Ел. инструментите. Консумативи.
addicted - специалист
Епа требеше да го покажеш тоя марков мултиинструмент 6в1, да знаем и ние простолюдието към какво да се насочим.
Chefo77 - майстор
ср мар 03, 2021 10:19 amaddicted написа:
Епа требеше да го покажеш тоя марков мултиинструмент 6в1, да знаем и ние простолюдието към какво да се насочим.
Вероятно е Блеки. Те имат такива простотии.
stefanjor - специалист
вт мар 02, 2021 8:33 pmjele3 написа:
Така ... взех си марков инструмент 3в1 за 150лв.
От уважение към тези, които отделиха време да ти помогнат, а и към тези, които ще четат след теб, можеше да кажеш какво си купил...
jele3 - помощник
Combi drill makita. Две скорости. Съединител. Плавен старт.Авто стоп . Три функции - винтоверт, бормашина, удар. 1200 гр. #-o
kozl - майстор
ср мар 03, 2021 10:19 amaddicted написа:
Епа требеше да го покажеш тоя марков мултиинструмент 6в1, да знаем и ние простолюдието към какво да се насочим.
Аз имам таков B&D от лето 1981. 1.Бормашина/2.настолна бормашина (със стойка с менгеме)/3."ударна" дрелка (бетона с нея сме чоплили, немахме перфоратори тогава)/4.зеге/5.циркуляр/6.шмиргелче/7.фрезер за направа на дървени рамки или нут и федър на дъски. Ма не стаа за винтоврът, оти нема регулация на завъртащия момент. А па имаше и некво гъвкаво жило с патронник, дето още в началото го зема един прЕятел и повече го не върна оти не ставала за нищо. Другото и до днешен ден си бачка, ма ползвам само бормашината оти всичко друго (без фрезера) веке съм натрупал като самостоятелни единици.
А от как имам перфоратор не мога си отговоря как съм пробивал бетоня с тая бормашина :?
Даже помня ползвах я бормашината за бъркалка на разтвори и иде некоков с работни дрехи и пита "Ударна ли е да напраа неколко дупки в стената". Махнах бъркалката и му я дадох да люспи. След известно време борба ми я връща с неква червена бургия и извода, че не става в бетоня. Мен веднага ме заинтригова червената бургия, оти такава не бех виждал, но като наближи и кво да вида :shock: :shock: :shock: бургия за метал нагрета до червено. Викам си тоя яко е стъргал в бетоня :? Па ми стана съвестно и изрових в инструменто бургия за бетон, стегнах я в патронника и го пратих па да стърже в бетоня, като му напълних и канче с вода да охлажда бургията и пробивната злоба, породена от постепенния милиметрово-почасов напредък :-D
А сетих се , че заборавих да пиша, че B&D нема плавно регулиране на скоростите, както и съединител. Но пък мое да превключва 2 скорости :wink:
Lutchezar - майстор
Има ли пробиване на бетон, само перфоратор. Преди 30ина години нямаше, сега има доста достъпни.
Живееш ли в панелка и пипнеш ли веднъж перфоратор забравяш да търсиш ударна бормашина. За всяка дупка ваденето отнема повече време от пробиване то, шумиш на съседите съвсем малко, освен когато не къртиш нещо...
Има си хора които бъкел си нямат технически знания и умения, на тях не им трябва инструмент, на тях им трябва човек с инструмент, и не е срамно да помогнеш на такива.
miliad - майстор
Аз, пак не разбрах, какво си е купил колегата за 150 лв. Що за Макита е това? Те, "Макита", принципно не се убиват да мислят "комбита"
Ударен винтоверт?
Перфоратор? :?

Тема "Избор на подходящ инструмент за дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: