• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 30, 2021 11:28 amGPGP написа:

Може би ще трябва да помисля за друго масло, защото, като го оставя за 15-ина мин. и при "запалване" в началото хвърля. Явно си иска по-гъсто от това, което имам.
Въпросът е да не натича, докато машината не работи. Иначе минусът на прекалено рядкото масло е, че бързо се изразходва. В инструкциите за експлоатация има информация масло с каква спецификация да се ползва. Най-вероятно такова ще е идеално:
Изображение
Индианец - специалист
Честито!
Със здраве да си я ползваш!
Като цяло бях настроен скептично за електрическите разачки, но ми се отвори възможност да пробвам една за десетина ряза, при условие, че беше китайска останах доволен.
И ако не си работил до сега, потренирам малко, че това е опасна машина, даже ако намериш някой с опит да ти покаже някой чалъм относно работата и поддръжката ще е супер направо.
Индианец - специалист
ето това видео може да ти е полезно.
GPGP - напреднал
вт мар 30, 2021 12:03 pmИндианец написа:
ето това видео може да ти е полезно.
Еее, супер! Много благодаря! Иначе, дойде един братовчед да помага с едно скеле за асмите, та той ми показа някакви основни чалъма при работа с триона.
Иначе, маслото си го взех с резачката и е био, но наблюдението ми за може би, по-гъсто дойде пост фактум - имах пръски от масло по панталоните. Може и да е вследствие на неправилно заставане, де да знам...
sian - специалист
Преди време съм попадал на машини с блокирали вериги и запушени маслопроводи от био масло. Може би след работа трябва промивки.
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 30, 2021 9:15 pmsian написа:
Преди време съм попадал на машини с блокирали вериги и запушени маслопроводи от био масло. Може би след работа трябва промивки.
Няма смисъл от промивки, ако всичко работи. Помпите или се запушват от попаднала мръсотия в резервоара, или просто се износват механически и трябва да бъдат ремонтирани или подменени.
Относно блокирането на веригата, то може да е от много неща, най-вече от лагера на водената звездичка на шината. Лагерът при конкретния модел се гресира с такаламит заедно с всяко зареждане на масло, за да изкара шината по-дълго.
mury - напреднал
Ъъъъъ аз така да възродя малко темата,защото ми се видя най-актуалната. Насочил съм се към електрически трион,бюджет до около 200 лв., за работа на вилата,някой друг клон,4,5 кубика дърва макс.В момента в Онлайн машини.bg има добри намаления. Спрял съм се конкретно на два модела и се чудя,единия е с бързо обтягане на веригата и метално колело,другия не е с бързо обтягане и не знам реално с какво колело,защото никъде не можах да прочета. Единият е този https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -mm-/39616 другият този https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... echt/32541 ,реално не знам нищо за марките,едната е корейска,правеха коли,ама какви :partyman: :partyman: :partyman: другата била уж чешка,но я продават усилено в Германия.
Soviet_Soldier - специалист
съб сеп 18, 2021 7:43 pmmury написа:
Ъъъъъ аз така да възродя малко темата,защото ми се видя най-актуалната. Насочил съм се към електрически трион,бюджет до около 200 лв., за работа на вилата,някой друг клон,4,5 кубика дърва макс.В момента в Онлайн машини.bg има добри намаления. Спрял съм се конкретно на два модела и се чудя,единия е с бързо обтягане на веригата и метално колело,другия не е с бързо обтягане и не знам реално с какво колело,защото никъде не можах да прочета. Единият е този https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -mm-/39616 другият този https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... echt/32541 ,реално не знам нищо за марките,едната е корейска,правеха коли,ама какви :partyman: :partyman: :partyman: другата била уж чешка,но я продават усилено в Германия.
И двете резачки са ребрандирани китайчета, но от двете бих взел Daewoo-то, защото е с напречен двигател, а при тях обичайно зъбните колела са по-масивни и разни неточности и луфтове толкова не им влияят. При надлъжните зъбите са ситни, появи ли се лек луфт започват да контактуват с връхчетата, където са най-слаби и се зализват.

В тоя ценови диапазон аз лично бих избирал от следните:

McCulloch CSE 2040 - натягането с един болт, идва с хубави шина и верига.
Raider RD-ECS22 - Ниска цена, метални зъбни колела и шината се фиксира с 2 болта.

Ако не Ви притеснява, че е с безинструментално натягане на веригата, Einhell GE-EC 2240 е по-добър избор от Daewoo-то, защото идва с качествена режеща гарнитура на Орегон и също вътре е с метални зъбни колела.
mury - напреднал
съб сеп 18, 2021 8:11 pmSoviet_Soldier написа:
съб сеп 18, 2021 7:43 pmmury написа:
Ъъъъъ аз така да възродя малко темата,защото ми се видя най-актуалната. Насочил съм се към електрически трион,бюджет до около 200 лв., за работа на вилата,някой друг клон,4,5 кубика дърва макс.В момента в Онлайн машини.bg има добри намаления. Спрял съм се конкретно на два модела и се чудя,единия е с бързо обтягане на веригата и метално колело,другия не е с бързо обтягане и не знам реално с какво колело,защото никъде не можах да прочета. Единият е този https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -mm-/39616 другият този https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... echt/32541 ,реално не знам нищо за марките,едната е корейска,правеха коли,ама какви :partyman: :partyman: :partyman: другата била уж чешка,но я продават усилено в Германия.
И двете резачки са ребрандирани китайчета, но от двете бих взел Daewoo-то, защото е с напречен двигател, а при тях обичайно зъбните колела са по-масивни и разни неточности и луфтове толкова не им влияят. При надлъжните зъбите са ситни, появи ли се лек луфт започват да контактуват с връхчетата, където са най-слаби и се зализват.

В тоя ценови диапазон аз лично бих избирал от следните:

McCulloch CSE 2040 - натягането с един болт, идва с хубави шина и верига.
Raider RD-ECS22 - Ниска цена, метални зъбни колела и шината се фиксира с 2 болта.

Ако не Ви притеснява, че е с безинструментално натягане на веригата, Einhell GE-EC 2240 е по-добър избор от Daewoo-то, защото идва с качествена режеща гарнитура на Орегон и също вътре е с метални зъбни колела.
Начи ,тотално ме объркахте вече.......................На мен също Деуто ми харесва повече.Аз лично в Райдер нямам особена вяра,имам опит с марката.

п.с.Готина кола на аватара :-D :-D :-D
Soviet_Soldier - специалист
съб сеп 18, 2021 10:44 pmmury написа:

Начи ,тотално ме объркахте вече.......................На мен също Деуто ми харесва повече.Аз лично в Райдер нямам особена вяра,имам опит с марката.

п.с.Готина кола на аватара :-D :-D :-D
Значи ще се опитам да разясня. Единствената уж маркова резачка от гореизброените е McCulloch - дъщерна компания на Husqvarna. Останалите, Daewoo, Einhell, Raider, са просто фирми които поръчват окомплектована по техен избор техника от големи китайски заводи, като Safun. С други думи резачките на тия 3 бранда може да са правени в 1 завод. Не е ли очевидно, че са напълно идентични някои от моделите им:

Изображение
Изображение

Или има разлика между тези 2 модела?
Изображение
Изображение

Не се заблуждавайте, че пише Daewoo, защото тези резачки нямат абсолютно нищо общо с Корея и автомобилния завод. Принципно Daewoo, Raider и Einhell се считат за горе-долу читави китайци, но въпреки това си остават евтина китайска техника, а с нея е на късмет. Ако избирате от тези 3, не гледайте марка, а коя комплектация/модел най-добре ще Ви устройва.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: