Ел. инструментите. Консумативи.
Hoвoceлckи - майстор
съб ное 19, 2022 4:00 pmgogo7777 написа:

Стига бе......верно ли?.....да не си бил в Източна Германия :-D :-D :-D
В източна ... бях в Кемниц за около месец. По пътя към работата минавах покрай заводи (предпиятия) на Бош. Но Мюнхен, Щутгард ... не са в източна Германия. Все едно - никъде не видях тази марка в ръцете на някого.
gogo7777 - майстор
съб ное 19, 2022 6:56 pmHoвoceлckи написа:
съб ное 19, 2022 4:00 pmgogo7777 написа:

Стига бе......верно ли?.....да не си бил в Източна Германия :-D :-D :-D
В източна ... бях в Кемниц за около месец. По пътя към работата минавах покрай заводи (предпиятия) на Бош. Но Мюнхен, Щутгард ... не са в източна Германия. Все едно - никъде не видях тази марка в ръцете на някого.
А в каква сфера на дейност си се движил из Германия щото аз съм я обиколил цялата няколко пъти и в моята сфера не съм видял шваба да държи в ръцете си нещо различно от Бош, Хилти или Фейн. Иначе хървати, маджари, сърби, поляци може да ги видиш с Макити, Де Валт, Метабо, Вюрт..... :drinkers:
krasi92 - майстор
Да на бош фирмените магазини ги продават яко. Влез виж къде ги правят :lol: а :lol: :lol:. Още не съм срещал кореняк германец да рабити по обекти а там се работи с тия машини. И аз като козарчето не бих си купил бош..
Hoвoceлckи - майстор
съб ное 19, 2022 7:21 pmgogo7777 написа:

А в каква сфера на дейност си се движил ...
Елмонтажи в строителството (но не само). Хилти е масовата им техника. И (наистина малко странно, но ...) Макита беше втората марка. Работил съм само с немци, в немски си фирми. Да, по обектите имаше всякакви - турци, хървати, сърби ... но Бош машини не съм виждал.
zz_stefanov - майстор
Това кое къде се прави въобще не е от значение. При скъпи машини бих обърнал внимание на поддръжката след изтичане на гаранцията. За някои модели от някои марки с изтичането на гаранцията поддръжката приключва подобно на евтините китайщини.
krasi92 - майстор
Да те пази господ от потдръжката на бош. И има значение къде е правено. Като го правят китайци що го продават на цени като че са го правили германци. Те хускварна го издухаха с китайците сега и щил са на път.
zz_stefanov - майстор
:wink:

Прикачен файл

524.jpg
prascho - майстор
Мисля, че гаранционната политика почти на всички известни/по-малко известни марки ще мине - "купи, ако дефектира в рамките на 2+1години ти я сменяме, след това се оправяй.....". В превод - гаранционен и извънгаранционен сервиз е лукс за поддържане. Не залагам много на извънгаранционния сервиз. Плюй си в пазвата да не стигаш до доктор и до сервиз в БГ :) .
vencil - специалист
Добре де, защо никога Бош? Сега като си направя една сметка голяма част от играчките ми е на Бош и в буквалният смисъл на думата повечето неща са съсипани от работа и да чукна на дърво нищо не ме е предало до сега. Най-старата е на 20 лета че може и повече да е :) . Като гледам май от всичките "маркови" играчки Баша са си на най-достъпна цена, което ги прави идеални дори и за домашна употреба с такава цел са купувани моите, въпреки че бих се заклел че някои от тях са работили повече от такива закупени с професионална цел.
krasi92 - майстор
Бош пращат уредите в Румъния. Там са им сервизите. Старите машини на бош са добри но тия сегашните почвам да бегам баце.

Тема "Какъв винтоверт да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: