Ел. инструментите. Консумативи.
Lisko - майстор
Замислих се да се обзаведа и аз с импакт, но много видове има, та се обърквам. Пробвах един в магазина, много компактен, безчетков, хареса ми как работи, но се уплаших че може да подмине и да завие повече отколкото искам. Имаше променлива скорост разбира се, но това достатъчно ли е?

След това видях в сайта че има с 3 скорости, а един пък е даден с "4 режима".

Мнения?

Прикачен файл

ryobi.PNG
ZEDYCUS - майстор
Не са важни толкова скоростите(електронно ограничени) а да има реглаж на оборота от спусъка и ел. спирачка. Колкото повече натискаш толкова повече вдига оборотите, пуснеш ли го рязко трябва да кове и да спира веднага.
Така като ти свикне пръста(ръката) ще спираш да завиваш щом главата се изравни с повърхността.
В момента не ползвам скоростите(много рядко свалям само първа за малки винтчета в талашит за къси за панти) с тях става много бавно. :)
radius - майстор
Аз, след 5-6хил винта, не се чувствам свикнал, а има ел.спирачка и чувствителен спусък. Винаги може да се осереш :lol:. Просто е доста бърз и трябва да мислиш 300милисек напред.
zz_stefanov - майстор
Имах същите страхове, но се оказа, че със спусъка се справям съвсем добре и не съм превъртял нито един винт до сега. Все пак е по слаба машинка.
Моя не съм го избирал по параметри, а като боди братче на синьото ми 12V бошче.
radius - майстор
Мойто е Milwaukee, не е виновна машината. Но на pocket hole/kreg jig няма шанс за 100%успех - там не виждаш винта, и ако се случи малко беловина да има, не можеш разбра кога е прибрало и си почнал да се престараваш.
Сега правя 15м дървен парапет и имам към 120 такива сглобки, да видим колко ще оакам. Винаги след импакта допритягам на ръка, да усетя материала, чама е доста разнороден като твърдост и си го иска, а с импакта няма обратна връзка.
Lisko - майстор
Добре значи да разбирам че 3 скорости не са важни, щом има плавно променяне на скоростта от спусъка и "спирачка".
Дали е безчетков също почвам да си мисля че не ми е важно след като от досегашните четкови винтоверти никога не се е стигало дотам да имам проблем с четки. Помня че съм изхвърлял винтоверт заради умряла батерия и новата струва почти колкото нов+батерия.
mastodonta - специалист
ср юни 02, 2021 9:29 pmradius написа:
Мойто е Milwaukee, не е виновна машината. Но на pocket hole/kreg jig няма шанс за 100%успех - там не виждаш винта, и ако се случи малко беловина да има, не можеш разбра кога е прибрало и си почнал да се престараваш.
Сега правя 15м дървен парапет и имам към 120 такива сглобки, да видим колко ще оакам. Винаги след импакта допритягам на ръка, да усетя материала, чама е доста разнороден като твърдост и си го иска, а с импакта няма обратна връзка.
Pocket holes не се затягат с импакт. Твърде мощни са за тази дейност.
radius - майстор
Е, то идеята е да стегна донякъде и както описах да завърша на ръка. Но ако е много рехав материала, стават издънки.
Абе ще си пробвам с кабелния винтоверт Скил, определено ще е по-безопасно.
muhala - майстор
Имам Parkside безчетков инпакт с три степени на въртящ момент (нямам представа как е реализирано. Спусъка върши идеална работа. Купувай ако ти харесва. Че е як, як е. Но същия резултат го постигам на първа скорост с 20V винтоверт.
Импакта ги завива като в масло за двойно по-малко време.
Lisko - майстор
А вярно ли е че вероятността да скъса винта била по-малка поради това че действа на импулси.

Тема "скорости на импакт драйвер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: