Ел. инструментите. Консумативи.
Привет,

Имам следния проблем със Мakita 4329:
При монтиране на ножа той седи изкривен наляво.
Прикачен файл:
makita4329_2.jpg
Прикачен файл:
makita4329_1.jpg
Прави ми впечетление че сякаш се изкривява при затягането му - болта за затягането го натиска прекалено надясно (гледана отгоре) в горната му част и той се килва на другата страна.

Някой с подобен проблем?
Съвети?
Препоръки?
DMN - майстор
Нямам такъв проблем, защото нямам такова зеге, но все пак би било редно да споделиш малко история на зегето - ново ли е? Старо ли е? Винаги ли е било така?
Ако е ползвано може да има износване, може да е изтървано и т.н. и от там да има тези проблеми :) .
:partyman:
пет мар 05, 2021 10:12 pmDMN написа:
Нямам такъв проблем, защото нямам такова зеге, но все пак би било редно да споделиш малко история на зегето - ново ли е? Старо ли е? Винаги ли е било така?
Ако е ползвано може да има износване, може да е изтървано и т.н. и от там да има тези проблеми :) .
:partyman:
Зегето е съвсем ново, все още го изпробвам. След като направих един тест със водач (алуминиев мастар) - резултата беше плачевен, дори при внимателно рязане така че основата да е хубаво стъпила имаше отклонение от няколко милиметра (почти 1/2 см) за разрез от 40 см.
Направи ми впечетление че разреза е много по-близко до водача от колкото разстоянието от центъра на зегето до края на основата и така при по внимателен оглед - очевидно ножа беше застанал накриво.
Ще го закарам в някой оторизиран сервиз наблизо и ще пиша отново с повече инфо. За мен е недопустипо такова отклонение макар и с по-неточен инструмент като едно зеге. Беше ми интересно просто дали някой се е сблъсквал с подобен проблем.
Andri01 - майстор
Нещо от опит: чисто ново зеге,теглеше/режеше на дясно. Видимо ножа стоеше леко на дясно,спрямо оста. С една пластинка около 0,20мм. в държача работата се оправи. Същият обаче е без винт / не помня наименованието /. Не споменавам марката ,да не правя антиреклама. При тебе сякаш ножчето е изкривено или по-скоро самото гнездо. Аз бих опитал да натисна ножчето в другата посока-да стане перпендикулярно на материала. :)
joroantonov - специалист
нед мар 07, 2021 12:14 pmDan1 написа:
пет мар 05, 2021 10:12 pmDMN написа:
Нямам такъв проблем, защото нямам такова зеге, но все пак би било редно да споделиш малко история на зегето - ново ли е? Старо ли е? Винаги ли е било така?
Ако е ползвано може да има износване, може да е изтървано и т.н. и от там да има тези проблеми :) .
:partyman:
Зегето е съвсем ново, все още го изпробвам. След като направих един тест със водач (алуминиев мастар) - резултата беше плачевен, дори при внимателно рязане така че основата да е хубаво стъпила имаше отклонение от няколко милиметра (почти 1/2 см) за разрез от 40 см.
Направи ми впечетление че разреза е много по-близко до водача от колкото разстоянието от центъра на зегето до края на основата и така при по внимателен оглед - очевидно ножа беше застанал накриво.
Ще го закарам в някой оторизиран сервиз наблизо и ще пиша отново с повече инфо. За мен е недопустипо такова отклонение макар и с по-неточен инструмент като едно зеге. Беше ми интересно просто дали някой се е сблъсквал с подобен проблем.
Наклони си леко плота, има лек аванс около 90те градуса. И на моето е на една страна, а отделно вади звук на умиране откакто съм го купил.

Тема "Проблем със зеге Мakita 4329" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: