. Покрай празниците не бях влизал и тъкмо си мислех, че съм свел избора до 2 и хоп, още няколко предложения... :-)
Разгледах Щил - много скъпи и с по-малко възможности от по-евтините й конкуренти;
Макита - много ми хареса, обаче цената не е същата от линка на колегата по-горе, а към 330лв.
Хитачи - горе-долу същата работа + модела, който гледах беше с надлъжен двигател и ми се стори малко неудобен
Фаворита за сега е McCulloch CSE 2040S - 240лв. - в бюджета е, красив е :-0, отзивите са добри(доколкото четох тук-там) и в магазина бяха любезни(то май човека там беше от форума, ама не питах). Та, общо взето до преди малко избора ми беше м/у Макита и McCulloch :-) Сега ще проверя и последните предложения, няма как...
Още веднъж ви благодаря.
Заприходи ли вече машинка.
Аз също съм се вгледал в McCulloch.
Имам бензинова за тежки операции, но държа и електрическата ми да е що годе прилична.
Макитата до скоро я имаше на много добра цена и за това ми влезе и на мен в полезрението, но май промоцията е приключила.
Гледах и това https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-t ... B/p/113498 , но някакси му нямам вяра.
Все ме тегли като цена - качество към McCulloch с бързото обтягане.
GPGP - напреднал
Още не съм купил машина. Не бързам, така или иначе,преди да се запролети няма да ми трябва. А и тъкмо се спра на някоя и хоп, някой колега изкочи с ново предложение 😀 Сега и ти с това Рьоби...😀 Ще обиколя още веднъж и ще напиша впечатленията ми от машините,които препоръчахте, дано съм полезен на някой в бъдеще. По-горе един колега, по повод стойките за рязане, написа,че мога и да си направя сам. И като се позамислих си казах - защо не? Погледах клипчета и това, което ми допадна най-много е тази :
Има много по-добри модели от тази, но ми допадна идеята с един и същи материал да си нарежеш дървата и свариш лютеницата😂
Soviet_Soldier - специалист
Аз лично, ако трябваше да избирам за себе си електрически верижен трион, най-вероятно щях да се спра на McCulloch CSE 2040, това е версията с инструментално натягане на веригата. Работил съм с електрически трион Sparky версия с безинструментално натягане и не съм очарован. Първо конструкцията е по-сложна, създава по-често проблеми. Като се сменя шината към нея има прикрепени с винтове разни магнезиеви зъбци, които понякога се слизват, ако се вложи повечко сила, в същото време фиксира шината по-слабо. Конструкцията с инструментално натягане повече ми допада, ключето ми стои в джоба и по никакъв начин не ми пречи. Друг минус е, че моделите с безинструментално натягане са малко по-скъпи.

Относно Макита, те са предимно с безинструментално натягане на веригата, което на мен лично не ми харесва, и като цена са по-скъпи от McCulloch, който си е сериозен бранд. Доста професионалисти в САЩ, Канада, Австралия обожават McCulloch и реално това е един от топвите производители на верижни триони.

GPGP - напреднал
Хоп! Купих трионче - McCulloch CSE 2040 + 2-ра верига и масло, разбира се. След като огледах всички, този ми допадна най-много. И като параметри и като дизайн и като цена - от Агро Маркет ми направиха и отстъпка, бяха любезни... Абе - супер! Сега нямам търпение да започна голямото рязане :-)
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети и мнения.
Като се запролети, ще пусна ъпдейт как се държи триончето и какво съм направил със стойката за рязане от по-горе.
-П.П. Ами не мога да се оправя с качването на снимки и това е
Djack - специалист
Агро-маркет или Арго-маркет? :-D
Soviet_Soldier - специалист
вт яну 12, 2021 7:03 pmGPGP написа:
Хоп! Купих трионче - McCulloch CSE 2040 + 2-ра верига и масло, разбира се. След като огледах всички, този ми допадна най-много. И като параметри и като дизайн и като цена - от Агро Маркет ми направиха и отстъпка, бяха любезни... Абе - супер! Сега нямам търпение да започна голямото рязане :-)
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети и мнения.
Като се запролети, ще пусна ъпдейт как се държи триончето и какво съм направил със стойката за рязане от по-горе.
-П.П. Ами не мога да се оправя с качването на снимки и това е
Да Ви е честита новата придобивка! Дълго и безпроблемно ползване Ви желая!

Относно прикачането на снимки, първо трябва да ги хостнете някъде, примерно в https://imgur.com/ След това, като сте взели от хоста линк към изображението идвате в този форум и горе в дясно над полето, където въвеждате текст има правоъгълен бутон с надпис "Img", кликвате на него и ще ви се появи следния текст
"[ img ][ /img ]" поставяте копирания линк на изображението между "[ img ]" и "[ /img ]". Това е в общи линии.
GPGP - напреднал
вт яну 12, 2021 9:23 pmDjack написа:
Агро-маркет или Арго-маркет? :-D
Явно, не само с качването на снимки съм зле :? https://argo-market.com/# АРГО - маркет
GPGP - напреднал
вт яну 12, 2021 9:32 pmSoviet_Soldier написа:
вт яну 12, 2021 7:03 pmGPGP написа:
Хоп! Купих трионче - McCulloch CSE 2040 + 2-ра верига и масло, разбира се. След като огледах всички, този ми допадна най-много. И като параметри и като дизайн и като цена - от Агро Маркет ми направиха и отстъпка, бяха любезни... Абе - супер! Сега нямам търпение да започна голямото рязане :-)
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети и мнения.
Като се запролети, ще пусна ъпдейт как се държи триончето и какво съм направил със стойката за рязане от по-горе.
-П.П. Ами не мога да се оправя с качването на снимки и това е
Да Ви е честита новата придобивка! Дълго и безпроблемно ползване Ви желая!

Относно прикачането на снимки, първо трябва да ги хостнете някъде, примерно в https://imgur.com/ След това, като сте взели от хоста линк към изображението идвате в този форум и горе в дясно над полето, където въвеждате текст има правоъгълен бутон с надпис "Img", кликвате на него и ще ви се появи следния текст
"[ img ][ /img ]" поставяте копирания линк на изображението между "[ img ]" и "[ /img ]". Това е в общи линии.
Благодаря! Това с хостването ми беше убягнало.
dragozow - майстор
ср яну 13, 2021 11:02 amGPGP написа:
вт яну 12, 2021 9:23 pmDjack написа:
Агро-маркет или Арго-маркет? :-D
Явно, не само с качването на снимки съм зле :? https://argo-market.com/# АРГО - маркет
Не бой се, за всеки трети сме аГро маркет, бъркат се, защото продаваме и разни земеделски неща.
GPGP - напреднал
И така, дойде време да пробвам триона. Отрязах една ябълка, един-два по-големи клона от череша и люляк и направих проба на стойката за рязане на дърва от по-горния пост. Наистина стана за 2 минути, както е във видеото :-) [url][url][url]
Първите ми впечатления от триона са много добри. Може би ще трябва да помисля за друго масло, защото, като го оставя за 15-ина мин. и при "запалване" в началото хвърля. Явно си иска по-гъсто от това, което имам. Аз си взех от магазина от "безвредното". Да се върна на стойката - както казах, направих я за 2 минути.Могат да се режат по няколко метровки, но ми се иска да ми е малко по-удобна. Следващия път ще пробвам доработки по нея и ако има интерес ще пиша пак.
Поздрави и много благодаря за съветите и помощта!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: