• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Rashev - напреднал
Здравейте,
Трябва да боядисам на малка нова къща стените и таваните общо около 500 кв. м. с бял латекс.
Мисля да го правя с компресор видях в момента се продава в LIDL компресор за около 350 лв - 10 bar, 50 l, 260 l/min, безмаслен.
Ето го компресора https://www.lidl-shop.be/nl-BE/PARKSIDE ... p100317312

Ще може ли този компресор да ми свърши тази работа ? Ако не предложете някой друг компресор на поносима цена за тази работа !

Предварително благодаря за отговорите
kozl - майстор
Изобщо се съмнявам колко подходящо е да се пръска латекс с въздушен пистолет. За да мине латекса през дюзите на пистолета, той трябва доста да се разреди, което означава, че ще трябва да се минат повече ръце за да се получи дебелина на покритието.
Но пък си признавам, че не съм пробвал.
Все пак имаше едно боди за коли Body HYD, което според мен си беше латекс с черен цвят. Него го разредих с вода и се изпръсках броните на дъртото пежо, неколко пъти докато ми хареса.
Относно компресора, аз имам ейнхел 24l. Ми мъка. Два пъти си боядисвах пежото с него, но не наведнъж, а елемент по елемент (калник, врата, капак....). Тия в Лидъл ми се сториха с 50 л ресивер, което си е 2 пъти по добро от моя, ама струва ми се недостатъчно да стигне да изпръска резервоара на пистолета и докато се напълни отново ресивера пък да се е заредил и той.
Все пак и аз очаквам и още мнения от по-опитни от мен.
stridata - специалист
Нито компресора е за 500м2, нито "латекса" е добра идея да го пръскаш с високо налягане. Наeми си една помпа за пръскане на бои и тия 500м2 ще ги опаткаш за два пъти по 2 часа. За София, Пейнт Сървиз са представители на Грако. Машинката на ден е 60-100лв. и ще го направиш ПРО. УСПЕХ! С компресора от Лидъл нямаш никакъв шанс, нито с какъвто и да било компресор и пистолет с малка дюза и висока барове! Лично мнение с което не ангажирам нито един спец!
Последна промяна от stridata на чет мар 11, 2021 1:30 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор
чет мар 11, 2021 1:06 amRashev написа:
Здравейте,
Трябва да боядисам на малка нова къща стените и таваните общо около 500 кв. м. с бял латекс.
Мисля да го правя с компресор видях в момента се продава в LIDL компресор за около 350 лв - 10 bar, 50 l, 260 l/min, безмаслен.
Ето го компресора https://www.lidl-shop.be/nl-BE/PARKSIDE ... p100317312

Ще може ли този компресор да ми свърши тази работа ? Ако не предложете някой друг компресор на поносима цена за тази работа !

Предварително благодаря за отговорите
Не.
aleyan - специалист
Стридата има предвид машина за безвъздушно боядисване. За два часа няма да стане една ръка 500 кв.м.
Разхода го завиши с 20-30 % от това, което пише на баката. Пистолета трябва да е на еднакво разстояние и перпендикулярен на повърхността. Ръката ти трябва да се движи като на икарус чистачката :-D
Боядисваната ивица се започва и завършва като струята е под по-малък ъгъл, за да не се получи натрупване на боя. Ивиците се презастъпват на 50%. Първата ръка я караш в една посока, втората перпендикулярно.
Успех!
Индианец - специалист
Само да вметна:
С бояджийски пистолет и компресор резултата е умопомрачителен...
Скоро си правих този експеримент от скука.
За блажна боя и лак е незаменимо, ама за стени по-добре с мечето според мен.
aleyan - специалист
С компресор не съм си играл. Плюе ли?
Индианец - специалист
пет мар 12, 2021 10:16 pmaleyan написа:
С компресор не съм си играл. Плюе ли?
При мен не плюеше толкова, трябва да разреждаш боята много(то и пистолета мине с тясна дюза) и не става качествено покритие, отделно и бавно става.
lyubohar - майстор
И моите 5 стотинки.
Като се нанесохме в жилището(старо) цялото го ремонтирах аз.
Имам стар немски компресор с 2 малки балончета отдолу и немски пистолет.
Пистолета беше много добър за времето си,но компресора му падаше налягането бързо поради малките резервоари.
Въпреки това си боядисах всички мебели в детска и кухня с него с автомобилна боя и всички стени с латекс.
Стана идеално,обаче много фира дава латекса във формата на замъгляване и освинване всичко наоколо и самия компресор включително.Даже разни графики си рисувах с оцветен латекс.
Но това отдавна-90-те години.От тогава ползвам само мече,защото не ремонтирам генерално всичко.
Така,че става и с компресор.Даже съм боядисвал с руска прахосмукачка и буркан-пулвелизатор.
Въпрос на умения и обстоятелства.
stridata - специалист
нед мар 14, 2021 11:11 amlyubohar написа:
Така,че става и с компресор.Даже съм боядисвал с руска прахосмукачка и буркан-пулвелизатор.
Въпрос на умения и обстоятелства.
500м2 ги сравняваш с 2 стенички? От написаното разбрахме ти какво си направил, но какъв е съвета към питащия? 500м2? Освен да му объркаш главата, друго не постигаш с този пост!
  • 1
  • 2

Тема "Компресор от LIDL става ли за боядисване на стени с латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: