Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
Не, даже по лесно можеш да скъсаш винт ако завиваш винта в твърдо дърво без предварително разпробиване. Но има вероятност да строшиш и накрайника. В метал и самонарезни , ако не се внимава на 2-3 удар до достигане на главата до повърхността се троши накрайника.
EDI - майстор
Импакта -18 v Ейнхел го ползвам само за по-тежка работа-гайки от М8 нагоре и винтове за дърво - от 5х120 нагоре.Всичко друго винтоверта.
Chefo77 - майстор
Избирай импакта по това дали има регулиране чрез спусъка (както казаха) и по това какво друго имаш като акумулаторно оборудване. Глупаво е да имаш окомплектовка на Макита и да вземеш само импакт с батерия и зарядно, на Бош да речем. Четките изобщо не са ти обект на размисъл, имат касателство най-вече към издържливостта на батерията (не те касае) и някоя и друга екстра (софтуерно превключване на скоростите, различно управление на лампата и т.н.).
Buliviv - специалист
чет юни 03, 2021 8:00 amChefo77 написа:
Избирай импакта по това дали има регулиране чрез спусъка (както казаха) и по това какво друго имаш като акумулаторно оборудване. Глупаво е да имаш окомплектовка на Макита и да вземеш само импакт с батерия и зарядно, на Бош да речем. Четките изобщо не са ти обект на размисъл, имат касателство най-вече към издържливостта на батерията (не те касае) и някоя и друга екстра (софтуерно превключване на скоростите, различно управление на лампата и т.н.).

Аз съм на същото мнение и подкрепям напълно.
Четките са последен проблем. Едва ли ще ги износиш преди батерията да се предаде, така че най - рентабилно е всичко да е на една марка.
Пък четки колкото искаш, предлагат се.
За мен разлика четков /безчетков може да усетиш, ако дейността ти е свързана цял ден да не пускаш верта или импакта.
Lisko - майстор
Взех на примоция Рьоби без батерия (преди това имах такер и две батерии).
С 3 степени. Както писа muhala - това не са скорости а сила на удара. Скоростта идва от спусъка. Когато се сложи на първа степен, удря много нежно и ако е дълъг винт към края се върти съвсем малко, примерно 1/8 оборот за едно чукване. При това положение е много лесно да го вкарам точно толкова че главата на винта да се изравни с повърхността на дървото. На трета степен ако искаш да постигнеш същото - трябва да си голям факир със спусъка.
radius - майстор
И скорости са, на първа е доста бавно и ще се изнервиш.
preslav - майстор
чет юли 01, 2021 9:42 amLisko написа:
Взех на примоция Рьоби без батерия (преди това имах такер и две батерии).
С 3 степени. Както писа muhala - това не са скорости а сила на удара. Скоростта идва от спусъка. Когато се сложи на първа степен, удря много нежно и ако е дълъг винт към края се върти съвсем малко, примерно 1/8 оборот за едно чукване. При това положение е много лесно да го вкарам точно толкова че главата на винта да се изравни с повърхността на дървото. На трета степен ако искаш да постигнеш същото - трябва да си голям факир със спусъка.
Първо да кажа честито!
Аз без да мисля особено дълго се обзаведох с https://praktiker.bg/en/Cordless-drills ... 0/p/117376
Попитах само един познат какво е по-практично, макар че вече бях решил да е с патронник, а не както импакта. Зад гърба си имам вече 1 скъсан 6Х80 винт защото спрях малко преди пълното му затягане, а после реших директно да го дозавия.
Попаднах случайно на марката покрай търсенето на акумулаторен тример - за сега съм много доволен и от двете придобивки.
Lisko - майстор
Честито и на тебе! Линка дето си дал е без батерия, тримера не е ли с 40 волтова батерия?
Нашите го дават на примоция (с малка батерия и зарядно) за $59 което с данъка идва $66, което е 88 лева.

Прикачен файл

drill.jpg
drill.jpg (58.57 KиБ) Видяна 1049 пъти
floydogi - специалист
Да не е паднал долара нещо, без да разбера? ;)
preslav - майстор
пет юли 02, 2021 7:33 pmLisko написа:
Честито и на тебе! Линка дето си дал е без батерия, тримера не е ли с 40 волтова батерия?
Нашите го дават на примоция (с малка батерия и зарядно) за $59 което с данъка идва $66, което е 88 лева.
Тримерчето е с 18V/2Ah батерия - стига за половин час работа.
И на мен ми направи впечатление, че в БГ машините са по-скъпи отколкото в други държави, но какво да се прави - Родина.

Тема "скорости на импакт драйвер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: